Sayfa 854/924 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 6,825 - 6,832 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Elma ile armutu kıyaslamışsınız ev 3 sene sonra ev demişsiniz. Ama borsa yatırımcısının hele de yeni giren 500 bin in ev ile işi olsa borsaya girmez ev parası yapsa cıkabilir o ayrı enflasyon ile kıyaslanamaz dediğim dolar + ons . Satılacak sey 2 3 sene sonra altın ama hisse değeri TL ile zaten alanlar bunun için alıyor .Hep beraber izleyeceğiz inşallah herkes kazanır diyelim.

2. Beklenti sadece altın bulunması olsaydı coktan düşmüştü hisse ama su an beklenti altının cıkarılması 2 3 yıl sonraki değeri ...

3.  Alıntı Originally Posted by Mustafabasaran Yazıyı Oku
    Beklenti sadece altın bulunması olsaydı coktan düşmüştü hisse ama su an beklenti altının cıkarılması 2 3 yıl sonraki değeri ...
    selam boşuna uğraşma sen ne yazarsan yaz bu arkadaş bu işin kompedanı algı yaparak milletin elinden almaya çalışıyorlar aslında hiç uğraşmalarına gerek yok bizim gibi ky arkadaşlar iki kuruş kar gördümü elime verirlerdiye satmaya dünden razı hepsi ky dostu bu arkadaşlar elimize verilmesin diye çok caba sarf ediyorlar senle bende lafı güzaf yapıyoruz birbirimizi üzmeye gerek yok

4.  Alıntı Originally Posted by osman1 Yazıyı Oku
    selam boşuna uğraşma sen ne yazarsan yaz bu arkadaş bu işin kompedanı algı yaparak milletin elinden almaya çalışıyorlar aslında hiç uğraşmalarına gerek yok bizim gibi ky arkadaşlar iki kuruş kar gördümü elime verirlerdiye satmaya dünden razı hepsi ky dostu bu arkadaşlar elimize verilmesin diye çok caba sarf ediyorlar senle bende lafı güzaf yapıyoruz birbirimizi üzmeye gerek yok
    Eğer bana söylüyorsan ben Hisseleri 80TL de şirket değeri 3.6B dolar edince sattım. Üzerine de 86 maliyetle shorta girdim. Pozisyonum hala mevcut. Küçük paraların alması satmasının hisse fiyatına bi etkisi olmadığını anlayacak kadar uzun süredir piyasadayım. Ben elinde mal olana sat demedim demem de. Tek Dediğim buradan alana artık kazandırmayabilir. Kredili işlem yapanı da batıracaktır.

Aldığınız hisseyi aldığınız fiyatı görün isterim. KY umrumda değil. Sonrasında demiştim demenin o hazzı bilmiş bilmiş konuşmak hoşuma gidiyor

Eğer ihtiyacınız olmayan şeyler satın alırsanız, çok geçmeden ihtiyacınız olan şeyleri satmak zorunda kalırsınız.

5.  Alıntı Originally Posted by osman1 Yazıyı Oku
    müthiş yazmışsın
     Alıntı Originally Posted by osman1 Yazıyı Oku
    Anlamadım seni kardeşim burası forum ne ben arkadaşı üzerim ne de o beni üzebilir saygı çerçevesinde tartışıyoruz. Kim alır kim satar o herkesin kendi bileceği iş. Ben kendi öngörülerimi yazarım. Arkadaştan da kötü bir söz duymadım.

6. Aldığınız hisseyi aldığınız fiyatı görün isterim. KY umrumda değil. Sonrasında demiştim demenin o hazzı bilmiş bilmiş konuşmak hoşuma gidiyo
    bende tamda seni onaylamışım bu işin kompedanı diye hadi bir iki kere bizi uyardında allah razı olsun devamlı uyarmaya çalışıyorsunya ondan dolayı ne kadarda ky düşünüyor diye aklımıza türlü sorular gelmeye başlıyor.

7. 500 lira olabilir mi? Bence olabilir. 30 lira olabilir mi? bence yine olabilir.Borsada olmaz olmaz.

Önemli olan her duruma göre pozisyon alabilmektir. Bence sayın Dr. traderın yaptığı yanlış mesela.Kendince short emareleri görmüş ve yazmıs, para çıkışı vb gibi ama ben kendime göre doğru olanı yazıyorum, kendisine de saygı duyuyorum Düşme emarelerini görüp hareket edeceğim diyordu fakat kağıtta teknik olarak henüz bozulma yokken 86 lardan short actığını söylüyor. 81 den ya da 80 den açsaydı bence doğrusunu yapmış olurdu. Eğer bu short pozu ne olursa olsun tutacağim diyorsa da yanlış mesela..Fiyat herşeyden önemlidir.

Yine perşembe günü olan harekette silkeleme vb deyip 80 lerde stopp olan yatırımcıyı keriz sananlar var. Baktığınızda perşembe günü için haklılar . Ama bu disiplini olmayan yatırımcı eninde sonunda kaybedecektir hele ki bu tarz riskli hisselere giriyorsa . Bu hızla yukselmeye devam ederse günün birinde bir bakmışınız taban serileri başlamış, olamaz mı?(belki de 200 lerde ya da 500 lerde olacak bu ya da onumuzdeki hafta başında)

Bizler kıyıya vuran dalgaları takip etmeye çalışmalıyız, sonuçta dalgayı yaratan kendimiz olmadığına göre dalganın hangi tarafa ne kadar gideceğini bilmemize imkan yok. Dalganın bitiş noktasını yakalamaya çalışmak yerine biraz daha geriden takip etmeye mecburuz. Bu ne demek stop loss yapacaksın gerektiğinde ve zararı kabulleneceksin,zararın büyümesine izin vermeyeceksin.Zarardaki pozisyonu arttırmayacaksın . Karda olduğun pozisyonda ise mumkun oldugunca uzun oturup bekleyeceksin .

Herkese saygılar..

8.  Alıntı Originally Posted by eloy Yazıyı Oku
    500 lira olabilir mi? Bence olabilir. 30 lira olabilir mi? bence yine olabilir.Borsada olmaz olmaz.

Önemli olan her duruma göre pozisyon alabilmektir. Bence sayın Dr. traderın yaptığı yanlış mesela.Kendince short emareleri görmüş ve yazmıs, para çıkışı vb gibi ama ben kendime göre doğru olanı yazıyorum, kendisine de saygı duyuyorum Düşme emarelerini görüp hareket edeceğim diyordu fakat kağıtta teknik olarak henüz bozulma yokken 86 lardan short actığını söylüyor. 81 den ya da 80 den açsaydı bence doğrusunu yapmış olurdu. Eğer bu short pozu ne olursa olsun tutacağim diyorsa da yanlış mesela..Fiyat herşeyden önemlidir.

Yine perşembe günü olan harekette silkeleme vb deyip 80 lerde stopp olan yatırımcıyı keriz sananlar var. Baktığınızda perşembe günü için haklılar . Ama bu disiplini olmayan yatırımcı eninde sonunda kaybedecektir hele ki bu tarz riskli hisselere giriyorsa . Bu hızla yukselmeye devam ederse günün birinde bir bakmışınız taban serileri başlamış, olamaz mı?(belki de 200 lerde ya da 500 lerde olacak bu ya da onumuzdeki hafta başında)

Bizler kıyıya vuran dalgaları takip etmeye çalışmalıyız, sonuçta dalgayı yaratan kendimiz olmadığına göre dalganın hangi tarafa ne kadar gideceğini bilmemize imkan yok. Dalganın bitiş noktasını yakalamaya çalışmak yerine biraz daha geriden takip etmeye mecburuz. Bu ne demek stop loss yapacaksın gerektiğinde ve zararı kabulleneceksin,zararın büyümesine izin vermeyeceksin.Zarardaki pozisyonu arttırmayacaksın . Karda olduğun pozisyonda ise mumkun oldugunca uzun oturup bekleyeceksin .

Herkese saygılar..
    Gerilerde kalan mesajımda söylemiştim
    MACD Sat verirse yukarıdaki kanal direncinden satarım diye direnci nasıl çizdiğime gelecek olursak trend kanalını bir boy uzattım. Ben tekniğe göre pozisyon alırım ve sat ibaresi oluştu 87 üstü kapanış olmadığı için hala satta.

Eğer ihtiyacınız olmayan şeyler satın alırsanız, çok geçmeden ihtiyacınız olan şeyleri satmak zorunda kalırsınız.

Sayfa 854/924 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •