Special Days Image
Sayfa 4/924 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 25 - 32 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by lophius Yazıyı Oku
    Razideki payı satayım dese 500 milyon usd aşağıya vermezsin.şirketi 300milyon dolara doğru düşürüyorsun yemezler aynı oyunu tekfende yaşadım.benden zırnık alamazsın
    aynen ortak..adi yöneticiler kar marjını düşürdüler zam yapmadılar karı sıfırladılar kasadaki parayı yavaş yavaş eritiyorlar güya çiftçiyi korudular....bunların bu kafasına çiftçinin işi kaldıysa vay haline....çiftçinin sorunu ucuz gübreyle çözülmez...çok vizyonsuz hesapsız kitapsız iş yapıyorlar....örneğin yıllda 600 milyon dolar fosfat ithal ediyoruz...10 yıldır bu konuşuluyor 6 milyar dolar para eder bu az rakam değil...bundan sonrada dışarıyı zengin edecek türkiye....ondan sonra dolar niye çıkıyor bunu anlamak isteyen anlar istemeyde dış güçler lobiler der kendini kandırır...

2. ky satmaya başladıkça aşağı salıyorlar az veya çok birileri hala satma taraftarı....ky alma taraftarı olduğunu düşünmüyorum...diplerde ky hep daha dibi arar sonu hiçbirşey alamaz..genel anlamda söylüyorum bireysel düşünmeyin...ben ky oranının çok düştüğünü düşünüyorum...dikkat edelim yabancı payı bu saatten sonra artmaya başlayacaktır...

3. dünyanın en güçlü gübre şirketi potash firmansının fiyat hareketleri çok önemli..2011 yılından beri bu hissede sektörde ayı piyasasında..karar aşamasında global bir hareket gelebilir...özellikle güçlü petrol fiyatları bunu tetikleyecektir...ytd

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. aylık dibi gördü gudubet tezek burayıda aşağı kırarsa dibsiz kuyu misali nerde durur bilen biri anlatsın

6. neyse ben yazayım 3.50 burada kırılırsa 2.00 tl devletin içinde halen fetduşiler var gubretaş ın içi temizlenmeli gübrenin içindeki zehirli solucanlar temizlenmeli

7. Bu hisse ucuz değil diye yüzlerce kez söyledim.
    Bu hisse ne zaman ucuz olur fikrimi söylemek isterim.
    1. Bundan sonra kar etmeyi öğrendiği/benimsediği/istekli olduğu an hisse cari fiyatına bakılmaksızın benim için ucuzdur.
    2. Ne dediğini anlatabilen/konuşabilen/güvenilir yöneticiler bu şirketin başına geldiği an benim için ucuzdur.
    3. Halka açık bir şirketin sorumluluğunu taşıyabilen küçük yatırımcısını kollayan temettü veren bir şirket olduğunuhatırlarsa benim için ucuzdur.
    Bunlar olmadan bu gemi yürümez.

8. Çoğu hisselerde fiyatlar saçma sapan bir hal almaya başladı. GUBRF 2013 Dolar bazındaki 12.aydaki 1.04 dip seviyesi civarlarında. hatta 1 $ = 1 tezek oldu... Anlık Şirket değeri 340.000.000 $ ile yılık cirosunun yarısının da altına geriledi

Haliyle algıları çöp etmeyi de başardılar, psikolojik olarak insanlar daha kötüsünü düşünmeye başladılar. Aynı yükseliş trendlerin deki özgüven, hep yükseliş beklentisi düşüncesinin tam tersi bir algı psikolojisi oluştu..

Ay sonuna kadar 3.80-85 altına sarkma olsa bile aylık kapanışı 4.15 üzerinde bekliyorum..
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

Sayfa 4/924 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •