Sayfa 201/924 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by onur4141 Yazıyı Oku
    Raziden bizim bilancoyu etkiliyen tek kalem bu temettümü?

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    bu olsa da diğer iştiraklerde var...kısaca hisse bu fiyatlarda sebebi kötü bilanço beklenen birşey önemli olan bundan sonra hisseyi 4,5 tl yi daha aşağı çekecek bilançolar görecek miyiz yoksa görmeyecek miyiz....ben görmeyeceğimizi söylüyorum.....örneğin thyao çok kötü bilanço açıkladı hisse diplerdeydi sattık tam alınacak yerde sonuç thyao 5-20 tl hareketini yaptı.....gelen bilançolar thyao 5 tl altına indirmedi....

2. razi performansı büyük oranda üre fiyatlarına ve amonyak fiyatlarına bağlı....üre fiyatları 2017 yılında yaklaşık 8-9 ay 200 doların altında işlem gördü....bu yıl 250 doların üzerinde şimdilik gidiyor bu razi bilançosunun düzeleceği anlamı taşıyor.....

3.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    razi performansı büyük oranda üre fiyatlarına ve amonyak fiyatlarına bağlı....üre fiyatları 2017 yılında yaklaşık 8-9 ay 200 doların altında işlem gördü....bu yıl 250 doların üzerinde şimdilik gidiyor bu razi bilançosunun düzeleceği anlamı taşıyor.....
    Raziye 600 milyon dolar mı vermişlerdi?bır yılda 2 milyon lira kazanç getiremiyor.insan ister istemez düşünüyor.bu parayı bankaya koysan ne getirir diye?

4. 2014 yılında rekor karın geldiği yıl üre fiyatları 300-350 dolarda seyretmiş....bu dönem irandan 345 milyon temettü geldi.....2018 yılı belki 300-350 dolar olmaz ama şimdiden 250-300 dolar diyebiliriz petrol fiyatlarıda bunu destekliyor....dolayısıyla 2014 yılına göre artan ciro bu makası kapatabilir bir dümen katakulli olmasa.....

5.  Alıntı Originally Posted by onur4141 Yazıyı Oku
    Raziye 600 milyon dolar mı vermişlerdi?bır yılda 2 milyon lira kazanç getiremiyor.insan ister istemez düşünüyor.bu parayı bankaya koysan ne getirir diye?

raziyi 50 milyon dolar taksitle 5 yıl ödemeli aldılar ama toplamda 600 milyon dolar verildi....dönemsel olarak sektör çok etkilendi bu yıllarca böyle sürecek değil....razi borcu bitti tam rekor karlar gelecek derken sektör kriz yaşadı....kriz yaşadığı için hisse sürünüyor yoksa çoktan hisse yükselmişti bölünmüştü....

6. Hiç umut bırakmadılar ortak adam bi çıkıp tv ye arkadaşlar ben geldim.bundan sonra iyi olucak.düzelecek.hedefimiz şu bu.hiçbirsey yok malesef.tabosan bunlardan daha güçlü.yok yere ortak olmuşlar.birileri devreye girseki ben güçleri olduğuna inanıyorum.tabosan davası ve maden davası boyle uzamaz boylede bıtmezdi.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by onur4141 Yazıyı Oku
    Hiç umut bırakmadılar ortak adam bi çıkıp tv ye arkadaşlar ben geldim.bundan sonra iyi olucak.düzelecek.hedefimiz şu bu.hiçbirsey yok malesef.tabosan bunlardan daha güçlü.yok yere ortak olmuşlar.birileri devreye girseki ben güçleri olduğuna inanıyorum.tabosan davası ve maden davası boyle uzamaz boylede bıtmezdi.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zaten hep böyle olur umut bırakmazlar...şirketin gerçek değerini bilmezsen umutsuzluğa kapılır satarsın sonra bir basit haber hisseyi uçurur bu sefer biz sattık gitti olur.....son olayda resmen akıl tutulması oldu bende thyao için nasıl yaptım hayret ediyorum....2015-2016 yıllarında hissenin 3.havalimanı öncesi 15-16 tl lere geleceğini söylüyordum hisse 7-8 tl lerde iken.....sonra hisse kötü bilançolarla 5 tl ye kadar düştü aldık yatırımlık diye....2017 yılında korkunç bilanço açıkladı panikledik sattık...thyao nun potansiyelini hesap etseydik 5 tl etmeyeceği kabak gibi belli 6 tl den satılacak hisse değildi ama tek rakama baktık sattık şimdi 20 tl mi olur 25 tl mi olur diyoruz....ben bu fiyatlara kadar beklemezdim ama en azından 15 tl ye kadar beklerdim......gubrf de aynı daha kötü ne olacak hesap kitap yapınca daha kötüsü şimdilik görünmüyor global bir çöküş olmasa....şuan ekonomiler tempo almış durumda yukarı yönde motorun soğuması o kadar kolay değil o yüzden iyimserlik devam edecek.....gubrf de normal akışında gitseydi 15 tl ler pahalı olmazdı ama malesef sektör gübre fiyatları sonrası kötüleşti o kötüleşme bence 2017 yılında sonlandı......

8. kdv kalktı dedik sevindik bu sefer nitratlı gübre yasağı geldi olumlu şeyleri göremedik malesef....şimdi bu olumsuzluklar yok...örneğin bu yıl hükümet % 50 gübre ve mazot desteği veriyor bu olumlu....

Sayfa 201/924 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •