Sayfa 216/924 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316716 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Bu razi bizim için tam bir belirsizlik... bundan sonra bu kadar belirsiz bir şirkete asla yatırım yapmam...
    ortak raziyi aldığımızda 800 dolar seviyelerine çıkmıştı üre fiyatları 2016 yılında 160 dolara kadar düştü...bu düşüş global piyasalarla alakalı...diyeceksin ne oldu da gübre fiyatları bu kadar düştü kriz olmadığı halde açıkçası tek bildiğim fed parasal genişlemeyi sonlandırdı dolar değerlenmeye başladı gübre fiyatları dolar bazında düştü...başka bir sebep yok...doların aşırı değerlenmesi sonlandı bu süreçte doların gücü nispeten yavaş ama gübre fiyatları artacak yönde olabilir...

2. 2009 yılında şirket zarar açıkladı bakıyorum üre fiyatları 200-300 dolar seviyelerinde zarar açıklamış....demek oluyor ki 300 dolar altı üre fiyatları gübretaşa iyi bilançolar göstermeyecek....bu fiyatların artmasını bekleyeceğiz......bu şirket artık yatırımları sonlandırmış görünüyor ufak tefek yenileme tarzı yatırımlarla yola devam edecekleri anlaşılıyor....fabrikalar eski o da yapılmasa fabrika verimsiz çalışacak....mecburi revizyon yatırımlarından ilave birşey beklememek lazım....kısaca iran yatırımı ile noktayı koydular.....tarım bakanı kafayı et le bozdu vatandaşın tek derdi et sanıyor sanırım....adam dışarıdan ithal et getirerek cari açık yaratarak çare arıyor.....bu ülkenin toprağı almanyada var mı ispanyada var mı veya diğer avrupa ülkelerinde toprak mı az ki dışarıdan et ithal edece konumdayız ....bize çözüm üretecek kafalar lazım geçici çözüm üreten değil...

3. hektaş ile aynı kulvarda yarışmıyoruz ama daha profesyönel yönetildiği görülüyor....sanırım karar mekanizması daha hızlı bu bir avantaj....ürettiği ürünler daha katma değer üretiyor bu dönem görünen....o ürünlere gübretaş yönelse diyeceğim ama bu doğru bir adım olmaz en doğru adım afrika pazarında yer almak....onun için küçük veya büyük bir ortaklık şart görünüyor kapıyı aralamak için....

4.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    hektaş ile aynı kulvarda yarışmıyoruz ama daha profesyönel yönetildiği görülüyor....sanırım karar mekanizması daha hızlı bu bir avantaj....ürettiği ürünler daha katma değer üretiyor bu dönem görünen....o ürünlere gübretaş yönelse diyeceğim ama bu doğru bir adım olmaz en doğru adım afrika pazarında yer almak....onun için küçük veya büyük bir ortaklık şart görünüyor kapıyı aralamak için....
    Ortak bu bist yatırım sistemi çok bozuk... Sen de yatırımcısın mesela tkfen'e para yatıran da yatırımcı... Onlar 1 yıldır zil takıp oynuyor cemal31 nickli bir şahıs zevkten hergün dört köşe... Gübrf yatırımcısı ise aylardır ızdırap çekiyoruz... Suçumuz ne faize değil de kamu kuruluşuna yatırım yapmak mı...!!!

3-4 liralık tekfen 18 e dayanmış
    6-7 liralık gübrf 4 lerde sürünüyor.....
    kim bunun hesabını verecek yok mu bir suçlu....

5.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Ortak bu bist yatırım sistemi çok bozuk... Sen de yatırımcısın mesela tkfen'e para yatıran da yatırımcı... Onlar 1 yıldır zil takıp oynuyor cemal31 nickli bir şahıs zevkten hergün dört köşe... Gübrf yatırımcısı ise aylardır ızdırap çekiyoruz... Suçumuz ne faize değil de kamu kuruluşuna yatırım yapmak mı...!!!

3-4 liralık tekfen 18 e dayanmış
    6-7 liralık gübrf 4 lerde sürünüyor.....
    kim bunun hesabını verecek yok mu bir suçlu....
    2014 yılında gübretaş....210 milyon
    tkfen....55 milyon

2017 yılında tkfen....770 milyon
    gubrf.....muhtemelen zarar yazacak.........

bu fark gübre satmakla kaynaklı değil daha çok tkfen inşaat işinden voleyi vurdu...benim bildiğim 2 milyar dolarlık katarda iş almıştılar......gübretaş yatıyor ortak altı üstü 500-600 milyon dolar yatırım yapacak türlü türlü komplolar yalanlar dolanlar çeviriyorlar....tkfen özel bir şirket kararlar hızlı alınıyor.....ben o tkfeni 4,5 tl den satanlardanım 6 tl den thyao satanlardanım...bu adiye saplandık bir kere.....inan kumar hisselerinde bile başarılıyım bu adi hissede başarılı olamıyorum.....yöneticiler yatırımcı yanıltıyor....

6. en son yanıltma ne oldu ekonomi bakanı tunus da gübretaş yatırım olanaklarını görüşüyor diyor loppazın biri çıkıp yok öyle
    birşey diyor....bu şirketin yöneticilerinin inan güvenlik soruşturmasından geçmesi lazım ilk önce....

7. Tweetterdan alıntı

8. düzenli temettü veren şirket yatırımcı gözünde her zaman bir adım önde....hektaş düzenli temettü veren temettü verimi çok yüksek bir firma....diğerleri gubrf-eggub-bgfas ne durumda temettü konusunda tam bir kan emiciler....özellikle bgfas allah muhafaza....hektas en kötü % 7-8 temettü verimi le bir nebze yatırımcıyı rahatlatıyor kazanç olsa da olmasa da....kazan kazanı benimseyen şirketler hep farklı.....örnek koç şirketleri asla aksatmaz temettüyü herkes memnun doğal olarak....bizim kan emiciler ne yapıyor ne sana ne bana...kim kazanıyor hiç kimse bu örümcek kafalı yöneticilerden ne beklenir....

Sayfa 216/924 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •