Sayfa 134/924 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    bugün tamamen çıkmamak için kendimi zor tuttum...kötü günlerde dişimizi sıktık satmadık bundan daha kötü şirketin durumu olamaz dedim kendimi frenledim....hala kafamda soru işaretleri var satıp satmamak konusunda...çok bekletti malesef....şirket 4,2 milyar satış yapacağını söylüyor bu önemli bir rakam ama hissede tık yok....niye yok olaya sadece kar odaklı bakıyor fiyatlama....tamam kar önemli ama şirkette çalışıyor yan gelip yatmıyor....istese biraz zam yapar bu rakamlar anında değişir...afrin operasyonu vs.hikaye ben en çok global satış dalgası olur mu ondan korkuyorum...hisseye yabancı ilgisi az...yönetimin söylediklerine kimse inanmıyor....ciro yıllardır genelde tutuyor onda sıkıntı yok bence...
    Sabahtan beri bende aynı şeyi düşündüm ve 4,42 ortalamalı hisselerimi zararına verdim(4,35 den) ve fırladı,senin gibi speğin ta .........
    Kalan arkadaşlara Allah Kazanmak nasip etsin.

2.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    bugün tamamen çıkmamak için kendimi zor tuttum...kötü günlerde dişimizi sıktık satmadık bundan daha kötü şirketin durumu olamaz dedim kendimi frenledim....hala kafamda soru işaretleri var satıp satmamak konusunda...çok bekletti malesef....şirket 4,2 milyar satış yapacağını söylüyor bu önemli bir rakam ama hissede tık yok....niye yok olaya sadece kar odaklı bakıyor fiyatlama....tamam kar önemli ama şirkette çalışıyor yan gelip yatmıyor....istese biraz zam yapar bu rakamlar anında değişir...afrin operasyonu vs.hikaye ben en çok global satış dalgası olur mu ondan korkuyorum...hisseye yabancı ilgisi az...yönetimin söylediklerine kimse inanmıyor....ciro yıllardır genelde tutuyor onda sıkıntı yok bence...
    Ortak o kadar beklemişsin en satılmayacak yerde mi satacaksın citi yılbaşından beri ufak ufak topluyor 2 milyon lot oldu aldığı.

3.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Ortak o kadar beklemişsin en satılmayacak yerde mi satacaksın citi yılbaşından beri ufak ufak topluyor 2 milyon lot oldu aldığı.
    ortak bugün biraz canım sıkkın...forexte canımı acıtacak para batırdım...gubrf hala çok acımasız fiyatlama yapıyor...4,2 milyar ciro sonunda kar olmasada kayla alınacak bir rakam ama hisse fiyatlamıyor...ciroyu bu şirket tutturuyor benim yıllardır gözlemim bu yönde...karı tutturamıyorlar...karda istikrar yok...az veya çok bir istikrar olsa ön görülebilir herşey....şuan tek öngörülebilir şey üretim ve satış miktarı...kar tahminleri tutmuyor...herşeye rağmen hisse fiyatı hala çok abes yerlerde geziyor...8 yıl önceki firmamı bu şirket hala 2010 fiyatlarında geziyor...2010 yılından sonra bu şirket hiçbirşey mi yapmadı....ben ne kadar şirkete inansamda spek ayrı telden çalıyor...

4.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ortak bugün biraz canım sıkkın...forexte canımı acıtacak para batırdım...gubrf hala çok acımasız fiyatlama yapıyor...4,2 milyar ciro sonunda kar olmasada kayla alınacak bir rakam ama hisse fiyatlamıyor...ciroyu bu şirket tutturuyor benim yıllardır gözlemim bu yönde...karı tutturamıyorlar...karda istikrar yok...az veya çok bir istikrar olsa ön görülebilir herşey....şuan tek öngörülebilir şey üretim ve satış miktarı...kar tahminleri tutmuyor...herşeye rağmen hisse fiyatı hala çok abes yerlerde geziyor...8 yıl önceki firmamı bu şirket hala 2010 fiyatlarında geziyor...2010 yılından sonra bu şirket hiçbirşey mi yapmadı....ben ne kadar şirkete inansamda spek ayrı telden çalıyor...
    Tecrübeyle sabittir ne zaman sat-al veya al-sat yaptıysam hep totalde lotum eksildi ve zamanımı harcadım.
    15 gündür işlerim çok yoğun akşamları bakabiliyorum kaçtan kapatmış vs diye kafam rahat.
    Şu iki üç gündür yaptığı hareketlerde ekran başında olsaydım kesin zarardaydım kendimi biliyorum çünkü.
    Forex içinde geçmiş olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Tecrübeyle sabittir ne zaman sat-al veya al-sat yaptıysam hep totalde lotum eksildi ve zamanımı harcadım.
    15 gündür işlerim çok yoğun akşamları bakabiliyorum kaçtan kapatmış vs diye kafam rahat.
    Şu iki üç gündür yaptığı hareketlerde ekran başında olsaydım kesin zarardaydım kendimi biliyorum çünkü.
    Forex içinde geçmiş olsun.
    o parayı al sat yaparak kazanabilir miyim diye düşündüm...1-2 gün daha hisse satış yemeden kalır diye düşünüyorum fazla ömürlü bir yükselişe inanmıyorum...o yüzden yarın veya öbür gün düşüş başlayabilir....bunu izlemek istemiyorum...bu yükselişin 5 tl ye atacak yükseliş olduğunu hiç düşünmüyorum....en fazla 4,60-4,70 bölgesinde nefesi kesilir....

6. şirketten 2 yıldır güzel bir haber duyamadık yazıklar olsun diyorum düşündükçe kahrolmamak mümkün değil...gereksiz bir adamdan kurtulduk tek olumlu hikaye bu oldu...1 yıl bu şirket vekil müdür ile yola çıktı şaka gibi...deniz taşımacılığı gücünü artırıyor niye neden sebep ne açıklamıyorlar kapalı kutu...satmak isterken birden büyüme fikri belirdi...bunlar ortada şeffaf bir yönetim olmadığını gösteriyor....ky olaylardan en son haberdar oluyor iş işten geçmiş oluyor bu izah edilebilir durum değil....

7. Türkiye proje bazlı yatırım teşvik sistemi ile ilk yatırım değeri yüksek olduğu için hayata geçirilmesi nispeten zor olan, aynı zamanda Türkiye'nin yüksek ithalat gerçekleştirdiği sektörlerde büyük yatırımları hayata geçirmek için Bakanlar Kurulu'na ucu açık destek sağlama hakkı 2017'de tanındı.

8.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    Türkiye proje bazlı yatırım teşvik sistemi ile ilk yatırım değeri yüksek olduğu için hayata geçirilmesi nispeten zor olan, aynı zamanda Türkiye'nin yüksek ithalat gerçekleştirdiği sektörlerde büyük yatırımları hayata geçirmek için Bakanlar Kurulu'na ucu açık destek sağlama hakkı 2017'de tanındı.
    sn nihat zeybekçi artık fosfat yatırımı yapıyoruz desede bizde rahatlasak...yıllık 600 milyon dolar net ithalatçıyız...

Sayfa 134/924 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •