Sayfa 102/924 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 809 - 816 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Benim anlamadığım yerli ve milli hükümetimiz mazıdağı fosfat madenini cengiz holdinge satmış.yıllık 550 bin ton üretimi varmış.niye gübreye devretmiyorsun?yada gübre tunusa gidene kadar git al mazıdağını.hammaddenide kendin üret hatta diğer gübre fabrikalarınada sat fazlaysa

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Cengiz parayı görmüş.bizede rakip çıkmış.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

3.  Alıntı Originally Posted by onur4141 Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım yerli ve milli hükümetimiz mazıdağı fosfat madenini cengiz holdinge satmış.yıllık 550 bin ton üretimi varmış.niye gübreye devretmiyorsun?yada gübre tunusa gidene kadar git al mazıdağını.hammaddenide kendin üret hatta diğer gübre fabrikalarınada sat fazlaysa

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    mazı dağı ihalesi olduğunda gübretaş ihaleye hiç asılmadı...neden yeni tesis kurmak gerekiyordu...yeni tesisi global bir ortakla kurmak daha mantıklı...birde mazı dağı çıkarma maliyeti pahalı diye biliyorum...gübretaşın hedefi büyük ortak mazı dağı ile olacak iş değil...hazır pazarı olan global şirketle ortaklık kurması gerek...yurt içi kolay....gübretaşın bayi ağı geniş...hammadde kaynağında ucuza mal getirir yine satar...

4. bugün biraz hareketli olur mu dersiniz ortaklar...bakanın söyledikleri herhalde laf olsun diye değildir....inşallah iyi bir gün olur..bol şans...

5. Bu açıklamalardan sonra satıcılar isteksiz alış iştahı yüksek olucagını tahmin ediyorum ve akşam kapanışı enaz 4.40 üzeri olur diyerek herkese bol kazançlar diliyorum.

6. Bekledigimiz gibi açmadı ama açılışı acemiler kapanışı ustalar yaparmış. Bakalım yılı akşama hangi rakamdan kapıycak.. 4.40 üzeri kapanış hayat öpücügü verir.

7. bu yoğun baskı ne demek oluyor anlamak güç...bu haberede tepki yoksa demek ki mefta ölmüş şok bile almıyor demektir...bugün en az 4,40 üzeri kapatmalı normal akışında gitse hisse...sanırım beklenmeyen bir durumdu spek hazırlıksız yakalandı...

8.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    bu yoğun baskı ne demek oluyor anlamak güç...bu haberede tepki yoksa demek ki mefta ölmüş şok bile almıyor demektir...bugün en az 4,40 üzeri kapatmalı normal akışında gitse hisse...sanırım beklenmeyen bir durumdu spek hazırlıksız yakalandı...
    Ortak 1 yıldır soluksuz yabancı yatırımcı sattı bitirdi elde ne varsa. Citi %5,45 Deuce %1,87 hisseye sahip.
    Elinde hissesi olanların belki %5 veya %10 u kar pozisyonunda diğer çoğunluk zararda olduğu için zorunlu haller harici satanda olmayacak zaten yabancının hissesi de kalmadı ağır taraf bizden yana diye düşünüyorum.
    Bu arada bi haber patlatsalar keşke...

Sayfa 102/924 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •