Sayfa 255/924 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

bu iktidarın ilk beş yılıydı
    elektriğe zam yapmama kararı almışlardı.
    elektrik üretimi yapan hissede yakalanmıştım.
    borsalar rekor kırarken elektrik hisseleri yıllarca kısa devre yaptı.
    bu hükümetin tarım politikasına yatırım yapılmaz.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

2. Tekfen'i anımsayın, aşağıda linkini verdiğim yatırımı hayata geçiresiye kadar koskoca holding çöp fiyatında süründü. Yıllarca yatırımcısı inim inim inledi. Ne zaman ki tesis yatırımı tamamlandı Tekfen ayağa kalktı ve şahlandı. Tesisin devreye girmesi akabinde oluşan finansal gelirlerde ki düzelme ve şaha kalkış ile hisse performansını paralel şekilde incelerseniz çok fazla kafa patlatmaya gerek olmadığını da anlarsınız. Ortada kanlı canlı bir örnek var. Buna rağmen bu yapılmıyor ise bunun adı siz deyin basiretsizlik ben diyeyim liyakatsizlik.

Sonuç; Yazık oluyor. Ben bu liyakatsizliğin veya basiretsizliğin adına ne derseniz deyin gün gibi ortada olması sebebi ile Türkiye operasyonları kapatılır ise alırım diyorum. Değilse şu imkanlar iş bilen özel sektör kafası elinde olsa bu gübre den koskoca bir dev ortaya çıkartır. Un şeker yağ var ama helvayı yapacak şef yok. Gördüğüm ve müşahede ettiğim kadarıyla da bu yapıya kolay kolay bir şef gelecek gibi durmuyor. Hoş gelsede bu kamu yapısında ne derece iş yapabilir bu da apayrı bir konu.

Manzara iç karartıcı, Keşke aksi olsaydı da başarıları yazsaydık bu sütunlarda. Ben de çok üzülüyorum ama gerçekler bunlar maalesef.

https://www.toros.com.tr/tr/toros-ku...na-dev-yatirim
    Yazılarımın tamamı SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

3. benim anlayamadığım şu. Döviz yükselişinden olumsuz etkilenen bir şirket olarak buna ne önlem alıyorsun? Cevabı gelişine vuruyoruz herhalde bu şirkette. Kimler bu şirketi bu hale getiriyorsa Allah onların hesabını bir an evvel görür inşallah.

4. tkfen başarısı gübre satmasından kaynaklı değil...tkfen 2 yıldır inşaat işlerinden iyi para kazandı....2 yıl önce katardan yol ihalesi aldı 2 milyar dolar değerinde şimdi meyvesini alıyor...gübretaş yenileme tesis vs. sürekli yapan büyüyen bir şirket o konuda iyiler....bir başka iyi oldukları konu yönetim ve pazarlama gideri 2 kalem 450 milyon götürüyor...şaka değil bu rakam....2017 son çeyrek amonyak tesisi kuruldu devreye girdi...2 yıl önce yarımca tesisi % 50 kapasite artırdı...şirket ciro patlaması yaşıyor ama ortada kar yok veya yok gösteriliyor....2015 yılından 345 milyon temettü gelen irandan 2016 yılında 1 milyon geliyor ne oluyor ne bitiyor çözmek anlamak zor....

5.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    tarım politikası yok olacağıda yok...ithal etmediğimiz tarım ürünü var mı acaba....tarım ülkesiyiz ama ne olduğunu bilmediğimiz ithal tarım ürünlerini almak için çabalıyoruz.....bir taraftan cari açık azaltmaya çalışırken bir taraftan artırıyoruz....adam çıkmış her yıl 600 milyon dolar fosfat ithal ediyoruz diyor ortada bir adım yok resmen dalga geçiyorlar...

6. hissede 1 tl lik aşağı risk var yukarıda 5 tl lik potansiyel....normalde pastanın büyük kısmı duruyor ama adiler 1 tl lik dilimin peşine düştüler....şirket satış rekoru üretim rekoru kırıyor kapasite kullanımı uçmuş ama hisse fiyatlaması batık şirket fiyatlaması....bir bakmışsın cemas gibi batık şirkette sanki maden bulmuş gibi yükseliyor burası bist kumarhanesine döndü....şu bilanço ile en azından 7 tl altında olmamalı bu hisse ama hiç umurunda bile değil gözü toprakta...

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    sn.şahna çok yerinde bir tespit bravo.
    Çok basit mantık aslında biz görmek istemiyoruz. Çiftçilik yapan kesimin çoğunluğu şu an ki hükumete oy verdiğini biliyoruz. Gübre fiyatlarının üretim maliyeti fiyatlarında tutulmasının nedeni çiftçileri kızdırıp oy kaybetmemek. Bir yanda oy bir yanda kar etmek politikası hangisi ağır basıyor tabiki de oy.
    O yüzden 3,5 milyar ciro yapıp ıkına sıkına 30 milyon kar açıklanıyor.
    Amme hizmeti yapan bir kuruluşa yatırım yapılmayacağını bilmemiz gerekiyordu acı bir şekilde tecrübe ettik.

8.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    sn.şahna çok yerinde bir tespit bravo.
    Çok basit mantık aslında biz görmek istemiyoruz. Çiftçilik yapan kesimin çoğunluğu şu an ki hükumete oy verdiğini biliyoruz. Gübre fiyatlarının üretim maliyeti fiyatlarında tutulmasının nedeni çiftçileri kızdırıp oy kaybetmemek. Bir yanda oy bir yanda kar etmek politikası hangisi ağır basıyor tabiki de oy.
    O yüzden 3,5 milyar ciro yapıp ıkına sıkına 30 milyon kar açıklanıyor.
    Amme hizmeti yapan bir kuruluşa yatırım yapılmayacağını bilmemiz gerekiyordu acı bir şekilde tecrübe ettik.
    hektas çift hane oldu buradan hektas yöneticilerini tebrik ederim....ucuza değil bedava verse gübreyi sorunları çözemezler bu kafayla.....sorun tespit etmede sıkıntı var yanlış ata oynuyor hükümet daha çok madur yaratıyor.....çiftçinin sorunu ucuz gübre oldu diye çözüldü mü tabi ki yok...bizde vizyonsuz yöneticiler var çok beceriksizler ne yapacaklarını bilen bir yönetim yok....kasada yıllardır boş yere duran para var....kazan kazanı benimsemek istemiyor yönetim....tek taraflı hareket fayda sağlamıyor....

Sayfa 255/924 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •