Sayfa 576/924 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Ben bu sayfada bazı kişilerin yorumlarına şüphe ile yaklaşıyorum. Birisi traderxxx (charlie chaplin) diğeri de zıpzıp

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    sadece 1000 tane al at kenara.. öyle bir hisse.. hedefim en beğendiğim hisseyi yakalamak .. umarım olur..

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by kalimero Yazıyı Oku
    Ben bu sayfada bazı kişilerin yorumlarına şüphe ile yaklaşıyorum. Birisi traderxxx (charlie chaplin) diğeri de zıpzıp
    ben bu hissede 10 yıl kaldım sende kal bakalım....

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ben bu hissede 10 yıl kaldım sende kal bakalım....
    8 lere gidince kâr realize edebildiniz mi..ve buralarda alım yaptınız mı ?

5.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    8 lere gidince kâr realize edebildiniz mi..ve buralarda alım yaptınız mı ?

ben dibe yakın alan ama zirvesinde satamayanlardanım....sebebi ne dersen çok para göz olduğumdan değil....o zirvede iken müthiş haberler geldi ardı ardına doğal olarak şirket durumu da iyi idi yurt dışı yatırımlar yapacaktılar iran ambargosu kalktı bunu ballandırdılar bizde satmayı boşver hedef yükseltik.....bu şirketin yöneticileri yatırımcıyı kandırdı kısaca dolandırdı....bu saatten sonra bu şirkete zerre güvenmem isterse fizana gitsin....soyulmak istiyorsan galip hisselerinden farkı yok şuan....şirket yönetilmiyor arpalık olmuş....ky bu hissede ezildi hala ucuz diye gelen var ama dümeni bilmediklerinden geliyorlar.....sözün özü berbat yönetilen bir şirket....

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ben dibe yakın alan ama zirvesinde satamayanlardanım....sebebi ne dersen çok para göz olduğumdan değil....o zirvede iken müthiş haberler geldi ardı ardına doğal olarak şirket durumu da iyi idi yurt dışı yatırımlar yapacaktılar iran ambargosu kalktı bunu ballandırdılar bizde satmayı boşver hedef yükseltik.....bu şirketin yöneticileri yatırımcıyı kandırdı kısaca dolandırdı....bu saatten sonra bu şirkete zerre güvenmem isterse fizana gitsin....soyulmak istiyorsan galip hisselerinden farkı yok şuan....şirket yönetilmiyor arpalık olmuş....ky bu hissede ezildi hala ucuz diye gelen var ama dümeni bilmediklerinden geliyorlar.....sözün özü berbat yönetilen bir şirket....
    anlıyorum.. fakat merak ettim bu iran konusunu.. şimdi üretim orada ve orada satıyor. ve satabilirse dışarı satıyor.. amborgo nun bu gübreye etkisi yok gibi duruyor.. sistem nasıl işliyor iran işinde..birde altın madeni konusu var.. o konu hakkındaki beklentiniz nedir

7.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    anlıyorum.. fakat merak ettim bu iran konusunu.. şimdi üretim orada ve orada satıyor. ve satabilirse dışarı satıyor.. amborgo nun bu gübreye etkisi yok gibi duruyor.. sistem nasıl işliyor iran işinde..birde altın madeni konusu var.. o konu hakkındaki beklentiniz nedir

iranda ki fabrika % 75 civarı ihracat yapıyor ama sattığı ürün fiyatı dünyada belirleniyor ve gübre fiyatları yerle bir oldu....girdi maliyetleri başta doğal gaz arttığından konsolideye negatif etki ediyor....önceden tam tersi idi para basıyordu....irandaki fabrikanın kar yazması için dünyada üre fiyatlarının amonyak fiyatlarının artması doların stabil olması doğal gaz fiyatlarının stabil olması gerekiyor şuan tam tersi.....gübretaş ise hammadde ithal ediyor tl ile satıyor....vatandaşın kur kaynaklı alım gücü çok düştüğü için şirket kar marjı çok düşük gübre satmak zorunda kalıyor pahalı satsa tüketim azalacak....hükümet pahalı sattırmıyor o yüzden şirketin mali yükü fazla....sonuçta bu şirketin para kazanması için kurun stabil olması global gübre fiyatlarının artması çiftçinin alım gücünün fazla olması lazım bunlar yok şuan....son olarak tarıma destek yok sayılacak kadar az...15-20 milyar bütçe ile tarım ayağa kalkmaz en az 4 katı bütçeden pay almalı sektör....kısaca hükümetinde bu şirketin performansında etkisi var.....yurt dışında hammadde olan iran benzeri fosfat yatırımı yapacaktılar olmadı....hükümet cengiz holdinge destek verdi gübretaşa vermedi yatırım havada kaldı...yöneticileri etkisiz....

8.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku

maden konusu çok çetrefilli konu....verilen şirket fetöye çalışan şirketti o zaman 2007 yılında.kozaa grubu..gübretaştada fetöden temizlenen personel çok oldu....tarım bakanlığından fetöden temizlenen personel çok oldu....kısaca peşkeş çekilmiş....maden değeri 1 milyar dolar değerinde ama bunu alsada bu yönetimde değerlendirecek kapasite yok....madeni alan şirket şuan devletin elinde...devlet bu işlerle ilgisi olmayan gübretaşa verse mi daha iyi yoksa satacağı şirkette bu madeni vererek mi....mantıken satacağı şirketi daha pahalıya satmak için kozaada kalması lazım madenin...bu yönetime yedirmezler kısaca...gübretaşın ederi kadar bir maden ama alması işletmesi çok düşük ihtimal....

Sayfa 576/924 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •