Sayfa 831/963 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. Daha grup yapılanmasından bir haber olan, kasadaki para kimin parası bunu bilmeyenlerin "öyle yaparsan boyle olur, şöyle yaparsan boyle olur, konu kapanır" gibi iddialı söylemlerde bulunmaları, borsayi bu kadar kolay sanmalari, ayrıca zamanında "eski yerine gelecek merak etmeyin" diyen, eylül daha iyi geçebilir diyen birine, kağıdı kotuluyor demesi de komik oluyor...

Borsada göreceli fiyat degerlendirmesi, diğer kâğıtlara göre ucuz-pahali değerlendirmesi diye bir şey var önce bu öğrenilmeli... Ayrıca binbir çeşit yatırım metodolojisi var, temel analiz her durumda bakılacak tek şey değildir... Hele de boyle manipulatorlerin kontrol ettiği tahtalarda...

Neyse, 20 seneyi aşkın sürede boylelerini, okuduğunu anlamayanlari, gözünün önündeki rakamları gormeyenleri ve asılsız isnatta bulunanlari çok gördüm, yeni bir şey değil... Bazilari kisa vadeli kayiplari ile hislerine yenilip böyle yorumlarda bulunuyorsa da, bazıları ise burada speğin stratejisini açığa çıkardığımız için bu tur isnatlarla bulunarak karalama kampanyasına girisiyorlar...

Okumak istemeyenler bloklar geçer bu kadar basit...

2. Kerameti kendinden menkul, iki mesajından birinde ben de işte yirmi yıllik borsaciyim diyen insanlar her forumda olur. Bilgi vermek yerine ağır cümleler kurar, ilk farklı bilgi fikir tahmin vs. Geldiğinde de saldırir bu tipler.

Burayı okuyan arkadaslara tavsiyem açın bilanço okuyun. İlla ki mesleğiniz gereği muhasebeden bilançodan gelir tablosundan da anlamanıza da gerek yok. Basit şeyler. Bir şirketin bilancosuna onun bunun parası kaydedilebilir mi gibi temel mevzulari da sorun sorusturun.

Dönen varlık nedir hazır değer nedir anonim şirketlerin iştirakleri ile birlikte konsolide bilançoları nasıl hesaplanır onlara da bakın.

İpekenin her 100 liralık cirosunun kaç lirası kozaa kaç lirası kozal kaç lirası petrolden geliyor bunları da okuyun. Faaliyet raporlarına falan da bakın.

MI MAX 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. KOZA ALTIN'DA ALTIN ÜRETİMİ

Gülal, Koza Altın ile alakalı olarak, altın üretimi yaptıkları 5 tesisleri bulunduğunu, bu tesislerden bir tanesinin de il sınırlarında olana Himmetdede olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Toplamda 2019'da üretimimizi 11 ton gibi bir rakamla rekor seviyesinde kapattık. Koza Altın'ın şöyle bir önemi var, stratejik öneme haiz bir şirketimiz. Çünkü altın hem ülke ekonomisi için önemli hem dünya ekonomisi için önemli. Merkez Bankamız da artık altın rezervleri üzerinden politika yürütmekle ilgili bir irade ortaya koydu. Ülkenin tamamında yılda 38 ton altın üretiyor, hemen hemen bunun üçte birini Koza Altın üretiyor. Bu manada elimizde stratejik bir şirket var. Koza Altın'ın bu süreçte hem karlılığı çok iyi bir seviyede. Konsolide olarak 1,8 milyar lira karla kapattı. Toplam devraldığımızdan bugüne de özellikle aktif olarak 5,4 milyar lira seviyesindeydi, 2016 yılı itibarıyla. Şu anda 9,7 milyar lira seviyesine geldi. Yüzde 78 seviyesinde de bu şirket büyüdü. Hem Himmetdede özelinde hem diğer tesisler nezdinde de önemli bir istihdam sağlıyoruz. Biz devraldığımızda 1754 kişi çalışıyordu, şu an toplamda 2 bin 438 kişi çalışıyor."

Hem Koza Atın tarafında, hem Erciyes Anadolu Holding tarafında başları dik bir şekilde duruma vazife ettiklerini anlatan Gülal, hukuki süreçlerinin tamamlanmasının ardından yeni bir politika oluşturarak temel ekonomi içerisinde tutmaya gayret edeceklerini kaydetti.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Ülkenin sorunu da bu zaten, bir şey bilmeyen, biliyormuş gibi gözükmeye çalışan, kendini olayı çözmüş sanan ama bomboş konuşan, gelip laf atan ama sonra da o bana saldirdi diye sallayan karakterler...

5. İpekenin bilancoda görünen Kasadaki parasi için, bu para kimin ortaklık yapısı nedir bilmeden konuşmayin diyen kişiler ile haritada üç tane başkent gosteremeyen orta doğu uzmanları aynı kaynaktan beslenmektedir. Diğerlerinin bilgisizliği.

Neymiş ortaklık yapısı, kiminmis bakalım o para? Mahmut Abi şu parayi senin bilancoya yazalım şimdilik ama dokunma ha sonra gelir alırım mi demişler

Merak eden arkadaşlar 17 Mart 2020 tarihli kap bultenije bakabilirler. İpekenin kozaadaki payı % 52.25 kozaldaki payı %45.01 dir. Yani kozaanin yüzde 52.25 i kozalin yüzde 45 i ipekenindir. Ayrica Kozaldaki pay yanılmıyorsam bu sene subat mart ayi gibi yüzde 23 ten 45 e yükseldi.

Kozaanin bilancosunda görülen 100 TL nakdin 52.25 TL si ; kozalin bilancosunda görülen 100 TL nin 45.01 TL si ipekenindir ve bilançosuna yazılır.

İlk çeyrek sonunda kabaca dolar 6.85 ons 1700 iken ipekenin net nakit pozisyonu + 5 milyardi.

Bugün dolar 7 ons 1976. İpeke piyasa değeri 3.4 milyar.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz 36 Yazıyı Oku
    İpekenin bilancoda görünen Kasadaki parasi için, bu para kimin ortaklık yapısı nedir bilmeden konuşmayin diyen kişiler ile haritada üç tane başkent gosteremeyen orta doğu uzmanları aynı kaynaktan beslenmektedir. Diğerlerinin bilgisizliği.

Neymiş ortaklık yapısı, kiminmis bakalım o para? Mahmut Abi şu parayi senin bilancoya yazalım şimdilik ama dokunma ha sonra gelir alırım mi demişler

Merak eden arkadaşlar 17 Mart 2020 tarihli kap bultenije bakabilirler. İpekenin kozaadaki payı % 52.25 kozaldaki payı %45.01 dir. Yani kozaanin yüzde 52.25 i kozalin yüzde 45 i ipekenindir. Ayrica Kozaldaki pay yanılmıyorsam bu sene subat mart ayi gibi yüzde 23 ten 45 e yükseldi.

Kozaanin bilancosunda görülen 100 TL nakdin 52.25 TL si ; kozalin bilancosunda görülen 100 TL nin 45.01 TL si ipekenindir ve bilançosuna yazılır.

İlk çeyrek sonunda kabaca dolar 6.85 ons 1700 iken ipekenin net nakit pozisyonu + 5 milyardi.

Bugün dolar 7 ons 1976. İpeke piyasa değeri 3.4 milyar.

Sayın deniz ipekenin kozaldaki payının arttığı ile ilgili bilgiyi ilk defa sizden okuyorum. Dediğiniz gibi ise çok önemli bir bilgi. Yalniz ben ipeke nin kozaldaki payının kozaadaki payı üzerinden dolaylı şekilde hesaplandığını biliyordum. Umarım dediğiniz gibi olmuştur. Yatırım tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by coming_soon Yazıyı Oku
    Sayın deniz ipekenin kozaldaki payının arttığı ile ilgili bilgiyi ilk defa sizden okuyorum. Dediğiniz gibi ise çok önemli bir bilgi. Yalniz ben ipeke nin kozaldaki payının kozaadaki payı üzerinden dolaylı şekilde hesaplandığını biliyordum. Umarım dediğiniz gibi olmuştur. Yatırım tavsiyesi değildir
    Sizin söylediğiniz doğru, arkadaş dolaylı ortaklık yapısını bağlı ortaklık olarak hesaplamış.

8. Yapilan hesaplamalarda o kadar güzel sacmalanmis ki bütün cahillik ortaya konmuş...

Özellikle de "Kozaanin bilancosunda görülen 100 TL nakdin 52.25 TL si ; kozalin bilancosunda görülen 100 TL nin 45.01 TL si ipekenindir ve bilançosuna yazılır." cahilligin zirvesi.... Ve dikkat edin ki bu karakter finansal tablo okuma icin "basit şeyler, hepiniz yapabilirsiniz" seklinde atıp tutuyordu...

Boşuna

"Ülkenin sorunu da bu zaten, bir şey bilmeyen, biliyormuş gibi gözükmeye çalışan, kendini olayı çözmüş sanan ama bomboş konuşan, gelip laf atan ama sonra da o bana saldirdi diye sallayan karakterler..."

dememişiz...

Neyse böyle karakterlere cevap vermekle uğraşmak bile aslinda zaman kaybı... Ama cahilligin bu kadar açık ve net bir şekilde ortaya çıkması bakımından iyi oldu.

Ayrica cahillerin ne kadar curetkar oldugunu ve önce laf atıp sonra o bana saldırdı diyenlerin nasıl algi yonetimi yapmaya çalıştığını göstermesi bakımından da iyi oldu...

Sayfa 831/963 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •