Sayfa 874/963 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 6,985 - 6,992 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by philosopher Yazıyı Oku
    Petrol kuyuları yok mu ipeke'nin?Bilançoyu inceleyin isterseniz bir.
    LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Diğer arkadaşın mesajına "Bilancoyu inceleyin istersiniz bir" diyerek sanki İpeke nin kayda değer bir petrol faaliyeti olduğu imasında bulunan sizsiniz. Sadece soru falan sormadiniz.

Ama sanirim ilgili finansal tabloyu buraya koyup yorumlayamayacak durumda değilsiniz zaten... Koyabilseniz, zaten İpeke nin kayda değer bir petrol faaliyeti olmadığı da ortaya çıkacak...

Daha fazla söze gerek yok...

2. 31 Aralık 2018’de Türkiye Petrolleri ile bir operatörlük anlaşması imzalayan şirket, şu anda yalnızca kendisine ait 2 kuyu ve TPAO’nun 6 kuyusundan çıkan petrolün satışını gerçekleştiriyor. Anlaşma kapsamında toplam 8 kuyudan çıkan petrolden elde edilen gelirlerin %9,6’sını alan şirket, maliyetlere de ortak oluyor. Yeni kuyuların açılması ihtimalinde de maliyetlere payı oranında katılması halinde aynı oranda gelirden pay alabiliyor. 2018 yılında 8.091 varil petrol satan şirket bu satıştan 2.4 milyon TL’lik bir gelir elde etti. Anlaşmanın etkin olduğu 2019 yılında ise 10.124 varil petrol satıldı.

Tamam bilançoya göre devede kulak ama faaliyeti yok demek de olmaz.

Faaliyet beklentisi de var her halukarda gemilerimiz akdenizde sondaj yapıyor.TPOA kararlı devam ediyor.Karadenizde bulunan doğal gazın üretim ve işlenmesi için de kamulaştırma sonrası değerlendirilebilecek bir değerdir ipeke bence.

Şahsi fikirlerimdir beğenmeyen engellesin okumasın.

Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

3. İpek 2021 de iyi takip edilecek hisse
    Her sondaj haberinden ve altın hsberinden ilk önce etkilenecek hisse
    Düşüşü alım fırsatı olarak değerlendirip orta vade pörtföyde yer verecem
    Hayırlısı
    Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by philosopher Yazıyı Oku
    31 Aralık 2018’de Türkiye Petrolleri ile bir operatörlük anlaşması imzalayan şirket, şu anda yalnızca kendisine ait 2 kuyu ve TPAO’nun 6 kuyusundan çıkan petrolün satışını gerçekleştiriyor. Anlaşma kapsamında toplam 8 kuyudan çıkan petrolden elde edilen gelirlerin %9,6’sını alan şirket, maliyetlere de ortak oluyor. Yeni kuyuların açılması ihtimalinde de maliyetlere payı oranında katılması halinde aynı oranda gelirden pay alabiliyor. 2018 yılında 8.091 varil petrol satan şirket bu satıştan 2.4 milyon TL’lik bir gelir elde etti. Anlaşmanın etkin olduğu 2019 yılında ise 10.124 varil petrol satıldı.

Tamam bilançoya göre devede kulak ama faaliyeti yok demek de olmaz.

Faaliyet beklentisi de var her halukarda gemilerimiz akdenizde sondaj yapıyor.TPOA kararlı devam ediyor.Karadenizde bulunan doğal gazın üretim ve işlenmesi için de kamulaştırma sonrası değerlendirilebilecek bir değerdir ipeke bence.

Şahsi fikirlerimdir beğenmeyen engellesin okumasın.

Altın gaz petrol bu üçünün aynı anda spekule edileceği ikinci bir tahta yok. Sorun bunlar degil. Sürekli yönetimde kişiler değişiyor şirkette ama şu mahkeme süreci hala sonlanmadi. Ben anlamakta zorlanıyorum herşey hızla çözülürken bu niye hala çözülemedi?

5.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Kasası para dolu,
    koza % 52
    Kozal %23 sahipliği olan hisseyi, sadece bu iki hissenin piyasa Değeri üzerinden pay sahipliği 1 milyar doları geçiyor. Kendi piyasa Değeri ne? 470 milyon dolar.
    Nasrettin hocalık hikaye. Bu çiğeri bu kedi yediyse bu çiğer nerde? Yemediyse bizim kedi nerde.?
    Borsanin %50 çiktıği şu donemde yerinde sayarsan ben sana ne diyeyim.

Bu mantıksız hesap sürüp gitmez, bu Hesabı bir akıllı Düzeltir.
    Yabanci yatirimci akilli para olarak, herhalde, boyle guzel bir arbitraj olanagini karsiliksiz birakmayacaktir. Ederinin yarisina fiyatlanan her urun buyuk firsatlar sunar.

Burada mahkeme surecinin onemsiz oldugu KOZAL'in son donemdeki ziplamasiyla ispatlanmistir.

Onumuzde bir sabir sureci vardir, tahtaci kucuk yatirimciyi ham etmeye calismaktadir ancak bu surec Turkiye'ye yonelen yabanci ilgisi olursa da, tahtaciya cok pahaliya malolacaktir. Bunun da olasiligi hayli yuksek gozukuyor. Saniyorum cogumuzda tahtaciya atilacak tokati dort gozle bekliyoruz.

Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir, ozetle yukarida yazdiklarim kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir, kendi bildiginiz den sasmayin.

6. Arbitrajı sen ben görüyoruz keza koskoca fonlar para babaları da görüyordur herhalde ama oyun büyüük diye şimdilik elleri tetikte bekliyorlar 20-25 tl üzeri alıcı tarafı daha renkli göreceğizdir belki de...

Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

7.  Alıntı Originally Posted by philosopher Yazıyı Oku
    Arbitrajı sen ben görüyoruz keza koskoca fonlar para babaları da görüyordur herhalde ama oyun büyüük diye şimdilik elleri tetikte bekliyorlar 20-25 tl üzeri alıcı tarafı daha renkli göreceğizdir belki de...

KOZAL , IPEKE nin fiyatini belirleyen temel faktor, bu konuda hemfikiriz.

KOZAL'in F/K si uluslarasi benzerlerine gore dusuk, uretim maliyeti de dusuk, onumuzde ki bilanconun da hayli iyi gelmesiyle, o daha da iskonto yiyecek. Bunuda gozune alinca su an ki KOZAL degerlemeside gercekci degil.

O zaman, 20-25 lira araligi sadece yukselisin tabani olur orta uzun vade icin.

Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir, ozetle yukarida yazdiklarim kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir, kendi bildiginiz den sasmayin.

8. Malı alsalar üsküdarı geçecekler de mal bulamıyorlar, bence tavan tavan gezseler anca bulurlar , bist 150 bin üstünde, kozal 120 tl olmuş, ipek hala 90bin bist fiyatında patinaj,bekledikçe mal kaybet pala abi...

Sayfa 874/963 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •