Sayfa 228/924 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ortak bu karamsarlık niye...bilanço bir türlü gelemiyor zarar yazmaktan başka bir iş yapmadıkları için zor tabi ki göndermek...
    Arge, pazarlama, hicbirsey yolunda görünmüyor...yabancı nezaman tekrar toplamaya başlar hareket ozaman başlar...Bu ne yazıkki herzaman böyle oldu...Oma tahminimce son kayıp yıl diye tahmin ediyorum...Artık herkezin kendine bir çeki düzen vermesi gerekiyor...Helede tarımın su halini görunce...İyi tatiller...

SM-A310F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 2017 YILI BEKLENTİLERİ............

Özet Finansal Göstergeler

Satışlar 3.251 mn TL
    FAVÖK 117 mn TL
    Net Kar 21 mn TL
    FD/Satışlar 0,6
    FD/FAVÖK 16,0
    F/K A/D
    PD/DD 1,2

3.  Alıntı Originally Posted by cesursovalye Yazıyı Oku
    Arge, pazarlama, hicbirsey yolunda görünmüyor...yabancı nezaman tekrar toplamaya başlar hareket ozaman başlar...Bu ne yazıkki herzaman böyle oldu...Oma tahminimce son kayıp yıl diye tahmin ediyorum...Artık herkezin kendine bir çeki düzen vermesi gerekiyor...Helede tarımın su halini görunce...İyi tatiller...

bence bu anlamda çok karamsarsınız katılmıyorum size....gübretaş işini düzgün yapıyor gerek arge gerek üretim satış anlamında....yıllardır gübretaş yatırımcısıyız.... yıllardır amme hizmeti yaptı gübretaş uzun zamandan sonra kar etmeye başladı kapasite kullanım oranı hiç olmadığı kadar yüksek.....yenilemeler yaptı ürün portföyü geniş....sonuçta dışa bağımlı bir ürün üretilip satılıyor....bizim birkaç sıkıntımız var.....bunlardan en önemlisi razi kapasite kullanım oranı artırılmalı 3,5 milyon ton kapasiteli fabrika 1,4 milyon ton ürün üretiyor....niye o zaman bu kadar kapasiteli yaptınız diyorum bende.....diğeride fosfat yatırımı yapılmalı kur şirketi tokatlamaktan bir hal oldu...kur riskini çözmeliler bunun yolu hammadde kaynağında ortaklık veya satınalma.....diğer sorunda koltuğu taşıyacak kapasitede yöneticiler bulunmalı çok zayıf yöneticiler geliyor şirkete ne vizyon ne kapasite hiçbirşey yok allahlık gidiyoruz....

4. http://fertilizerworks.com/sites/def...rch%202018.pdf

haftalık üre fiyatları....2-3 haftadır fiyat 260-265 dolarda sıkıştı....

5.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    bence bu anlamda çok karamsarsınız katılmıyorum size....gübretaş işini düzgün yapıyor gerek arge gerek üretim satış anlamında....yıllardır gübretaş yatırımcısıyız.... yıllardır amme hizmeti yaptı gübretaş uzun zamandan sonra kar etmeye başladı kapasite kullanım oranı hiç olmadığı kadar yüksek.....yenilemeler yaptı ürün portföyü geniş....sonuçta dışa bağımlı bir ürün üretilip satılıyor....bizim birkaç sıkıntımız var.....bunlardan en önemlisi razi kapasite kullanım oranı artırılmalı 3,5 milyon ton kapasiteli fabrika 1,4 milyon ton ürün üretiyor....niye o zaman bu kadar kapasiteli yaptınız diyorum bende.....diğeride fosfat yatırımı yapılmalı kur şirketi tokatlamaktan bir hal oldu...kur riskini çözmeliler bunun yolu hammadde kaynağında ortaklık veya satınalma.....diğer sorunda koltuğu taşıyacak kapasitede yöneticiler bulunmalı çok zayıf yöneticiler geliyor şirkete ne vizyon ne kapasite hiçbirşey yok allahlık gidiyoruz....
    Gubre sahibi olupta karamsar olmamak eldemi...😁Bu kadar bekledikten sonra hisseyi elden çıkarmak yanlış olur...Sabıra devam...

6.  Alıntı Originally Posted by cesursovalye Yazıyı Oku
    Gubre sahibi olupta karamsar olmamak eldemi...😁Bu kadar bekledikten sonra hisseyi elden çıkarmak yanlış olur...Sabıra devam...

ortak topu topu 6-7 kişi kaldık zaten kimse kalmadı eskilerden....hisse ky elinde deniyor ama nedense forumda ky yok....bende hep tam tersini söyledim 9 -7 tl arası ky büyük çoğunlukta 4 tl civarı maliyetli ky sayısı hiç olmadığı kadar az bence...sıkıntı şu olabilir hisse büyük oranda by da ama dağınık vaziyette zaten baskı bundan kaynaklı....kavga filler arasında ky ezilen ezildi zaten....by kavgası nasıl biter dediğin gibi yabancı yatırımcı gelir parayı basar hisse yukarı çıkar yoksa bu şekilde al gülüm ver gülüm aylardır 10 kruş 20 kruş için çırpınıyor hisse....

7. kulağı uzunlar hala bilançoyu öğrenememiş görünüyor bu iyi birşey....

8.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    % 40 hissesini satmış görünüyor geriye birşey kalmadı...doğal gaz taşımacılık işi iyi boşver...bu iştirakten ben hiç kar görmedim yük olmaktan başka....doğal gaz taşıyan şirketimiz var gübre şirketi olarak.....bu hamle boş hamle değildir bence...büyümek istiyor şirket....birde katarlı ortak aldık mı dünya şirketi olur bu küçük şirketimiz...
    Nbg bulkgas ın yüzde yüzü gubretasa gecti.yani bu adresteki 8 gemi sadece lpg değil. http://www.nbgship.com/index.html ayrıca ıgcl anka ve ıgcl dicle denilen 2 geminin yuzde 50 si gubretasa gecti.gemiler şunlar http://www.negmar.com/Fleet/LPGFleet tabi benim açıklamadan anladıgım budur.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 228/924 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •