Sayfa 619/924 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. şirket kura göbekten bağlı...kur stabil olması üre fiyatlarının dolar bazında artıyor olması lazım....bu şartlarda bu şirket para basar.....kurdan kaynaklı sürekli dayak yiyen bir şirket....bunun için fosfat yatırımı yapılacaktı yapılmadı....hammadde ithal olunca sürekli dayak yiyor şirket.....önümüzdeki süreçte kur stabil kalır diyorsanız gübretaş mükemmel kar açıklar yok kur artacak diyorsanız para kazanma şansınız yok......abd ile ilişkiler bozuk olmasa kur stabil hatta aşağı bile gidebilir....sıcak para girişi yok şuan....ekonomimiz malesef sıcak paranın girişi kurun stabil olmasıyla ivmeleniyor....bunlar yoksa döviz artışı enflasyon artışı faiz artışı işsizlik artışı olarak karşımıza çıkıyor....

2.  Alıntı Originally Posted by Saglamci Yazıyı Oku
    2.80 kademesine insafsızca basan kim acaba? Ona buradan selamlarımı iletiyorum.
    endeks 90binden 98bin oldu nerdeyse
    bu tahtadaki baski müthiş . cicarken cikmaz ama düşerken düşer, lanet olsun içimdeki gübre sevgisine.
    2.80 uzanmış yatiyor. endeks düşerken en önden koşarsa diye biraz ağırlık azalttim ortak

16.96 Since 27 Aralık 2023

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    bu tahtadaki baski müthiş . cicarken cikmaz ama düşerken düşer, lanet olsun içimdeki gübre sevgisine.
    2.80 uzanmış yatiyor. endeks düşerken en önden koşarsa diye biraz ağırlık azalttim ortak
    ülkede tarım bitmiş siz gübre sevgisi diyorsunuz....soğan patates ithal edecek duruma gelmişiz gübre zaten ithal...herşeyi dışarıdan almayla ekonomi nasıl büyüyecek....vatandaşın tazminatıyla bu ülke düzelmez etikde değil sosyal devlet vatandaşın birikimine göz dikmez....

4. biz suriyede güvenli bölge oluşturalım tehlike uzakta olsun diyoruz avrupa da aynı şeyi düşünüyor.....Türkiyeyi güvenli bölge olarak görüyor....bir nevi avrupayı koruyoruz....bunun bir bedeli olmalı .....ileri karakoluz onlar için....bizim kötü olmamız problemlerin avrupaya taşınması demek....gerek ab gerekse abd bir yerde bizim daha kötü ye gitmemizi istemeyecektir....biraz sıcak para akıtacaktır....sıcak para gelirse bir müddet kur rahatlar ekonomi borsa rahatlar.....

5. Mazbatayı verdiler kur düşüyor bu hala basmaya devam

6. maliyetler hep artarken satılan mal fiyatı aynı oranda artmıyor vatandaşın alım gücü düştü....gübre desteği yeterli değil....ne satan ne alan memnun....

7.  Alıntı Originally Posted by FXCM Yazıyı Oku
    ülkede tarım bitmiş siz gübre sevgisi diyorsunuz....soğan patates ithal edecek duruma gelmişiz gübre zaten ithal...herşeyi dışarıdan almayla ekonomi nasıl büyüyecek....vatandaşın tazminatıyla bu ülke düzelmez etikde değil sosyal devlet vatandaşın birikimine göz dikmez....
    Ortak bu İstanbul seçimi iktidar için dönüm noktası olmalı artık. Halk artık liyakatsiz kişilerin sırf partili diyerekten önemli koltuklara gelmesinden dolayı oluşan ekonomik durumdan, hesap vermeksizin yapılan harcamalardan ve sayamayacağım bir çok nedenden rahatsız oldu ve gerekli cevabı verdi.
    Şimdi iktidar şapkasını önüne koyup yaptığı hatalardan dönecek hamleler mi yapacak yoksa bu uyarının sonu çöküşle mi bitecek göreceğiz.
    Amacım siyaset yapmak değil fakat ortak olduğumuz şirket birebir siyasetle yönetildiği için yazıyorum bunları. Genel enflasyonu yükselten ana neden gıda enflasyonu olduğundan dolayı gıda enflasyonunun önüne geçmenin çözümü ÜRETMEK tir. Üretmek için ekmek lazım çiftçiyi desteklemek lazım. Eninde sonunda tarıma geri döneceğiz başka çaremiz yok.

8.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    endekis düşerken en önden koşmazsan şaşırdım zaten.
    yine destek atmak bize düştü ,kimse yok minakonun tahtasinda

16.96 Since 27 Aralık 2023

Sayfa 619/924 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •