Sayfa 193/924 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293693 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    bende gübretaşa ait kar rakamı yok takip ettiğim konsolide var....o yüzden söyledim ortağa o rakamlara nasıl ulaştın diye sordum....o da bloomberg de dedi...tablo halinde yazılmış kim ne kar elde etti diye...2016 tutuyor o tabloda....
    Ortak orda gösterilen 32 milyon kar 2017/09 dönemine ait yani 2017 yılının tamamı değil...

Biliyorsun konsolide bilançolar 17-18 Mart gibi açıklanıyor..

Yani Ekim-Kasım-Aralık kar/zarar durumları henüz belli değil...

Maliyeye göre bakınca durum felaket görünüyor..

Geçen sene 218 milyon kar varken bu sene 32 milyona düşmüş.. (O karın içinde raziden gelen temettü vardı)

2.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Ortak sen bari bunu yapma.......

Arkadaşın verdiği UFRS ye göre kar/zarar rakamı

Açıklanan 32 mio kar V.U.K. a göre...

Nasıl bununla onu kıyaslarsınız...!!!
    Arkadaş yanlış kıyasladığım bir nokta mı var?
    Biraz açıklar mısın niye tepki verdiğini anlamadım.

Üzerinde durduğum konu Gübretaş konsolide olmayan karı -80 milyon iken +30 a döndüğü ve bunun iyi bir şey olduğu.

3.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Ortak orda gösterilen 32 milyon kar 2017/09 dönemine ait yani 2017 yılının tamamı değil...

Biliyorsun konsolide bilançolar 17-18 Mart gibi açıklanıyor..

Yani Ekim-Kasım-Aralık kar/zarar durumları henüz belli değil...

Maliyeye göre bakınca durum felaket görünüyor..

Geçen sene 218 milyon kar varken bu sene 32 milyona düşmüş.. (O karın içinde raziden gelen temettü vardı)
    gübretaşın son 5-6 yıllık net kar rakamları var mı sizde varsa paylaşırsanız sevinirim.....sadece gübretaşa ait iştirak olmayan razi olmayan....teşekkürler...

4.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Arkadaş yanlış kıyasladığım bir nokta mı var?
    Biraz açıklar mısın niye tepki verdiğini anlamadım.

Üzerinde durduğum konu Gübretaş konsolide olmayan karı -80 milyon iken +30 a döndüğü ve bunun iyi bir şey olduğu.
    Arkadaş size yönelik bir tepki verdiğimi hatırlamıyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    gübretaşın son 5-6 yıllık net kar rakamları var mı sizde varsa paylaşırsanız sevinirim.....sadece gübretaşa ait iştirak olmayan razi olmayan....teşekkürler...
    Dün açıklanan 2017 Maliye karı ile 9 aylık UFRS karı aynı çıkmış karışıklık ordan kaynaklanıyor...

6.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Dün açıklanan 2017 Maliye karı ile 9 aylık UFRS karı aynı çıkmış karışıklık ordan kaynaklanıyor...
    sizde geçmişe dönük sadece gübretaş performansı var mı sadece 9 aylıklarda olur 12 aylık şart değil....sadece gübretaşa ait kar rakamına ulaşamadım....

7.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Arkadaş size yönelik bir tepki verdiğimi hatırlamıyorum..
    Yorum yapmayacağım.
    Keşke bundan 1 ay öncesi gibi iş yoğunluğum olsa da tekrardan haftada 1 2 sefer anca bakabilsem ekrana.

8.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    sizde geçmişe dönük sadece gübretaş performansı var mı sadece 9 aylıklarda olur 12 aylık şart değil....sadece gübretaşa ait kar rakamına ulaşamadım....
    Ben genelde KAP tan bakıyorum. Ama elimde Gubrf ve Razi ayrı ayrı tablolar yok açıkçası.

Sayfa 193/924 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •