Sayfa 728/924 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. GUBRF:Son Fiyat: 10,64Son Hacim: 48.459.670Son fiyat itibariyle 200 günlük basit ortalamanın üstünde devam ediyor.Kısa vadeli görünüm pozitif (RSI>50).Orta vadeli görünüm pozitif (RSI>50).İlk
    3 Alıcı: Garanti:529.080 IS Yat:103.252 Vakif:96.478 .
    İlk 3 Satıcı: Yatırım Finansman:-331.207 Gedik:-163.661 AK:-160.505

2. Uzun zaman gübreyi iyi tanıtan biri olarak sizlere bir iyilik yapayım okuyanlara, bu hisse 2015 yılından 2019 yılı ortalarına kadar çok Ocak söndürdü. Çok kişiyi batırdı. Şirketin ortak olduğu razı batık durumda İran'ın geleceğini ve şimdiki durumu malum, Türkiye tarafı her yıl zarar açıklıyor, birileri hisseyi topladı ,şimdi nasıl millete dagitirim peşinde ve reklam yapmaya başladılar her yerde. Aman ya yaklaşmayın, bu hisse bir düşüşe geçince bir daha kurtulamazsiniz, tecrübe ile dürüstçe uyarmak için yazdım

3.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Uzun zaman gübreyi iyi tanıtan biri olarak sizlere bir iyilik yapayım okuyanlara, bu hisse 2015 yılından 2019 yılı ortalarına kadar çok Ocak söndürdü. Çok kişiyi batırdı. Şirketin ortak olduğu razı batık durumda İran'ın geleceğini ve şimdiki durumu malum, Türkiye tarafı her yıl zarar açıklıyor, birileri hisseyi topladı ,şimdi nasıl millete dagitirim peşinde ve reklam yapmaya başladılar her yerde. Aman ya yaklaşmayın, bu hisse bir düşüşe geçince bir daha kurtulamazsiniz, tecrübe ile dürüstçe uyarmak için yazdım
    Uyarın için eyvallah da bu yıllardır süregelen davanın kazanılmasının bir manası olmayacak mı?

Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Uzun zaman gübreyi iyi tanıtan biri olarak sizlere bir iyilik yapayım okuyanlara, bu hisse 2015 yılından 2019 yılı ortalarına kadar çok Ocak söndürdü. Çok kişiyi batırdı. Şirketin ortak olduğu razı batık durumda İran'ın geleceğini ve şimdiki durumu malum, Türkiye tarafı her yıl zarar açıklıyor, birileri hisseyi topladı ,şimdi nasıl millete dagitirim peşinde ve reklam yapmaya başladılar her yerde. Aman ya yaklaşmayın, bu hisse bir düşüşe geçince bir daha kurtulamazsiniz, tecrübe ile dürüstçe uyarmak için yazdım
    Yazdığın yazida bir destekleyici bir bilgi yok.
    Ben niye gittiğini yeterli argumanla yazayım.
    1.sermayenin yüzde 8.60 miktarı Bursalı bir yatırımcı tarafından toplanmıştır.
    2.sahip olduğu sirketi 75.500.000 ABD.dolarina yeni sattı
    3.koza altındaki maden sahası gübre fabrikasına geçti buranın altın maden sahasına ait olduğunu umarım biliyorsunuz.
    Sakin fazla bir hissem olduğunu zannetmeyin sadece 600 litum var ve son genel kurulada katılarak yönetime gerekli soruları sormuş yatirimcisin.
    Bu forumlarda içi boş yazarak kimseyi etkilemeyelim lütfen.
    Bu demek değildir ki hisse çıkar veya düşer
    Borsada bunlar olağandır.
    Sağlıkla kalın

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Yazdığın yazida bir destekleyici bir bilgi yok.
    Ben niye gittiğini yeterli argumanla yazayım.
    1.sermayenin yüzde 8.60 miktarı Bursalı bir yatırımcı tarafından toplanmıştır.
    2.sahip olduğu sirketi 75.500.000 ABD.dolarina yeni sattı
    3.koza altındaki maden sahası gübre fabrikasına geçti buranın altın maden sahasına ait olduğunu umarım biliyorsunuz.
    Sakin fazla bir hissem olduğunu zannetmeyin sadece 600 litum var ve son genel kurulada katılarak yönetime gerekli soruları sormuş yatirimcisin.
    Bu forumlarda içi boş yazarak kimseyi etkilemeyelim lütfen.
    Bu demek değildir ki hisse çıkar veya düşer
    Borsada bunlar olağandır.
    Sağlıkla kalın
    Ak yatırım rapor yazmış meraklılarına..

https://www.akyatirim.com.tr/apps/PD...d.aspx?ID=4669

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

6. Yatırımcılar Söğüt Madeni lisansına ilişkin olarak Gübretaş’ın kararını bekliyor
    Gübretaş ile Koza Altın arasında Söğüt madenine ilişkin uzun yıllardır devam eden ihtilaf 2019 sonunda Gübretaş lehine sonuçlandı. Şirket, Söğüt/Bilecik’teki yaklaşık üç bin hektarlık alanı kapsayan madencilik lisansını Koza Altın’dan geri almış oldu. Koza Altın’ın 2017 sonunda açıklamış olduğu rezerv güncellemesine göre, Söğüt Projesi 1,5mn ons rezerv ve 9,7 g/t tenör ile Türkiye’deki en değerli altın madeni projelerinden biri olmaya aday konumundadır. Elimizdeki kısıtlı bilgiye dayanarak değerini 763mn dolar olarak hesapladığımız projenin temelini oluşturan madencilik lisansının Gübretaş tarafından nasıl kullanılacağı henüz belirsizliğini koruyor. Şirket yönetiminin söz konusu lisansla ilgili olarak başka bir madencilik şirketiyle redevans anlaşması
    mı yapacağı ya da madeni kendi kaynaklarıyla mı işleteceği kararı Gübretaş’ın hisse fiyatı üzerinde en önemli belirleyici unsur olacaktır. Bize göre, Söğüt madenindeki ilave rezerv ya da yeni madenlerin yaratacağı potansiyeli düşündüğümüzde Gübretaş’ın Söğüt madenini kendi kaynaklarıyla işletme yolunu seçmesi ve bu alanda yatırım yapması yatırımcılar için en yüksek uzun vadeli katma değeri yaratacak seçenek olarak görüyoruz. Gübretaş’ın geçtiğimiz günlerde ulusal ve uluslararası alanda madencilik yatırımları yapmak için yeni bir maden şirketi kurma yönünde attığı adımı bu anlamda olumlu olarak değerlendiriyoruz.
    İki olası senaryodan biri şu anki hisse fiyatına göre %80 potansiyele, diğeri ise limitli bir riske işaret etmektedir.
    Gübretaş için bir tavsiyemiz ve hedef fiyatımız bulunmamaktadır. Buna rağmen, Söğüt madeninin değeri üzerinden Gübretaş’ın alacağı aksiyonların hisse üzerindeki etkisini değerlendirmeye çalıştık. Gübretaş bir altın madencilik şirketi ile altın satış gelirlerinin %15’i üzerinden bir redevans anlaşması yapması halinde Söğüt lisansı Gübretaş için 211mn dolar ilave değere işaret etmektedir. Şirketin gübre operasyonlarını 6x FD/FAVÖK çarpanı üzerinden değerlediğimizde, redevans seçeneği Gübretaş için 560mn dolar değere işaret etmektedir. Gübretaş’ın cari
    piyasa değeri 575mn dolar seviyesindedir. Ancak, Gübretaş’ın söz konusu lisansı kendi kaynaklarıyla işletmesi ve madencilik alanında ilerlemesi durumunda ise aynı varsayımlarla Gübretaş’ın hedef değeri 1,04milyar dolara ve yükseliş potansiyeli de %81’e çıkabilir.
    Gübretaş’ın kararı Koza Altın’ı nasıl etkileyebilir?
    Koza Altın için 1,9milyar dolar hedef piyasa değerimiz bulunmaktadır. Şubat’ta açıklanması beklenen rezerv güncellemesi ya da altın fiyatlarındaki ilave yükselişler hedef fiyatımız açısından yukarı potansiyel yaratabilecek etkenler olarak ön plana çıkmaktadır. Bu aşamada, değerlemelerimize Söğüt lisansını dahil etmiyoruz. Ancak, Koza Altın’ın söz konusu lisansı Gübretaş’tan yeniden kiralaması hisse değerlemelerini yukarı çekecek en önemli gelişme olabilir. Altın gelirleri üzerinden %15 kira geliri ve 150mn dolar ilk yatırım ihtiyacı varsayımlarıyla, Söğüt lisansı Koza Altın için hedef fiyatımızı %43 yukarı çekebilir. Söğüt madeninin Koza Altın tarafından işletilmemesi hedef fiyatımızı etkilemeyecektir.
    Söğüt Madeni: Türkiye’nin en yüksek tenörlü altın madeni
    Gübretaş’ın Söğüt Projesi’ne ait lisansları Türkiye’nin kuzey doğusunda Bilecik’in Söğüt ilçesi sınırları içerisinde yaklaşık üç bin hektarlık alanı kapsamaktadır. Gübretaş, lisansı gübre hammaddesi arama çalışmaları sırasında 2003 yılında aldı, 2007’de Koza Altın’a kiraladı. 2014 yılında, Koza Altın’ın alanda yaptığı metalürjik çalışmalar ve hazırladığı ön fizibilite raporu ile ilk defa Akbaştepe bölgesindeki cevherleşme için rezerv tahmin raporu açıkladı. 2015’te Gübretaş Koza Altın’ın redevans sözleşmesinin şartlarını yerine getirmediğini iddia ederek dava açtı ve 2019 sonunda lisansı geri aldı. 2017 yılı sonunda Koza Altın tarafından açıklanan rezerv raporuna göre projedeki toplam rezerv 1,5mn ons civarında olup ortalama tenör 9.7 gram/ton seviyesindedir.
    Halka açık limitli bilgiye dayanarak, ton başına 9,7 gramla Söğüt’ün Türkiye’deki en yüksek tenöre sahip altın rezervi olduğu söylenebilir. Altın fiyatlarındaki yükselişle birlikte, 2017 sonunda açıklanan rezervin daha da yükselmesi ihtimalini güçlü buluyoruz.
    Söğüt Madeni için 763mn dolar değer hesaplıyoruz.
    Söz konusu değere ulaşmak için dolar bazında %8 sermaye maliyeti kullandık. 1.500 dolar olan altın fiyatı varsayımımız cari fiyatın %5 altında bulunmaktadır. Baz senaryomuzda, kaynaklardan rezerve dönüşüm potansiyelini hesaplamalara dahil etmezken, maden ömrü boyunca ortalama tenörü 9,7 gram/ton olarak sabit bıraktık Gübretaş yeni bir madencilik devi olabilir mi? Bu sorunun cevabının Gübretaş’ın Söğüt madenine ilişkin alacağı karara bağlı olduğunu düşünüyoruz. Söğüt Projesi’nin değerini her ne kadar 763mn dolar olarak hesaplasak da, söz konusu değerin ne kadarının Gübretaş’ta kalacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Başka bir altın madenciliği şirketiyle gelirlerin %15’i üzerinden redevans anlaşması yapılması senaryosunda Gübretaş için hisse başına 9,9TL değere ulaşıyoruz. Bu senaryoda Gübretaş’tan herhangi bir nakit çıkışı olmazken, şirket maden üretime geçtikten sonra üretim üzerinden belli bir geliri maden ömrü boyunca garantileyecektir. Diğer yandan, Gübretaş’ın söz konusu lisansı geçtiğimiz günlerde kurduğu madencilik şirketinin altında değerlendirmesi ve bu alanda ilerlemesi senaryosunda ise hedef fiyat 18,5TL seviyelerine çıkabilir. Bu senaryo dahilinde, ilerleyen dönemlerde yeni maden şirketinde hisse satışı ya da halka arz olasılığı hisseleri destekleyecek potansiyel gelişmeler olabilir. Bu senaryoda, Gübretaş’ın daha önce altın madenciliği alanında tecrübesi bulunmaması ve projenin finansman ihtiyacı en önemli riskler olarak karşımıza çıkmaktadır.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Ak yatırım rapor yazmış meraklılarına..

https://www.akyatirim.com.tr/apps/PD...d.aspx?ID=4669

Geldik, gidiyoruz..
    kaçan balık büyük olur derler....10 yıl bu şirkette yatırımcı olduk birşey kazanamadık....beklentiler hep oldu hikayeler hep oldu ama sonuçta bilançoda bunları göremedik.....bu şirketin son dönem yöneticilerini toprak kabul etmez....kendi adıma geçmişte çok kötü dönemler gördüm hissemi satmadım şirkete güvendim ama bu yönetim yalan makinası çıktı gözümü kararttım sattım.....son duruma gelince devlete ait bir madenin ruhsatını gübretaş almış oldu.....sebep kozaa madene ben işletemiyorum sen işlet bana yıllık kira bedeli ver dedi kozaa bu madene yatırım yapmadı yıllar geçti...sonu maden geri alındı......madenin geri alınması güzel bir durum....işletecek mi peki gübretaş işletebilir kiralayabilir....işletmekte kiralamakta bu madenin çıkarılması için en az 3 yıl.....neden 3 yıl çünkü önce madenler ilgili izinlerin alınması gerek....kurulacak olan işletme için izinler gerek....bu izinlerin alım süreci siyanür ve. çevresel nedenlerden dolayı kolay değil.....dolayısıyla bir izin süreci var....kozaa ile kiralama zor adamlar zaten fabrika kurmadıkları için sözleşme fes edildi....başka bir firma ile kira sözleşmesi imzalansa tesis kurulana kadar gelir gelmesi zor minimum 3 sene......dolayısıyla kira sözleşmesi imzalanması hemen bu işe girişilmesi kira bedeli alınması 3 yıldan başlar....ben sanmıyorum ki tesis kurulmadan izinler alınmadan kira bedeli ödensin....yatırım zamanı var o zaman kira verilmez ne zaman maden çıkarılır satılır o zaman kira bedeli verilir...izin süreci uzun olduğu için kimse hemen bedel ödemeye başlamaz ne zaman biteceği belli değil izin sürecinin.......diğer konu ortaklık yapmak.....bu yatırım için rahat 2 milyar tl yatırım gerekir....1 milyar gübretaş ödeyebilir mi zorlasa kredi vs. ödeyebilir...yine bu süreçte en az 3 yıl hep cepten para çıkar....bu kredi nasıl ödenecek gübretaş kar yazamıyor muhtemelen düşük karlar ile yola devam edecek.....geriye 1 olasılık kalıyor yatırımcılarından bunu almak.....bedelli sermaye artırımı ile para toplamak.....rezerv konusuna gelince uzun yıllar önce hesaplamıştım yaklaşık 20 ton altın rezervi olan bir maden....20 ton yaklaşık 6 milyar tl.....6 milyar tl için 1,5-2 milyar yatırım gerek.....kalıyor geriye 4 milyar tl....bunuda kaç yıla çıkarırsa.....300 tl/gr hesabına göre....hisse fiyatına gelince ne olabilir bilemiyorum yabancı payı % 8.....bir el toplamış o el hisseleri nasıl satacak göreceğiz....şimdilik ky uzak duruyor....al gülüm ver gülüm herşey güzel.....satmak en zor olan şey şuan.....altın madeni ruhsatı olması tek başına ky çekmek için yeterli değil.....en basit örnek odaş elektrik altın madeni var bedelli sermaye artırımı yaptı hisse fiyatı yerlerde ky gelmiyor.....sebep güven eksikliği.....yeni hisseyi alacaklar için söyleyebileceğim tek şey gübretaş iyi bir şirketti temettü bedelsiz verirdi düzenli kar açıklardı artık o günler mazide kaldı....artık 1 numaralı kumar hissesi...kumarda kaybetmekte kazanmakta var...hisse fizanada gidebilir çokta düşebilir....somut birşey olmuyor hiçbir zaman....kasaya para girdiğini son dönem hiç görmedim.....en son bir haber geldi ne derece doğru allah bilir....21 milyona satılamayan şirket ne olduysa 75 milyon dolara satıldı haberi....yarın vazgeçildi derlerse hiç şaşırmayın.....ky avlamak için her yol deneniyor ama yeterince ekmek gelmiyor.....en basiti yabancı payı % 55-60 larda idi bir zamanlar şimdi % 8......bunca olumlu hikaye var ama yabancı hala yok neden acaba......ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    selam eski ortak...çok doğru söylemişsin....iran kısmı artık bu şirket için saatli bomba eski güzel günler bitti....ambargo çok ciddi seviyede iranda...şirket yaşıyorsa iyi para kazanmayı bırakın....bu şirketin yapacağı en güzel şey madeni satıp fosfat yatırımı yapmak....maden işine girerse yüzüne gözüne batırır sonu satmak zorunda kalır....zamanında 1 milyar euro para harcanan razi yatırımı 12 yıl sonra çöp yatırım olmuş durumda....şuan 1 milyar euro etmez....

Sayfa 728/924 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •