Sayfa 790/963 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. kaç haftadır çektiğimiz işkence karşılığında muhtemelen çok fazla olmasada biraz kağıt toplamış olacaktır diye tahmin ediyorum. Belki 1 milyon civarında. Ama yine 11 e çekip orada bekletirse yine eldeki maldan olacaktır tahminimce. Çünkü altın ons artıyor şirketlerin karlılığı artıyor ve ky bunu görmüyor değil. Şirket daha önce dediğim gibi kabak gibi deşifre oldu. 70 hedefi verenler muhtemelen satış birleşme temettü gibi gelişmelere dayanarak bu hedef tahminlerini veriyor. Bu ihtimallerde yok değil. Başkanın asıl yanlışı belirsizlik varken kağıdı toplamamasıydı. Belki mahkeme öncesi yukarı vursaydı ben bile satar çıkardım. Ama şimdi mahkeme bitti ons yukarı çıkıyor ve yakın zamanda daha da yükselme ihtimalle var. 2020 için 2000 dolar ons beklentim var.Merkez bankaları deli gibi para basarken ve virüs üstüne tuzu biberi olmuşken zor değil. Zamanı yanlış kullandı şu zaman kadar bakalım yine yanlış stratejiye devam edecek mi...

yatırım tavsiyesi değildir.

2. bu arada 1. çeyrek ve asıl 2. çeyrek bilançolarını çok merak ediyorum. Yeni rekorlar gelme ihtimali çok yüksek.

3. yaklaşık 1 sene önce kozayı 5 lerden bedava diye alıyordum. Tabi o zaman ons belki 1300 1400 lerdi ve mahkeme muhabbeti vardı. Şimdi ise buraları çok ucuz bulduğum için az az alım yaptım 3 gündür ipekeden. Tabi şimdi mahkeme belirsizliği yok ve ons 1600 lere çıktı. Ama çok yoruldum. Artık almak değil satmak istiyoruz ama buralardan değil tabi. Gübre bile 20 lere dayanmış bu hala buralarda.

4. yalnız adamlar şunu görmüyor mu merak ediyorum. Bu kağıdı takip eden şu anda daha çok. Biz yavaş yavaş toplamak istediğimizde trene atlayan trenden inenden daha çok olabilir. Zor kağıt bakalım ne yapacaklar.

5. Pozisyon bazlı yorum yapılıyor en tehlikelisi budur...

Son günlerdeki görüntünün hoş olmadığı kabak gibi ortada, özetle yapılan şey Kozaa ile İpeke arasında 30-40 kuruşa kadar düşmüş marjı 2 TL'ye kadar çıkarmak oldu. Bunun altında gidip başka şeyler aramak Polyannacılık olur. Ama bunu yaparken İpeke'yi sabit de tutabilirlerdi yapmadılar ve kağıt son günlerde zayıflığını iyice belli ediyor...

Bugün ayrıca önemli bana göre, çünkü hacim yükseldi, ve düne göre ekside kapatırsa bu tahtayı iyice tatsızlaştırma potansiyeli taşır...

Gerçi ne desek boş... Tahtayı kontrol edenlerin ve öylesine yatırım yapan başıboş tayfanın hareketleri belirliyor sonucu genelde...

6. istediği kadar eksi kapatsın. Bu ons yukarı gittikçe bu şirketler daha çok göze batacaktır inşallah. Dünyanın her yerinde ekonomiler sıkıntı içinde ve şu dönemde büyüyecek nadir şirketler altın gümüş çıkaran şirketler olacaktır diye düşünüyorum. İpeke de oranı az tahta sahibinin ve lot sayısı daha az. Gidip neden kozaa alayım bu durumda. Benim ipekede ağırlığım daha fazla. Bir süre yorum yapmayacağım. Bu kağıtı toplamak istiyorlarsa tek çareleri kağıdı yukarı sürmek. 2 hafta sonra bir çıtır daha alım yaparım artık nereden olursa kağıt ondan sonra beklemeye devam. Bir süre burada yorum yapmam. Herkes kendi kararını versin bana göre bedava buralar.

7. ayrıca düşünki kozanın yüzde yüzüne sahip ama ipekede oranı yüzde 30 civarı. ozaman o yüzde yüzün ne anlamı kalıyor? benim için en düz mantık bu.

yatırım tavsiyesi değildir

8. Kağıdın hareketleri maalesef gereksiz maval okumanın zararlarını gösteriyor...

Tabii kağıdın altına yatanlar düşünsün...

Kısa vadede Suriye meselesi falan masada iken dikkatli olunmalı...

9.50 altı iyice tatsız olacak... Ancak tahminimce 9.00'lara hatta biraz daha altına kadar kar al yapacaklar, bir sonraki hareketi 8.XX'lerden olacak şekilde belki 2 ay sonra falan başlatacaklar...

Orta ve uzun vade bekleyenler için şimdilik sorun yok...

Sayfa 790/963 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •