Sayfa 830/963 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 6,633 - 6,640 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. Türkiye Varlık Fonu'nun (TVF) yaklaşık 20 değerli maden sahasını bünyesine kattığını belirten TVF Yönetimi AŞ Genel Müdürü Zafer Sönmez, büyük bir maden holding oluşturmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplanarak, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi ile Türkiye Varlık Fonunun 2018 Yılı Mali Tabloları ve Faaliyetleri ile ilgili Denetim Raporlarının Sunulduğuna Dair Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi görüşüldü. Komisyonda sunum yapan Genel Müdür Sönmez, dünyadaki varlık fonlarının değerinin 8 trilyon dolar civarında, 2018 konsolide denetimine göre TVF'nin sermaye toplamının ise yaklaşık 33 milyar dolar olduğunu bildirdi.
    AFŞİN-ELBİSTAN C SEGMENTİNİ AKTİVE ETMEK İÇİN ÇALIŞIYOR
    Maden projelerini devreye soktuklarını, 20'ye yakın önemli, kıymetli madeni TVF altına aldıklarını vurgulayan Zafer Sönmez, "Türkiye'nin büyük bir maden holdingini oluşturmak için çalışmalara başladık. Türkiye'nin demir, altın, kömür, bakır, alüminyum, çinko gibi madenlerde büyük bir ithalatı bulunuyor. Cari açığa yönelik başka bir projenin yerli kömürden elektrik üretimi olduğuna değinen Sönmez, TVF'nin büyük bir linyit yatağı olan Afşin-Elbistan C segmentini aktive etmek için fiili olarak çalıştığını kaydetti.
    Zafer Sönmez, TVF’nin yol haritasının; şirketlerin değerini arttırmak, Türkiye’nin stratejik yatırımlarına sermaye sağlamak, yurt dışı stratejisine destek için şirketleri destekleyen yatırımlar yapmak, finansal piyasalardaki iyileşme ve derinleşmeyi desteklemek olduğunun altını çizdi. TVF’nin bilançosuyla ilgili de bilgi veren Sönmez “Toplam aktifleri 1.2 trilyon lira. Öz kaynakları 207 milyar lira. Bunun yüzde 14’ü azınlık payı. Toplam satışları 139-140 milyar lira. Net karı da 17.1 milyar liradır” dedi.
    MADEN HOLDİNG NEDİR?
    Türkiye Varlık Fonu'nunun kurmayı planladığı 'maden holding' tüm madencilik faaliyetleriyle(kömür, altın, çinko, aliminyum, demir, bakır, linyit gibi madenlerin çıkarılması ve işlenmesi) ilgili şirketlerin tek bir çatı altında toplandığı bir holding anlamına geliyor. Tüm madencilik kollarına uzanmayı hedefleyen Türkiye Varlık Fonu, bu faaliyetleri 'maden holding' adı altında tek çatı altında toplamayı amaçlıyor. Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez yol haritası olarak şirketlerin değerini arttırmak, Türkiye’nin stratejik yatırımlarına sermaye sağlamak, yurt dışı stratejisine destek için şirketleri destekleyen yatırımlar yapmak, finansal piyasalardaki iyileşme ve derinleşmeyi desteklemek olarak açıklıyor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Pandemi döneminde 10 lardan dusmeye başlamışken bekleyin 6 lardan alacaksiniz dedik, gerceklesti...

Tekrar gelecek eski yerine 1-2 aya dedik, gerçekleşti...

İpeke 14 lere çıkıp sendelemeye başlayınca Kozaa zamanı geri geliyor dedik, gerçekleşti...

Tabii hep tutturacagiz diye bir kaide yok...

Ama maalesef cuma günü 14 den 15.30' gidip dunu 14.30 ile kapamasi, bugün de 14.30 dan 14.90 lara kadar çıkıp günü yine 14.30 larda kapaması buram buram gel gel hareketi ve mal verme kokuyor...

Peki bu hareket neden yapıldı, tabii ki Kozaa daki cikisi finanse etmek icin... İpekeyi milletin eline verip aldıkları parayla Kozaa yı çıkardılar... İpekeye atlayan akillilar yine spekin ekmeğine yağ sürdüler.

Simdi yine Kozaa zamanı olacak bence... İki lira falan fark atarsa İpekeye sasmam... Önümüzdeki süreçte İpeke iyi ihtimalle 13-14 lerde sürünürken Kozaa da 16 li fiyatlar görülecek bana gore...

İpekeye girmeyi dusunenlerin tekrar düşünmesinde yarar olabilir...
    Yine mi tutturduk ne...

Twitterın çakma üstadlarına selam olsun... İki aydır İpeke'yi pazarlaya pazarlaya milleti doluştura doluştura spekin planına yardım ettiler...

Kumarcı-günlükçü piyasada speğe gel bizi bir güzel benzet dedi, spek de benzetti...

İki haftadır İpekeciler dikkat zaman Kozaa zamanı diyoruz, hala akıllı piyasa İpeke tahtasının altına yatıyor...

Spek de gerekeni yapar o zaman, zaten planı bu...

3.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Yine mi tutturduk ne...

Twitterın çakma üstadlarına selam olsun... İki aydır İpeke'yi pazarlaya pazarlaya milleti doluştura doluştura spekin planına yardım ettiler...

Kumarcı-günlükçü piyasada speğe gel bizi bir güzel benzet dedi, spek de benzetti...

İki haftadır İpekeciler dikkat zaman Kozaa zamanı diyoruz, hala akıllı piyasa İpeke tahtasının altına yatıyor...

İpek’e var senin elinde bundan eminim elindekileri mi satmak derdin ne kadar varsa alınır

4. Eskilerden Kim Kaldı Şu Piyasada-->https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=46405
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. Sayın teosos

Elinizde olmadığı halde ipeke hissesini fevkalade doğru tahminler yapacak kadar sıkı takip etmenizi çok takdir ettim gerçekten. Ben elimde olan hisseyi bile bu kadar iyi takip edemiyorum yeri geliyor.

Başka elinizde olmadığı halde sıkı takip ettiğiniz, nokta atışı yorumlar yaptığınız kağıtlar var mi? Harika ongorulerinizden o kağıtlarda da yararlanmak isterim.
     Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Yine mi tutturduk ne...

MI MAX 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz 36 Yazıyı Oku
    Sayın teosos

Elinizde olmadığı halde ipeke hissesini fevkalade doğru tahminler yapacak kadar sıkı takip etmenizi çok takdir ettim gerçekten. Ben elimde olan hisseyi bile bu kadar iyi takip edemiyorum yeri geliyor.

Başka elinizde olmadığı halde sıkı takip ettiğiniz, nokta atışı yorumlar yaptığınız kağıtlar var mi? Harika ongorulerinizden o kağıtlarda da yararlanmak isterim.

O almış,bu satmış ne önemi var? Aslolan bilançodur. Emeklilik fonlarının 9-10 aralığından yangından mal kaçırırcasına sattığını da gördük. İlk çeyrek bilançosu gayet güzel. İkinci çeyrek düşsün bakalım.

7. Ben 20 senedir İpeke Kozaa tahtalarını takip ederim... Ongorulerimin fena olmamasinin sebebi de budur... Ama daha once de dedigim gibi hep tutturacagiz diye bir kaide yok...

Elimde olup olmadığına gereksiz yere kafa yoracaginiza gelinen noktaya bakin, İpeke 2-3 TL öndeyken, Kozaa 1 TL fark attı mi, attı... Gerisi boş...

Piyasa her zaman speke çalışıyor. Günlükçü, gömlekçi, kredici takimi oldukça da bu boyle sürüp gidecektir... Spek de senelerdir bu takim sayesinde isini rahatlıkla hallediyor...

8. Elinde ipeke olmayan birinin sürekli ipeke hakkında nokta atışı tahminler yapması ve sürekli hisseyi kotulemesi oldukça enteresan benim için. .

İpekenin Piyasa değeri kasadaki naktinin yuzde 70 i kadar. Dönemsel fiyat hareketlerinin, kozaa ile poziitif veya negatif ayrışması borsada her zaman olabilecek olaylar. Ağustos ayında hangisi pozitif ayrışır, 2021 de hangisi pozitif ayrışır bunlara bakarak mi yatirim yapılmalı, yoksa başka kağıtlarla olan fiyat hareketleri kiyasindansa, şirketin yıllık ciro büyümesi nedir, gelecekte beklenti nedir, borcu harcı döviz fazlası açığı nedir, temettü dağıtma ihtimali nedir, hasılı piyasa değeri ne olmalı, bugün nedir primli mıdır iskontolu mudur bunlara bakilmasi gerekir.

Gereksiz olan bir hisseye başka bir hisseye nazaran fiyatının ne olacağına bakıp yatırım kararı almaktır.

Kozaa beklentiniz daha yüksekse kozaa alırsınız ve konu kapanır.

Kozaa veya ipeke Birini öne çıkaran bir tahmin yapamiyorsaniz Ben nerden bileyim kardesim muneccim miyim, tahtacı arkadaşım mi nerden bilebilirim hangisi daha çok gidecek zaten kardeş şirketler, organik bağları çok güçlü dersiniz üçünden sepet yaparsiniz

veya altın gelecekte düşer şu an zirvede tahminini yapıp hepsini satip x kağıdı alırsınız konu yine kapanır.

Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Ben 20 senedir İpeke Kozaa tahtalarını takip ederim... Ongorulerimin fena olmamasinin sebebi de budur... Ama daha once de dedigim gibi hep tutturacagiz diye bir kaide yok...

Elimde olup olmadığına gereksiz yere kafa yoracaginiza gelinen noktaya bakin, İpeke 2-3 TL öndeyken, Kozaa 1 TL fark attı mi, attı... Gerisi boş...

Piyasa her zaman speke çalışıyor. Günlükçü, gömlekçi, kredici takimi oldukça da bu boyle sürüp gidecektir... Spek de senelerdir bu takim sayesinde isini rahatlıkla hallediyor...

Sayfa 830/963 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •