Sayfa 380/925 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480880 ... SonSon
Arama sonucu : 7393 madde; 3,033 - 3,040 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by XTrader Yazıyı Oku
    Akp ilk iktidara geldigi donem ABD merkez bankasi 2001 mortgage krizinden sonra piyasaya para sacmaya basladi Likidite bollugu vardi. O donemlerde Yasin El-kadi ya ceza kesen ABD butun mallarina el koydu Elkadi Kacira bildigi kadar Dolari RTE ye bavullarla ucaklari doldurup Turkiye ye gonderdi. Hatta o donemlerde her yil net hata noksan kalemi surekli fazla veriyor gizemli para girislerinden bahsediliyordu. AKP iki degil dort ayaginin uzerine dusmustu Hem
    ABD nin parasal genisleme politikasi hemde Elkadi dan gelen 100 milyar dolardan fazla para RTE yi ihya etti. Uluslar arasi piyasalarda dusen emtia fiyatlari ve( o donem petrol galon fiyati 35 dolar) Petrol fiyatlarida sansin bu kadariydi. Paralarin bir kismini ic ettiler bir kismi ile Hastane yol metro gibi yatirim yaptilar. 30 milyar dolardan fazla parayi Suriyelilere aktararak Akladilar. 1150 odali kulliyeye 4.5 Milyar Lira Harcadilar. Boylece Elkadi dan gelen kara para aklanmis oldu. "Ha Chp olsa ne yapardi Hepsini iç ederdi oda ayri bir konu". Aslinda ekonominin iyiye gittigi felan yoktu hazira daglar dayanmaz sozunu unutmus olmalilar Elkadi nin paralari bitti. Abd merkez bankasi parasal genislemeyi bitirip tahvil alim programlarini kademeli azaltarak faiz artirip sıkı para politikalarina gecince Turk ekonomisindeki kopük söndü diger bir tabirle balon patladi. sıkılastirilmis ekonomi politikalarinida terkeden akp secim rusveti olarak dagittiği 40 milyr TL ile Butce acigini 110 milyar TL uzerine tasidi. Yıl Sonuna kadar Turkiyenin ödemesi gerecen borcu 250 milyr Dolar. Dolar 4.50 TL. Secimlere kadar bu ekonomi nasil dayanir bilemem ama Secimlerden sonra 25 Haziran sabahina Kabusla uyanacagimiz kesin.....
    Nakitte Kalan Kazanir....

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazıdaki bilgiler baştan aşağı yanlış.

MI 4LTE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Milletin elindeki mal yuksek maliyetli olduğu icin satmıyor, mesela ben 3 yildir bekliyorum satmam da, isterse 1 lira olsun, spek istiyor ki buralardan mal toplaya, kiclarini yırtsalar 5 altında zor mal toplarlar, ama 3 yildir ortalama 7 maliyetle bekleyen burada hic yazmayan ve belkide milyonlarca lotun sahipleri var, bariz mal toplama peşinde olduğunu son bir kaç haftadır belli etti ağa, halbuki sürse 7 lere 8 lere bir çok insan maliyeti bulunca satıp gidecek. Patronda 15 lerde soluğu alıp ordan satışa başlayacak, yoksa 3 değil 5 yilda beklese almak yerine dahada dağıtır malı.

Benim beklentim artik 13 lira. Beklerim artik paraya ihtiyacimda yok. Hatta alıyorum buralardan azar azar .

3. Günlük takas, bir elden satıp diğerinden alıyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    Milletin elindeki mal yuksek maliyetli olduğu icin satmıyor, mesela ben 3 yildir bekliyorum satmam da, isterse 1 lira olsun, spek istiyor ki buralardan mal toplaya, kiclarini yırtsalar 5 altında zor mal toplarlar, ama 3 yildir ortalama 7 maliyetle bekleyen burada hic yazmayan ve belkide milyonlarca lotun sahipleri var, bariz mal toplama peşinde olduğunu son bir kaç haftadır belli etti ağa, halbuki sürse 7 lere 8 lere bir çok insan maliyeti bulunca satıp gidecek. Patronda 15 lerde soluğu alıp ordan satışa başlayacak, yoksa 3 değil 5 yilda beklese almak yerine dahada dağıtır malı.

Benim beklentim artik 13 lira. Beklerim artik paraya ihtiyacimda yok. Hatta alıyorum buralardan azar azar .
    şu ortamda iyi beklenti kuruyorsun ortak....sende belirgin değişim var...bu yönetim içimi karartıyor....doların artması bu şirket için büyük risk ortak...işler kötü döviz açık pozisyonu fazla....cari açık veren bir şirket....

5.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    şu ortamda iyi beklenti kuruyorsun ortak....sende belirgin değişim var...bu yönetim içimi karartıyor....doların artması bu şirket için büyük risk ortak...işler kötü döviz açık pozisyonu fazla....cari açık veren bir şirket....
    ortak hisseyi kaç gündür alıp satarak takip ediyorum, ve anladimki hisse nin sahibi var, hisse düşük olmasına rağmen sicili bozuk olduğu icin kimse almıyor , alan satan farklı kurumlardan ayni kişiler, bunun farkında oldukları içinde inanki tek tek takip ediyorlar, bilmedikleri milletin maliyeti yüksek, kimseninde burdan satacağı yok, mecburen biraz daha ileri geri yapıp çıkaracaklar,

Ortak halk bankı ne yaptın satsaydın sabah, ben biraz 775 den almıştım, 845 gibi verdim, çok değildi çerez parası oldu yukselecegini biliyordum düşeceğini de tahmin ediyordum, keske yüklü alıp satsaydik kaçırdık fırsatı.

6. İkinci çeyrek rsziden iyi kar gelir diye bekliyorum, dolar borcu var ama çok aşırı yok bildiğim kadarıyla, yurt dışı satışlar raziden dolar üzerinden olduğu icin pek etki etmez bence.

7.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    Ortak gedik alıcıysa bu tahtadan bicacık olmaz

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    İkinci çeyrek rsziden iyi kar gelir diye bekliyorum, dolar borcu var ama çok aşırı yok bildiğim kadarıyla, yurt dışı satışlar raziden dolar üzerinden olduğu icin pek etki etmez bence.
    Ortak ilk çeyrek sektörün en şaşalı döneminde zarar açıklamış şirket neye göre kar bekliyosun ikinci çeyrek bu herifler karı eritme uzmanı olmuş bence hedef 2020 öncesi boş ve biz mecbur beklicez

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 380/925 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480880 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •