Sayfa 177/924 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    endeks göçmese bu hafta 4,70-4,75 bölgesini bekliyorum.....ytd
    Ortak endeks 120 bin sınırına geliyor biz 4,70 bölgesini umuyoruz.
    Komedi gibi.

Konuyla faklı olacak biraz ama ben Gübretaş tarafının bilançosunu merakla bekliyorum.
    Çünkü İbrahim Yumaklı en son bloomberg te yutkunarak konuştuğu gün artık Gübretaş tarafının bilançosu resimde görülen 2017 3 aylık rakamı olan 32 milyonun altını görmeyeceği sözünü vermişti. Aşağıda ise kelime kelime ne söylediğini yazdım.

Türkiye faaliyetlerinin de kesinlikle bir daha 2017 nin öncesine dönmeyeceğinin sözünü de veriyorum bu şirketin lideri olarak demişti.

Şimdi benim gözümde zerre değeri olmayan İbrahim Yumaklı şimdi sözünü tutabilecek mi?

2.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Ortak endeks 120 bin sınırına geliyor biz 4,70 bölgesini umuyoruz.
    Komedi gibi.

Konuyla faklı olacak biraz ama ben Gübretaş tarafının bilançosunu merakla bekliyorum.
    Çünkü İbrahim Yumaklı en son bloomberg te yutkunarak konuştuğu gün artık Gübretaş tarafının bilançosu resimde görülen 2017 3 aylık rakamı olan 32 milyonun altını görmeyeceği sözünü vermişti. Aşağıda ise kelime kelime ne söylediğini yazdım.

Türkiye faaliyetlerinin de kesinlikle bir daha 2017 nin öncesine dönmeyeceğinin sözünü de veriyorum bu şirketin lideri olarak demişti.

Şimdi benim gözümde zerre değeri olmayan İbrahim Yumaklı şimdi sözünü tutabilecek mi?

ortak bu şirkete değer katan konsolide bilançoyu 200 milyonlara taşıyan razi fabrikası....razide işler tam düzeldi mi emin değilim....düzelmemiş olma ihtimali daha yüksek....gübretaş iyi olsa taş patlasa 50 milyon kar eder....gübretaşın türkiye tarafı iyi olabilir ama bilançoya kötü katkı sunan razi fabrikası....amonyak ve üre fiyatlarının artması lazım hala yeterli artış yok...

3.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ortak bu şirkete değer katan konsolide bilançoyu 200 milyonlara taşıyan razi fabrikası....razide işler tam düzeldi mi emin değilim....düzelmemiş olma ihtimali daha yüksek....gübretaş iyi olsa taş patlasa 50 milyon kar eder....gübretaşın türkiye tarafı iyi olabilir ama bilançoya kötü katkı sunan razi fabrikası....amonyak ve üre fiyatlarının artması lazım hala yeterli artış yok...
    Ortak atladığın nokta Gübretaş yıllarca hep eksi performans göstermiş ama Razi 3 haneli kar açıkladığı için hep arada kaynamış konsolide bilançolar hep iyi çıkmış.
    2016 da ise Razi emtia fiyatlarından dolayı kafa kafaya bilanço çıkartınca Gübretaşın zararı -80 milyon göze battı.

Şimdi ise Gübretaş 30 ile 50 arası bir kar açıklarsa Raziden de hiç değilse bir 50 milyon gelirse benim için çok sürpriz olmaz açıkcası.

4. 2015 haziran ile aralik arasında gübre alanın bugunki hali...

5.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    Ortak yeni müdüre yollayacağım bu resmi belki bizim halimizi anlar..

6.  Alıntı Originally Posted by yusuf7666 Yazıyı Oku
    Ortak yeni müdüre yollayacağım bu resmi belki bizim halimizi anlar..
    altına da yaz ortakki gübretas yöneticilerine güvenip yatırım yapan yatırımcının son hali diye ki daha iyi anlaya ortak.

7. Yolladım ortak

8. 4,56 geçilmedikçe yükseliş teyit etmez... Izlemiyorum...

Bakalım görelim...

Sayfa 177/924 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •