Sayfa 150/924 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. diplerde ve zirvelerde al sat yapmak tehlikelidir...bir haber gelir bir anda fırlar bakarsın....örnek 2 hafta önce sattığım yayla....2,30 tl den sattım 6,5 tl hedefim vardı..tüm hisselerden çıkma kararı aldım satmamla 1 hafta içinde 4,5 tl lere geldi ve bölündü....ben hep potansiyele bakarım....4,3 tl hisse yukarıda 4,7 tl potansiyel var aşağıda en fazla 1 tl bana göre.....o yüzden 1 tl lik riski göze alırım....tam tersi yukarıda 1 tl potansiyel aşağıda 4,7 tl potansiyel olsaydı satardım....pastanın büyük kısmı duruyor mu durmuyor mu beni ilgilendiren o.......bol şans.....

2. mantıken potansiyel olabileceğini düşündüğün bir hisse varsa kötü zamanda toplamak iyi zamanda kademeli satmak gerekir....örnek thyao.....kötü zamanda batacak gibi düşündük almadık şimdi bakıyoruz....thyao batsa ülke batar bunu düşünemedik.....hızlı toparlanabilecek sektör olmalı.......gübre sektörü alım gücüyle alakalı aslında kötü zamanda ve toplanması gereken dönem ama ne zaman sektör toparlayacak kestirilemediği için kimse yanaşmıyor.....bunun öncü işaretleri büyüme verileri ve petrol fiyatlarıdır....büyümede öncelik çin dikkate almak lazım....

https://onedio.com/haber/dunya-banka...onomisi-767466

3. finansal bilgisi iyi olan bir ortak açıklayabilir mi.....

kasada bulunan 400 milyona yakın para ile 334 milyon olan sermaye 700 milyon olabilir mi...olursa bunun şirkete ne gibi faydaları zararı olabilir....

4. Sektörden tepeden arkadaşlarla detaylı olarak görüştüm, Tükiye nin en büyük hara, dam, dönüşüm tesislerini burun direğim kırılmak pahasına gezdim. Söylenen laf şu; yakında "bok savaşları çıkacak". Ne demek bu? Olay şu hayvan boku kıymetlendi , eskiden kaldırılıp atılması için haraların, damların para verdiği bok, bugün enerji sebebiyle kıymetli, ihale usulu artık boklarını satıyor bu adamlar. Bu boklar dönüşüm tesislerinde elektrik, sıvı ve katı gübre olarak işletiliyor-işleniyor-üretiliyor. Peki soru şu : Bu katı sıvı gübrede bir arz fazlasına yol açar mı, açarsa fiyatlara etki eder mi?

5.  Alıntı Originally Posted by mumin16 Yazıyı Oku
    Sektörden tepeden arkadaşlarla detaylı olarak görüştüm, Tükiye nin en büyük hara, dam, dönüşüm tesislerini burun direğim kırılmak pahasına gezdim. Söylenen laf şu; yakında "bok savaşları çıkacak". Ne demek bu? Olay şu hayvan boku kıymetlendi , eskiden kaldırılıp atılması için haraların, damların para verdiği bok, bugün enerji sebebiyle kıymetli, ihale usulu artık boklarını satıyor bu adamlar. Bu boklar dönüşüm tesislerinde elektrik, sıvı ve katı gübre olarak işletiliyor-işleniyor-üretiliyor. Peki soru şu : Bu katı sıvı gübrede bir arz fazlasına yol açar mı, açarsa fiyatlara etki eder mi?
    şirketin üretim ve satışı konusunda en ufak sıkıntısı yok tam tersine üretim ve satış artıyor bizim sıkıntı kar edememek...kimyasal gübrenin alternatifi şimdilik yok....kafada soru işareti olmayan tek konu üretim ve satış...

6. Sabah dayanamadım poha yeniden girdim arkadaşlar.

7.  Alıntı Originally Posted by kalimero Yazıyı Oku
    Sabah dayanamadım poha yeniden girdim arkadaşlar.
    altta doji oluştu bu sefer yukarı gidebilir...umarım kazanırsın biz izliyoruz trübünden....

8. İbrahim Yumaklı sende az bir insaniyet duygusu varsa yaptığın pisliği temizlersin. Senin konuşma yaptığın gün beraber çalıştığınız (fetöcü olduğu muhtemel) ekip 5,50 den millete hisse sattı şimdi elimizden zararına almak için sinir harbi yaşatıyorsun bize.

Sayfa 150/924 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •