Sayfa 240/924 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. bildiğim kadarıyla raziden gelen kar 1 yıl sonranın karına ekleniyor.....345 milyon 2015 irandan gelen temettü 2016 bilançosunda göründü ve 68 milyon konsolide zarar açıklandı......2016 yılında ise irandan 1 milyon temettü geldi ve 2017 yılında 33 milyon kar açıkladık....2018 yılı 12 aylık bilançosunda irandan gelecek temettü 2017 yılına ait olacak ve nisan mayıs gibi açıklanır ne kadar geldiği....dolayısıyla 2018 konsolideyi hesaplarken iranın 2017 yılı karını hesaba katarak yapacağız.....iran karı bir sonraki yıl bilançosunda görünüyor....

2.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    başka bir oyun var ortak sıkmayalım canımızı....kar etmek zarar etmek önemli değil önemli olan hisse toplu mu...hisse topluysa inan gubrf yi bugün 20 tl ye çek 20 tl den bile yatırımcı gelir....hisse toplu değilse kıvranır durursun....biri alır diğeri satar yıllar sürer....bize hisseyi götürmeyi kafaya takmış bir grup veya fon lazım....
    Ozaman tuhaf bir döngüyeyiz.
    Zararda olan satmıyor ->hisse dağınık kalıyor ->hisse dağınık olduğu için çıkmıyor ->zararda olan satmıyor.
    Kısa çöp cekelimde bazılarımız satmaya baslasin.

SM-A5100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Ozaman tuhaf bir döngüyeyiz.
    Zararda olan satmıyor ->hisse dağınık kalıyor ->hisse dağınık olduğu için çıkmıyor ->zararda olan satmıyor.
    Kısa çöp cekelimde bazılarımız satmaya baslasin.

SM-A5100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ortak şirkette bir hikaye sunmuyor yatırımcı için çok beceriksizler....bazen hikayeler ısıtılır yatırımcı çekmek için....bedelsiz vereceğiz diyebilir temettü vereceğiz diyebilir veya daha başka cazip hikaye sunabilir ama bunların öyle bir derdi yok şirketin % 25 sahibini biz yatırımcıları takmıyorlar...

4. 1) Sınırlı Olumlu Görüş
    Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi (“Şirket”) ile bağlı ortaklıklarının (“Grup”) 31 Aralık 2017 tarihli
    konsolide finansal durum tablosu ile aynı tarihte sona eren hesap dönemine ait; konsolide kâr veya
    zarar ve diğer kapsamlı gelir tablosu, konsolide özkaynak değişim tablosu ve konsolide nakit akış
    tablosu ile önemli muhasebe politikalarının özeti de dâhil olmak üzere finansal tablo dipnotlarından
    oluşan konsolide finansal tablolarını denetlemiş bulunuyoruz.
    Görüşümüze göre, Sınırlı Olumlu Görüşün Dayanağı bölümünde belirtilen konuların etkileri hariç
    olmak üzere ilişikteki konsolide finansal tablolar, Grup 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla konsolide finansal
    durumunu ve aynı tarihte sona eren hesap dönemine ait konsolide finansal performansını ve konsolide
    nakit akışlarını, Türkiye Muhasebe Standartlarına (TMS’lere) uygun olarak tüm önemli yönleriyle
    gerçeğe uygun bir biçimde sunmaktadır.
    2) Sınırlı Olumlu Görüşün Dayanağı
    16 Numaralı Dipnot’ta açıklandığı üzere, Şirket’in konsolide ettiği bağlı ortaklığı Razi Petrochemical
    Co. (“Razi”)’nin yürürlükteki vergi kanunları gereği İhracat satışlarından kaynaklanan 124,5 milyon TL
    tutarında katma değer vergisi alacağı mevcuttur. Kısa vadeli diğer alacaklar hesabı içerisinde
    muhasebeleştirilen bu alacak tutarının tahsilat zamanıyla ilgili belirsizlik mevcuttur. Ayrıca konsolide
    finansal tablolarda herhangi bir karşılık ayrılmamıştır.
    16 Numaralı Dipnot’ta açıklandığı üzere, Razi’nin 2007 yılından önce çalışmaya başlamış ve National
    Iranian Oil Company (“NIOC”)’ Emeklilik Fonu Sistemine tabi olan çalışanları mevcuttur. Söz konusu
    sistem çalışanlara erken emeklilik ya da ölüm halinde birtakım ek haklar sunmaktadır. Şirket bu
    çalışanları için kıdem tazminatı karşılığı ayırmakta ancak bu sistemin ek olarak sağladığı haklar ile ilgili
    olarak ilave bir provizyon ayırmamaktadır. Aktüeryal tahmin ve hesaplamalar ile etkisi belirlenebilecek
    olan eksik provizyonun konsolide finansal tablolara olan etkisi tarafımızca belirlenememiştir.
    Yaptığımız bağımsız denetim, Sermaye Piyasası Kurulu’nca yayımlanan bağımsız denetim
    standartlarına ve Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından
    yayımlanan Türkiye Denetim Standartlarının bir parçası olan Bağımsız Denetim Standartlarına
    (BDS’lere) uygun olarak yürütülmüştür. Bu Standartlar kapsamındaki sorumluluklarımız, raporumuzun
    Bağımsız Denetçinin Konsolide Finansal Tabloların Bağımsız Denetimine İlişkin Sorumlulukları
    bölümünde ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. KGK tarafından yayımlanan Bağımsız Denetçiler için Etik
    Kurallar (Etik Kurallar) ile konsolide finansal tabloların bağımsız denetimiyle ilgili mevzuatta yer alan
    etik hükümlere uygun olarak Grup’tan bağımsız olduğumuzu beyan ederiz. Etik Kurallar ve mevzuat
    kapsamındaki etiğe ilişkin diğer sorumluluklar da tarafımızca yerine getirilmiştir. Bağımsız denetim
    sırasında elde ettiğimiz bağımsız denetim kanıtlarının, görüşümüzün oluşturulması için yeterli ve
    uygun bir dayanak oluşturduğuna inanıyoruz.

16 Numaralı Dipnotlar’da açıklandığı üzere, fazla gaz tüketimi nedeni ile Mahshahr General and
    Revolutionary Court (“Mahshahr Genel ve Devrim Mahkemesi”) tarafından Razi aleyhine 65,2 milyon
    TL tutarında açılmış dava bulunmaktadır. Grup Yönetimi, hukuk müşavirlerinin de görüşleri
    doğrultusunda, mahkeme sonucunun belirsiz olması nedeni ile konsolide finansal tablolarda bu
    aşamada bu hususa ilişkin karşılık ayırmamıştır.

5.  Alıntı Originally Posted by Ä°ktisatçı Yazıyı Oku
    1) Sınırlı Olumlu Görüş
    Gübre Fabrikaları Türk Anonim Åžirketi (“Åžirket”) ile baÄŸlı ortaklıklarının (“Grup”) 31 Aralık 2017 tarihli
    konsolide finansal durum tablosu ile aynı tarihte sona eren hesap dönemine ait; konsolide kâr veya
    zarar ve diğer kapsamlı gelir tablosu, konsolide özkaynak değişim tablosu ve konsolide nakit akış
    tablosu ile önemli muhasebe politikalarının özeti de dâhil olmak üzere finansal tablo dipnotlarından
    oluşan konsolide finansal tablolarını denetlemiş bulunuyoruz.
    Görüşümüze göre, Sınırlı Olumlu Görüşün Dayanağı bölümünde belirtilen konuların etkileri hariç
    olmak üzere ilişikteki konsolide finansal tablolar, Grup 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla konsolide finansal
    durumunu ve aynı tarihte sona eren hesap dönemine ait konsolide finansal performansını ve konsolide
    nakit akışlarını, Türkiye Muhasebe Standartlarına (TMS’lere) uygun olarak tüm önemli yönleriyle
    gerçeğe uygun bir biçimde sunmaktadır.
    2) Sınırlı Olumlu Görüşün Dayanağı
    16 Numaralı Dipnot’ta açıklandığı üzere, Åžirket’in konsolide ettiÄŸi baÄŸlı ortaklığı Razi Petrochemical
    Co. (“Razi”)’nin yürürlükteki vergi kanunları gereÄŸi Ä°hracat satışlarından kaynaklanan 124,5 milyon TL
    tutarında katma değer vergisi alacağı mevcuttur. Kısa vadeli diğer alacaklar hesabı içerisinde
    muhasebeleştirilen bu alacak tutarının tahsilat zamanıyla ilgili belirsizlik mevcuttur. Ayrıca konsolide
    finansal tablolarda herhangi bir karşılık ayrılmamıştır.
    16 Numaralı Dipnot’ta açıklandığı üzere, Razi’nin 2007 yılından önce çalışmaya baÅŸlamış ve National
    Iranian Oil Company (“NIOC”)’ Emeklilik Fonu Sistemine tabi olan çalışanları mevcuttur. Söz konusu
    sistem çalışanlara erken emeklilik ya da ölüm halinde birtakım ek haklar sunmaktadır. Şirket bu
    çalışanları için kıdem tazminatı karşılığı ayırmakta ancak bu sistemin ek olarak sağladığı haklar ile ilgili
    olarak ilave bir provizyon ayırmamaktadır. Aktüeryal tahmin ve hesaplamalar ile etkisi belirlenebilecek
    olan eksik provizyonun konsolide finansal tablolara olan etkisi tarafımızca belirlenememiştir.
    Yaptığımız bağımsız denetim, Sermaye Piyasası Kurulu’nca yayımlanan bağımsız denetim
    standartlarına ve Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından
    yayımlanan Türkiye Denetim Standartlarının bir parçası olan Bağımsız Denetim Standartlarına
    (BDS’lere) uygun olarak yürütülmüştür. Bu Standartlar kapsamındaki sorumluluklarımız, raporumuzun
    Bağımsız Denetçinin Konsolide Finansal Tabloların Bağımsız Denetimine İlişkin Sorumlulukları
    bölümünde ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. KGK tarafından yayımlanan Bağımsız Denetçiler için Etik
    Kurallar (Etik Kurallar) ile konsolide finansal tabloların bağımsız denetimiyle ilgili mevzuatta yer alan
    etik hükümlere uygun olarak Grup’tan bağımsız olduÄŸumuzu beyan ederiz. Etik Kurallar ve mevzuat
    kapsamındaki etiğe ilişkin diğer sorumluluklar da tarafımızca yerine getirilmiştir. Bağımsız denetim
    sırasında elde ettiğimiz bağımsız denetim kanıtlarının, görüşümüzün oluşturulması için yeterli ve
    uygun bir dayanak oluşturduğuna inanıyoruz.

16 Numaralı Dipnotlar’da açıklandığı üzere, fazla gaz tüketimi nedeni ile Mahshahr General and
    Revolutionary Court (“Mahshahr Genel ve Devrim Mahkemesi”) tarafından Razi aleyhine 65,2 milyon
    TL tutarında açılmış dava bulunmaktadır. Grup Yönetimi, hukuk müşavirlerinin de görüşleri
    doğrultusunda, mahkeme sonucunun belirsiz olması nedeni ile konsolide finansal tablolarda bu
    aşamada bu hususa ilişkin karşılık ayırmamıştır.
    Ortak çivi yazısı gibi çıkmış okunmuyor.bu kap haberimi? Herhangi bir aracı kurumun araştırmasımı?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sınırlı olumlu görüş vermişler.... Bağımsız denetim firması....

[attach=confıg]16642[/attach]
    Attached Images Attached Images

7. Dünkü pasta yok mu?şu fiyat hedefi veren aracı kurumlar ne yapmış bir görelim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by onur4141 Yazıyı Oku
    Dünkü pasta yok mu?şu fiyat hedefi veren aracı kurumlar ne yapmış bir görelim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Geç hocam pastayı.. pasta masta hikaye alan yok satan yok... kaldık biz bize...

Sayfa 240/924 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •