Sayfa 783/963 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. bu arada mesala kozalda hiç hareket yok ve ipeke son dönemde en iyi artışı sergiledi. Bu durum yukarıdaki düşünceyi desteklemiyor mu? sayın cinali yorumunuz nedir başkan?

yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Bir hissede en basit kural
    Defter değeri ve fiyat kazanç oranıdır
    Buna göre yazıyorum temel derken
    Ama bu demek değildir ki gidecek
    Borsada temele uymadan giden birçok dandik şirket hissesi vardir
    Defter değeri ve fiyat kazanç oranları ozellikle bunlarda hata yaptırmaya çok müsaittir. Örneğin bunların dusuk görünmesine sermaye ve özsermayelerinin büyüklüğü yol açıyor. Bu da ilk bakista oldukca yanıltıcı. Halbuki yakın karlara sahipler. Bu nedenlerle yukarıdaki görüşlerinize katılmıyorum fakat gorusunuze saygı duyuyorum. Detaya daha fazla girmiyorum.

Burada ıpeke diğerlerine büyük oranlarda sahip. Ben de henüz ortaklık yapısını %100 çözemedim. Çünkü halka acik olmayan şirketleri var hepsinin ve çoğu da aynı şirketlere ortak. Sirketleri son birkac aydir taniyorum, burda bilen arkadaşlarla bu ortaklık yapısını konuşabilsek en faydalı şey bu olurdu. Bilgisi olan paylaşırsa iyi olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    Eskiden ipek 2 tl kozal önüde yer alirdi,
    Ne zaman bu makas kapanir kozaa ipeki yakalardi bizim icin satis fiyati olurdu
    sonrasi hep sert selale,
    son zamanlarda ipek kozaanin gerisinde gelmekte...
    Bunlarin hesaplari eski postlarda mevcut matrushka gibi o onun yarisina digeri onun yarisina sahip ..
    ama ipek daha derli topludur.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

4.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Defter değeri ve fiyat kazanç oranları ozellikle bunlarda hata yaptırmaya çok müsaittir. Örneğin bunların dusuk görünmesine sermaye ve özsermayelerinin büyüklüğü yol açıyor. Bu da ilk bakista oldukca yanıltıcı. Halbuki yakın karlara sahipler. Bu nedenlerle yukarıdaki görüşlerinize katılmıyorum fakat gorusunuze saygı duyuyorum. Detaya daha fazla girmiyorum.

Burada ıpeke diğerlerine büyük oranlarda sahip. Ben de henüz ortaklık yapısını %100 çözemedim. Çünkü halka acik olmayan şirketleri var hepsinin ve çoğu da aynı şirketlere ortak. Sirketleri son birkac aydir taniyorum, burda bilen arkadaşlarla bu ortaklık yapısını konuşabilsek en faydalı şey bu olurdu. Bilgisi olan paylaşırsa iyi olur.
    evet olay fk ve kar durumu değil. Bunlarda mesele sahiplik açısından değerlendirilmeli. Mesela kozal şu anda işçi pozisyonunda bana göre. Cinali ortaklık durumunu iyi biliyor diye düşünüyorum. Umarım bu konuda yukarıdaki yoruma cevap yazar.

5.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Eskiden ipek 2 tl kozal önüde yer alirdi,
    Ne zaman bu makas kapanir kozaa ipeki yakalardi bizim icin satis fiyati olurdu
    sonrasi hep sert selale,
    son zamanlarda ipek kozaanin gerisinde gelmekte...
    Bunlarin hesaplari eski postlarda mevcut matrushka gibi o onun yarisina digeri onun yarisina sahip ..
    ama ipek daha derli topludur.
    güzel bir bilgi oldu. Yani geçmişte asıl olan ipekenin önde olmasıydı.

6.  Alıntı Originally Posted by coming_soon Yazıyı Oku
    güzel bir bilgi oldu. Yani geçmişte asıl olan ipekenin önde olmasıydı.

Ben temel analiz yaparim az çok. Ortaklık yapısı, ödenmiş sermayeleri ve karlılık durumlarını gözönüne alırsak bence ıpeke ikisinin tam ortasında bir yerde. Piyasa fiyatlamasi başka tabi o da ortada. Hangisi iner hangisi cikar bilmiyorum. Izliyoruz bakalim.

7.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Ben temel analiz yaparim az çok. Ortaklık yapısı, ödenmiş sermayeleri ve karlılık durumlarını gözönüne alırsak bence ıpeke ikisinin tam ortasında bir yerde. Piyasa fiyatlamasi başka tabi o da ortada. Hangisi iner hangisi cikar bilmiyorum. Izliyoruz bakalim.
    aynen başkan. Dediğiniz gibi fiyatı ikisinin arasında ortada bir yerde olmalıydı. Yukarıda yazılmış yoruma göre de o şekilde olması gerekirdi eğer ki o yaklaşım doğru ise.

İş yatırım 29 aralıkta rapor yayınlamış
    Sat önerisinde bulunmuş 7.70 hedef vermiş
    İş yatırım sayfasında var
    SECRETMEN

Sayfa 783/963 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz