Sayfa 638/924 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

Zarara uğramış paydaşlar ben sizlerin kadar mütevazi olamam olamıyorum!! Burada haklı olarak dşişinden tırnagından ayırıp üç beş parasının gözlerinin önünde eriyip biterken kızan insanlara sözüm ona akıl veren hırbolara tahammülüm yok.
    Cehennemin dibine kadar yolunuz var utanmaz yalakalar.

2.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Bu Nasreddin Hoca nın hikayesine döndü.. Hırsızın hiç mi suçu yok...!?
    hırsızı dövmek için en güzeli hissesine sürekli baski kurup değerini düşürelim ortak.. 1 tl ye kadar o zaman belki akillanir

16.96 Since 27 Aralık 2023

3. bu linki cimere gönderin belki faydası olur şikayet ediyorum cimerden bakalım ne yazacaklar

https://www.tarimdanhaber.com/ekonom...gi-h12075.html

4. Son olarak, bu topikte yazan bir kaç tip insan var;
    1. Hisseye para yatırmış, zarar etmiş masumane kızarak yazan ortaklar
    2. Sürekli negatif yazan, kasıtlı ve art niyetli olduğunu düşündüğüm şahıslar
    3. Ne olduğunu anlayamadığım, mütevazi olmayan tahammülsüz gerzekler...

Öyle veya böyle hepimiz para kazanmak için buradayız, kimse edebiyat yapmasın..Şirket müdürü "bundan sonra zarar etmeyeceğiz" dedi diye kimsenin hisse aldığına inanmıyorum, aldıysa o da zaten ayrı bir fecaat! Bu hissenin bugün itibari ile defter değeri(özsermaye ederi) 2.55 görünüyor zaten.. Ben eski Kozal cı olarak maden beklentisi ve grafikteki uzun düşüş süreci sebebi ile 3 civarı daldım buna. 3.40 satmadım, 2.86 da yarıya yakınını zararla sattım. Kalanları da beklentim bitmedikçe ya da kendimce büyük bir fırsat görmedikçe satmam. Beklentim(veya hisseye inancım) bittiği anda zararıma bakmam satarım; çünkü borsada bir sürü şirket var. Şu an benim sepette yer alan Aksen ve Çimsa hisselerinde de buna yakın zarardayım, geçiririm parayı onlara.. Ya da misal Kardmd, defter değeri 3.64 ve fk 4; düşmekse o da 1 yıl önce 5.20 civarıydı, şu an 2.30..Beklentim tamamen bittiyse gider onda beklerim.. 1. grup asla hedefim değildi; aslında biraz siyasi yazanları ama ana olarak 2. tip insanları dürtmek için yazdığım yoruma gereksiz alınanlar oldu..Demek ki ne teknik ne temel bir niteliği olmayan içi boş yazılardan memnun millet..
    Aşağıda birkaç yoruma cevap yazdım, sizlere bol kazançlar..

Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Ortak bizim memleketimiz de ne acıdır ki hırsıza hırsız demeyi ayıplayan çok bilmişler bir hayli fazla. Neden rahatsız oluyorlar anlayabilmiş değilim. Bu gibi süper zekaların savunduğu argümanların başında da "stop olsaydın ya" "beceriksizlik yapmışsın ya" oluyor.
    Biz üç beş arttırdığımızla milli servete katkı olsun diye hemde birikimimiz değerlensin diye kamuya yakın gördüğümüz bu hisseyi aldık yanlış yaptık onu kabul ediyorum. Sürekli ekran başında durup bugün al yarın sat al tekrar yapamadık doğrudur. Fakat

Koskoca şirketi arpalık hale getirildiğini göremedik doğrudur.
    https://www.tarimdanhaber.com/ekonom...gi-h12075.html

Şirketin müdürü söz vererek 16.kasım.2017 de şirket müdür çıkıp bundan sonra zarar etmeyeceğiz diyerekten söz vermesine güvendik yanlış yaptık doğrudur. (video 0:58 saniyesi)
    https://twitter.com/bloomberght/stat...30806436843520

15.mayıs 2018 yatırım ve ihracat rekoru kırılacak ve 4.26 Milyar TL ciro hedefi yapıp 330 milyon zarar açıklanacağını tahmin edemedik doğrudur.
    https://www.bloomberght.com/haberler...rlara-ulasacak
    Neden rahatsız olduğumu söyleyeyim; hisse ile alakasız gereksiz siyasi yazılarınızdan rahatsız oluyorum, yoksa yukarıdaki yorumda yer alan alakalı nesnel eleştirilerinize tamamen katılıyorum.. Kamu ile alakasız çimsa(sabancı holding), aksen(kazancı holding) ve ttrak(koç holding) hisselerinin grafiklerini de inceleyin.. Memleketimizdeki asıl acı gerçek; herkesin haklarından dem vurup sorumluluklarını bahse konu etmemesidir. Ama maalesef borsada "hakkım" demekle para kazandırmıyorlar, aldığınız kararların sorumluluğunu da köküne kadar size olumlu veya olumsuz iade ediyorlar..

Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Bu Nasreddin Hoca nın hikayesine döndü.. Hırsızın hiç mi suçu yok...!?
    Hırsızın suçu ortada da.. Burada da yancıları var sanki..

Alıntı Originally Posted by kalus Yazıyı Oku
    Yatırım yapacağı şirketin her seyini sorgulamak sonuna kadar o yatırımcının hakkıdır.
    Size sonuna kadar katılıyorum, şirketle ilgili teknik - temel- haber - duyum her şey paylaşılsın sorgulansın; topiğin ve benim yazımın amacı bu zaten..

Alıntı Originally Posted by ekrem55 Yazıyı Oku
    Neyani bu hissede teknik analizmi yapalım napalım onuda söyleyin bari
    Yap hocam teknik-temel-beklenti ne analizi istiyorsan yap, en fazla tutmaz.. Hisse ile alakasız hezeyanlar yerine işe yarayacak bir şeyler çıkar belki.. Bak ben yapmışım zamanında..

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Günlük görünüm..Bana göre; buralarda tutunup mor düşene hareketlenmezse, 2.50 sadece psikolojik destek gibi duruyor, 2.2x ise esas inmek isteyeceği yer..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

5. herkes gergin tabii hal böyle olunca kavgalar kaçınılmaz oluyor.
    borsaya para kazanmak için gelip disinden tırnagindan ayirip üçbes parasini bu hisseye yatirmis adam birak kazanmayi hergün sürekli parasinin erdiğini görünce kahrindan ölür imamoğlundan medet bekler.
    benim kizdigim tarafta burasi
    ne alakaysa artik ibb seçimi, enteresan
    bizde zarardayiz bu borsadan ne köy olur ne kasaba,trade yapabilen kazaniyor gerisi sinek avliyor.ne zaman hisse alsam düşüyo
    ben hep derim,borsa yatirim amacli bir yer değil, parasi olanlarin eğlencelik takıldığı yer. aciga satar kazanir mesela sen ky arkadaşim açığa satış yapabiliyon mu!
    kimseye nasihat cekmek yada tavsiye verme niyetim yok. . . herkes kazanmakiçin gelir çoğumuz kaybeder gider.
    parasi kiymetli olan,azcik asim agrisiz başım madem yatirim yapcak, alir aybasi disinden tırnagindan ayirdigi üçbeş parasiyla bi ceyrek heray yastikaltinda sari sari yumurtalarin üstüne mışıl mışıl uyur yada ne biliyim atar bangaya faize ye baba ye. ne uğraşıyon senetle sepetle imamin kayigiyla
    haaa diycekler ki sen madem bu kadar biliyodun niye burdasin.
    cevap basit
    zengin olma hayalim yok,sigara tiryakisi gibi bırakamiyorum bu mereti (borsa) lanet olsun içimdeki borsa sevgisine
    ama birgün
    elbet bir gun doğru hisseyi doğru zamanda bulucam...

16.96 Since 27 Aralık 2023

6. 23 Haziran’da iktidar adayı kaybederse bu şirket hissesinde kesinlikle ilave alım yapacağım. Çünkü bu sonuç iktidarın gidici olduğu dolayısı ile bu şirketten mevcut siyasi iktidarın gücü ile çöreklenen niteliksiz ve etik değerleri düşük kişilerin tasfiye edileceği beklentisi oluşturacaktır bende. En azından bu iktidar milletin artık yolsuzluklardan, kötü yönetimden ve toplumu bölücü siyasetten rahatsız olduğunu anlayacak ve kendine çeki düzen verecektir. Tabi böyle umuyorum. Fakat iktidar adayı kazanırsa ne yapacağıma henüz tam karar veremedim çünkü yaklaşık %10 civarında zarardayım. Bu hissede artık teknik analiz filan hikaye. Günlük 1.500.000 - 2.000.000 TL hacimle işlem gören tahtada zaten adam akıllı yatırımcı kalmamıştır. Hâla bizim gibi az çok dayanma gücü olanlar kalmıştır.

7.  Alıntı Originally Posted by kalus Yazıyı Oku
    İsmi üzerinde halka açık şirket halk tabiki sorgulayacak onu... yöneticisi eğer çıkıp biz bu saatten sonra zarar etmeyeceğiz, kar edeceğiz deyip ve aradan geçen 2 yıl boyunca ve halen de zarar ediyorsa ve de istifa etmiyorsa ne yapalım bu yöneticiyi başımızın üzerinde mi tutalım.
    Bravo çok doğru

8.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    23 haziran bence de bir milat olmalı. Artık bazı şeyler sorgulanmalı. Yapılan oy getirici harcamalara birilerinin artık dur demesi lazım. Yandaşlara akıtılan paraların hesabı sorulmalı. Sırf siyasi rant uğruna gübretaş gibi kurumların arpalık olması engellenmeli. Düzenin artık böyle gitmeyeceği aşikar herkes yangından mal kaçırır gibi bulunduğu koltuklarda ellerinden geldiğince ceplerine çalışıyorlar ve bunu gizli kapaklıda yapmıyorlar.
    ağzına yüreğine sağlık

Sayfa 638/924 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •