Sayfa 551/924 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Bu ayın kapanışı önemli olacak.. 8.70 lerden süregelen düşüş trendini, RSI da kırarsa ayı piyasası sona erebilir...

Borsa düşmeden %4 düştü

Borsaya düşmeye başlarsa bu kansız ne yapar bilemiyorum artık

2. şirket bu kafayla yönetilmeye devam edilirse daha kötü günler görecektir.....çözüm aksiyonları yok..altın madeni beklenmiyordu sanırım yönetim için...sudan çıkmış balığa döndüler.....vizyon yok...

3. SPK’ya şikayette bulunalım arkadaşlar. Özellikle davanın Gübre Lehine sonuçlandığı günkü işlemlerin incelenmesi lazım. Hem Gübrede hem de Kozal’da. Gübrede hacim 80 milyonu geçti o gün ve saat 16:00’ya kadar hisse 3.20 civarı seyrederken bir anda 2.97 kapattılar. Bunu yapan küçük yatırımcı değil ve eminim ki organize bir iş bu. SPK, CİMER vs. şikayet edelim. Başka çaresi kalmadı. Ama zaten onlar da ilgilenmezse Allah ıslah etsin diyorum. Bela anmak istemiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by kalimero Yazıyı Oku
    SPK’ya şikayette bulunalım arkadaşlar. Özellikle davanın Gübre Lehine sonuçlandığı günkü işlemlerin incelenmesi lazım. Hem Gübrede hem de Kozal’da. Gübrede hacim 80 milyonu geçti o gün ve saat 16:00’ya kadar hisse 3.20 civarı seyrederken bir anda 2.97 kapattılar. Bunu yapan küçük yatırımcı değil ve eminim ki organize bir iş bu. SPK, CİMER vs. şikayet edelim. Başka çaresi kalmadı. Ama zaten onlar da ilgilenmezse Allah ıslah etsin diyorum. Bela anmak istemiyorum.
    Dostum bu bataklık firmanın hisse fiyatının düşmesi bana hiç şaşırtıcı gelmiyor aksine çıkarsa çok şaşırıyorum.
    Kimi kime şikayet edeceksin.

5. Koza Altının Gübre Fabrikaları ile ihtilaflı oldukları Söğüt alanı için yapılan duruşmaya katıldık. Mahkeme Koza Altının sahayı boşaltmasına fakat lisansların Koza Altında kalmasına karar verdi. Lisans ile ilgili işlemlerin İdari Mahkemeler tarafından yürütülebileceğini gerekçe gösterdi.

Bu kararın iki şirketin uzlaşma yolunu açtığını düşünüyoruz. Madencilik Kanununa göre bu lisanslar Koza Altında olduğu sürece Söğütte başka bir şirketin madencilik yapamayacağını anlıyoruz. Lisanslar ile ilgili yeni bir yasal süreç 2-3 yıl sürebileceği, her iki şirketin de devlet kontrolunde olduğu gözönüne alındığında uzlaşma her iki şirket için de faydalı olacaktır. Gübre Fabrikalarının oldukça borçlu olması da yasal sürecin uzamasından oldukça zarar görebileceğini işaret etmekte.

Uzlaşma süreci 17 Ocak 2019daki İpek davası devlet lehine sonuçlandığı takdirde çok hızlı bir şekilde gelişebilir.

Koza Altının Gübre Fabrikalarına ödeyebileceği miktarın bu madenden potansiyel yaratabileceğı değere göreceli olarak yüksek olmayacağını tahmin ediyoruz. Söğüt Madeninden yaklaşık olarak USD 400mn-USD450mn potansiyel değer hesaplıyoruz ki, bu değer Koza Altın için değerlememizde bulunmamaktadır. Söğütte bir uzlaşma sağlanırsa, şu anki hedef fiyatımıza (71.80TL) yaklaşık TL15-TL16 ilave revize getirebilir.

Uzlaşma sağlanırsa 152 Milyon sermayeli KOZAL a 15 TL ilave getirecek deniyor. Yani yaklaşık 400 Milyon USD katkı sağlayacak bir değer bu maden.

Şimdi bu madenin sahibi olan Gübre ne kadar b.ktan yönetilirse yönetilsin en az % 20 pay alamayacak kadar gübre beyinlimi yöneticileri.

80 Milyon USD gibi düşük bir tutarda kar paylaşımı bile yapacak olsalar yaklaşık 450 Milyon TL yaparki oda hisse başı yaklaşık 1,2 TL yapar. Bu durumla ilgili haberler düşmeye başladıkça KAP'a nasıl tutacaklar hisseyi bu fiyatlarda.

6.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku

Şimdi bu madenin sahibi olan Gübre ne kadar b.ktan yönetilirse yönetilsin en az % 20 pay alamayacak kadar gübre beyinlimi yöneticileri.

80 Milyon USD gibi düşük bir tutarda kar paylaşımı bile yapacak olsalar yaklaşık 450 Milyon TL yaparki oda hisse başı yaklaşık 1,2 TL yapar. Bu durumla ilgili haberler düşmeye başladıkça KAP'a nasıl tutacaklar hisseyi bu fiyatlarda.
    1BRAH1M bey son günlerde okuduğum en güzel yorum için size teşekkür ediyorum.
    İnşallah dediğiniz gibi mantıklı olan anlaşmak ve kardan pay almak olur yoksa bu gübre beyinli yöneticiler ne ruhsat alabilir ne de orayı işletebilir öyle bir kapasiteleri yok.
    Birde merak ettiğim bir konu var kozalin yükümlülüklerini bugüne kadar yerine getirmediği için geriye dönük bir tazminat verme durumu olurmu sizce?

7.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    1BRAH1M bey son günlerde okuduğum en güzel yorum için size teşekkür ediyorum.
    İnşallah dediğiniz gibi mantıklı olan anlaşmak ve kardan pay almak olur yoksa bu gübre beyinli yöneticiler ne ruhsat alabilir ne de orayı işletebilir öyle bir kapasiteleri yok.
    Birde merak ettiğim bir konu var kozalin yükümlülüklerini bugüne kadar yerine getirmediği için geriye dönük bir tazminat verme durumu olurmu sizce?
    Ortak koskoca altın madeninden 450 milyon mu gelecek...!!!

450 milyon bunlar için çerez parası... onu da iç ederler.. merak etmeyin...

Eskiler bilir Raziden 360 milyon gelmişti bir zamanlar... okus pokus kimse anlayamamıştı...

8.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Ortak koskoca altın madeninden 450 milyon mu gelecek...!!!

450 milyon bunlar için çerez parası... onu da iç ederler.. merak etmeyin...

Eskiler bilir Raziden 360 milyon gelmişti bir zamanlar... okus pokus kimse anlayamamıştı...
    450 milyon dolar ocağın bedeli...fosfat yatırımı için gereken para olsaydı iyi olacaktı....isteseler buradan birşeyler çıkar ama ibonun harcı değil....

Sayfa 551/924 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •