Sayfa 493/925 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon
Arama sonucu : 7394 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Hatırlıyorum 6 ay önce bist 100 bin iken tezek 5 leri geçmişti vay beee demiştik... gıdım gıdım 5'leri bulmuştu.

Şimdi endeks gene 100 bin oldu tezek 3.20 yi geçemedi.... 7 yıl önce alanlar bile tl olarak zarardalar.....

Al-sat dışında bu hissede bekleyen kimse kazanamamıştır son 7-8 yılda....

Rezil ötesi bir durum.... Bist tamamen kumarhane olmuş giren batıyor... Devletin hiçbir fonksiyonu yok... En cahil adam gitse faize altına dolara yatırsa yıllık %25 en az kazanıyor...

Burda yıllarca bekliyorsun ortak oluyorsun koyduğunun yarısı uçup gidiyor... Kısaca cezalandırıyorlar....
    Ortak bizler devlet hissesi diye güvendik aldık artık zaradan bahsetmiyorum bile kafayı yemek üzereyim oyak şirketlerinde koç sabancı bunlarda neden sorun yok ama devletlirketleri haalkı soymak için kullanılıyor resmen devlet ve şirketleri şeffaf olmadığı sürece ekonomiye güven sıfır bu saatten sonra bu şirketin kalıcı ortağı olduk mecburen ama bundan sonra dövize yatırım yapıcam hisse senetlerindede oyak grubundan başka almam

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Fetöden alınan koza %23 büyümüş ve borsa değerinin yüzde 263 artmış.
    TMSF Başkanı Muhiddin Gülal hayrına bir de Gübretaş'a el atsa. Fetöden beter bir şirket yönetimi var gübretaş'ta.

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/ha...uzde-23-buyudu

3.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Fetöden alınan koza %23 büyümüş ve borsa değerinin yüzde 263 artmış.
    TMSF Başkanı Muhiddin Gülal hayrına bir de Gübretaş'a el atsa. Fetöden beter bir şirket yönetimi var gübretaş'ta.

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/ha...uzde-23-buyudu
    Bana sorsan gübretaş da fetöcüler kol geziyor genel temizlik yapılmafı şirkette hala yurtdışına giden akıbeti belli olmayan milyonları gönderenlerle ilgili işlem bile yapılmafı paradan geçtik adamlar elini kolunu sallayarak geziyor

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sn.Bakanımız Berat Albayrak kamuda tasarruf yapılacağını her demecinde söylüyor.
    Bir önerim var. Bilançolarda genel yönetim gideri satırında milyonları götüren pek muhteremleri yani Gübretaş'ı yönete(meye)nleri görevden almak yapılacak en iyi tasarruftur.

5.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Sn.Bakanımız Berat Albayrak kamuda tasarruf yapılacağını her demecinde söylüyor.
    Bir önerim var. Bilançolarda genel yönetim gideri satırında milyonları götüren pek muhteremleri yani Gübretaş'ı yönete(meye)nleri görevden almak yapılacak en iyi tasarruftur.
    razi fabrikası olmasa bu kafayla konkordato ilan edebilir bu şirket....

6. https://www.turkinfo.nl/hollanda-tar...ucizesi/22128/

tarımı hollandadan öğrenmeliyiz...gerekirse hollandadan ithal tarım bakanı getirmeliyiz...mevcut kafaya toprak yetmiyor....konya kadar hollanda başarıya nasıl ulaşmış görmeleri lazım....

7. tarımda kendimize yetmeyen ürünlerin ihracatına kota getirilmeli...önce iç talep karşılanmalı sonra ihracat....bu şekilde gıda enflasyonu düşer....tarımın bütçedeki payı artırılmalı 3-4 kat......ayrılan bütçe sıkı kontrol edilip para gerekene para gübre gerekene gübre mazot gerekene mazot verilmeli.....sadece para verilip kontrol edilmediğinde tarım yapmayan kesimde olabiliyor haybeden para alanda çok....verilen paraların gerçekten toprağa girdiğine emin olmalı hükümet....

8.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    https://www.turkinfo.nl/hollanda-tar...ucizesi/22128/

tarımı hollandadan öğrenmeliyiz...gerekirse hollandadan ithal tarım bakanı getirmeliyiz...mevcut kafaya toprak yetmiyor....konya kadar hollanda başarıya nasıl ulaşmış görmeleri lazım....
    Bence bizim tezek firması yönetimini Hollandaya yönetici olarak gönderip oranın rekor kıran tarımının içine edip onları rekabet edebileceğimiz seviyeye düşürmemiz gerekiyor.
    diyelim yönetici olarak soktuk yapacakları icraatlar şöyle olur fikrimce,
    ilk iş bilmez eş dost akrabalarını işe almaya başlarlar ve iş bilen işi yapan personeli kaçırırlar.
    maaşlarına hemen 10 kat zam yaparlar 100.000 tl olan maaş almaya başlarlar ve huzur hakkı adı altında gelir etmeye başlarlar. Öyle bir hale gelir ki o yiyor ben niye yemiyorum mantığıyla hareket etmeyen adam kalmaz. İhale açarlar yandaşlarına verirler piyasadan daha fazla tutarda *** aşağıda fırkası var. Nasıl olsa iştiraklerden gelen para var diye gelecek temettü parasına güvenerek abartarak götürürler. İştirakten gelen para kesildiğinde kel gözükür.
    Masraflar arttığı için ve iştiraklerden temettü gelmediği için doğal olarak kar etmemeye başlarlar. 100.000 tl olan maaş aldıkları ortaya çıkar apar topar 30.000tl ye düşürürler ama genel yönetim gideri ve pazarlama gideri diye bir kalem vardır orayı keşfederler ve maaş zararlarını oradan kapatırlar. Hiç kimse yemeden vazgeçmediği için ve kar edemedikleri için yatırım yapamazlar. Ucuz girdi sağlayacak yatırım yapamayınca gübre fiyatları artar. Fiyatlar artınca çiftçi gübre alamaz. Gübre alamayınca üretim azalır. Üretim azaldıkça enflasyon olur. Bırak rekor kıran ihracatı bu sefer ülke içindeki fiyatları dengelemek adına ithalat yapmaya başlarlar.
    Böylelikle Hollandanın tarımını bitiririz.

Trump Beyaz Sarayı baştan aşağı boyatmak için uluslararası ihale açmış, teklifleri almış.

Çinliler 3 mil dolar,
    Avrupalılar 7 mil dolar,
    Türkler 10 mil dolar teklif vermiş.

Trump Çinliye sormuş neden 3 milyon?
    "1 malzeme, 1 işçilik 1 kar" cevabı almış.

Avrupalıya sormuş neden 7 mil dolar?
    "4 malzeme 2 işçilik 1 kar".

Türke sormuş neden 10 milyon dolar?
    Cevap; 4 sana vericez, 3 bizim, 3 de çinliye verecez boyasın ****ler

Sayfa 493/925 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz