Sayfa 257/925 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon
Arama sonucu : 7393 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    bu adiler parayı buharlaştıracak kalem buldu pazarlama ve yönetim gideri diye buradan istedikleri gibi bilançoda dümen çeviriyorlar....kar gösterse temettü isteyecek yatırımcı ....zarar göster yatırımcı birşey beklemesin mantık bu.....
    Sende Genel kurula katıl hesap sor neticede böyle bir yetkin var ya da ibra etme denetci ile YK yi

Ha bunları da yapmıyorsan sızlanma kardeş

2. sn cmpemre bilanço kaynaklı bir hareket beklemiyorum....zaten hissede bilanço fiyatlaması yapmıyor yerinde hatta düşüyor....bizi haber akışı ayrıştırabilir olacaksa....hikayelerin gerçekleşmesi işin rengini değiştirir yoksa işimiz yaş....bilançonun fiyatlanması için en azından 150 milyon üzeri karları görmemiz lazım....şirket çok dar düşünüyor kar etmeden ayakta kalmak zor...ortada rahatlayan çiftçide yok....çiftçinin sorunu bizim 5-6 tl den aldığımız domatesi 2 tl den satamaması....aracılara ezilmesi...kısaca yanlış gemideyiz kaptan güven vermiyor karadan çok uzakta olduğumuz için inemiyoruz....şu ortamda girilecek pek hissede yok....

3.  Alıntı Originally Posted by andrewcardwell Yazıyı Oku
    Sende Genel kurula katıl hesap sor neticede böyle bir yetkin var ya da ibra etme denetci ile YK yi

Ha bunları da yapmıyorsan sızlanma kardeş
    yaptık diyecek gideri niye yaptınız mı diyeceğim....sattık çıkan masraf bu diyecek...bunlarla kaşık yarışmaz...tüpras dan daha fazla pazarlama gideri var...genel kurulda ky takan kim...bizi kapıdan almaz bu insanlar...

4. HEKTS arkasindan baktırıyor gene...GUBRF nerdesin GUBRF..

SM-A310F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by cesursovalye Yazıyı Oku
    HEKTS arkasindan baktırıyor gene...GUBRF nerdesin GUBRF..

eski ortak hiç yorum yapmıyorsun eskiden sizin yorumları okurdum üye olmadan önce...şaka gibi bir durum var ortada...hektaşa gülerdik hektaş tanınmaz halde...teşvik alacak şirketlerden biri...başka gübre şirketi yok....bizim gübretaş bu devlet teşviklerini ne sanıyor acaba.....

6.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    eski ortak hiç yorum yapmıyorsun eskiden sizin yorumları okurdum üye olmadan önce...şaka gibi bir durum var ortada...hektaşa gülerdik hektaş tanınmaz halde...teşvik alacak şirketlerden biri...başka gübre şirketi yok....bizim gübretaş bu devlet teşviklerini ne sanıyor acaba.....
    yabancı almadığı sürece aslında yazılacak hiçbirşey yok ne yazıkki...Suan en guzeli sessizce beklemek...Sağlıcakla kal...

Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    gübretaş yıllardır zarar yazardı bu yıl kar yazdı o yüzden türkiye ayağını olumsuz demek yanlış olur....türkiye ayağı geçmişe kıyasla çok iyi durumda...üretim satış ciro kar vs. yurt içi hiç olmadığı kadar iyi....sıkıntı çok açık net iran fabrikası konsolide karın % 80 oluşturuyordu ve orası zarar yazıyor....buna çözüm üretemiyorlar sebebi % 26 kar marjı ile çalışan razi kar marjı düştü zarar yazıyor 2 yıldır...üre fiyatları 300-400 dolar iken raziden 345 milyon temettü geldi üre fiyatı 160-200 dolara düşünce 1 milyon geldi....bu kadar anormal bir düşüş nasıl oluyor anlamadım.....razi karı 1 sonraki yıl konsolidede görünüyor bunu çoğu yatırımcı bilmez bu arada.....2017 yılı karı 2018 yılında görünecek....2016 karı 2017 yılında göründü ve 33 milyon konsolide kar oluştu.....bu kara irandan ilave yok sayılır derecede düşük...
    2017 faaliyet raporunu tekrar ayrıntılı inceledim. Belirttiğiniz razi kar rakamının paylaşım konusu şu şekilde....

2017 yılı kar paylaşımı 2018 yılı icinde öneniyor. Muhtemelen 2. Çeyrek...

Razi 2017 yılında 36 milyon kusur riyal kar etmiş. Türk Lirası ile 3,6 milyon TL...

% 48 iştirak payı temettü geliri genel kurul sonrası bu sene icinde ödenecek diyor...

Ayrıca bunun dışında dikkatimi çeken karlılık açısından bu senenin daha iyi olacagı aşikar, 2017 yılı ilk altı ay üre fiyatları 180-200 usd arasında, bu sene % 25 min olumlu fark var...

8.  Alıntı Originally Posted by Camoka Yazıyı Oku
    2017 faaliyet raporunu tekrar ayrıntılı inceledim. Belirttiğiniz razi kar rakamının paylaşım konusu şu şekilde....

2017 yılı kar paylaşımı 2018 yılı icinde öneniyor. Muhtemelen 2. Çeyrek...

Razi 2017 yılında 36 milyon kusur riyal kar etmiş. Türk Lirası ile 3,6 milyon TL...

% 48 iştirak payı temettü geliri genel kurul sonrası bu sene icinde ödenecek diyor...

Ayrıca bunun dışında dikkatimi çeken karlılık açısından bu senenin daha iyi olacagı aşikar, 2017 yılı ilk altı ay üre fiyatları 180-200 usd arasında, bu sene % 25 min olumlu fark var...
    bende iyi olacağını düşünüyorum ama bizi kesmiyor....hatta ilk çeyrek 2017 yılı konsolideden yüksek gelebilir tek çeyrekte....sonuçta yıl sonu üç haneli karları görmeliyiz....2017 yılı başındada 100-120 milyon kar gelir diyordum 33 milyon geldi....kar tahmini hisse tahmini yapmak çok zor hep ters köşe yapıyor....

Sayfa 257/925 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •