Sayfa 631/924 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 5,041 - 5,048 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Kişisel çıkarları için ülkenin içine ettiler. Yazıklar olsun buna sebebiyet verenlere.

2.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    hedef arama dostum bence mali tabloları bekle ne zaman kar yazmaya başlar o zaman umut var demektir.

ne kadar kar o kadar yükseliş.... ne kadar ekmek o kadar köfte yani....
    mali tablolar bi kalemle düzelir, borsada biz neleri görmedik ki.

hedefsiz olmaz ortak. akşama bi analez yapiyim bari

16.96 Since 27 Aralık 2023

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    mali tablolar bi kalemle düzelir, borsada biz neleri görmedik ki.

hedefsiz olmaz ortak. akşama bi analez yapiyim bari
    Öyle deme hocam, burada vestel i çözmüş arkadaşlar vardı; hani kâr açıkladı diye bir ayda 150% civarı gittiydi!..
    Ben sıradaki hedef konusunda hala aynı fikirdeyim.. Ancak Amerika ile olayımız, İran, Brexit, ticaret savaşları ve Doğu Akdeniz olaylarının gidişatı dip mip iplemeyebilir..

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Günlük görünüm..Bana göre; buralarda tutunup mor düşene hareketlenmezse, 2.50 sadece psikolojik destek gibi duruyor, 2.2x ise esas inmek isteyeceği yer..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

4.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Öyle deme hocam, burada vestel i çözmüş arkadaşlar vardı; hani kâr açıkladı diye bir ayda 150% civarı gittiydi!..
    Ben sıradaki hedef konusunda hala aynı fikirdeyim.. Ancak Amerika ile olayımız, İran, Brexit, ticaret savaşları ve Doğu Akdeniz olaylarının gidişatı dip mip iplemeyebilir..

Geldik, gidiyoruz..
    ben yanildim ortak, 2.50 den umutluydum ama olmadi.
    yeni analezime göre 1.70 li seviye de tekrar bi sansimi deniycem, gelirse
    ekstra bi lot calistirmam artik bu uyuza . ben gördümde böylesini ilk defa görüyorum.
    endeksten daha fazla düşeceğim diye resmen yirtiniyor...

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    ben yanildim ortak, 2.50 den umutluydum ama olmadi.
    yeni analezime göre 1.70 li seviye de tekrar bi sansimi deniycem, gelirse
    ekstra bi lot calistirmam artik bu uyuza . ben gördümde böylesini ilk defa görüyorum.
    endeksten daha fazla düşeceğim diye resmen yirtiniyor...
    Senlik benlik birşey yok be ortak, endeks bozuk. İyi durumdaki şirketleri bile süründürüyorlar ki bunun gibi durumu bozuk, borcu yüksek şirketler ekstra kötü.. Mesela şu an elimde olmasa da takip ettiklerimden kozal; borcu yok, kasa nakit dolu, döviz ve altının yükselmesinden karı katlıyor ama sahiplik bahanesiyle habire kafasına vurup patinaj çekiyor yada çektiriliyor.. Bankalar 0.3-4 pddd lerde, vakbn neredeyse 2 f/K..
    Bence bu piyasada analizlerin çalışması kolay değil.. Bir karanlık olduğu kesin ama şafağa ne kadar uzakta olduğumuz muamma.. Tekniğine güvendiğim birkaç arkadaşa göre dönülecek sabahın ufkundayız; haklı çıkmalarını umut ediyorum..
    Kendi adıma; bu süreç, nakitte bekleyebilme ve sat-al yapma konularında gelişime ihtiyaç duyduğumu yüzüme pis çarptı..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

6. Hep söyledim yine söylüyorum. Bu siyasi iktidar gitmeden kamu hisselerinden birşey beklemeyin. Bakın bu iktidar düşsün bütün kamu kağıtları günlerce tavan çekerler. Bu sözümü yazın bir kenara. İran, dolar vs. hikaye. Nedeni çok basit. Şirketleri yediler bitirdiler, bütün kârlar iç ediliyor siyasi rant uğruna, derneklere vakıflara paralar aktarılıyor. Buradaki yöneticiler sadece kukla. Onlar aydan aya maaşlarına bakarlar. Siyasi irade ne derse onu yapmak zorundalar. Tabi ülkede SPK gibi Sayıştay gibi sadece adı olan ama gerçekte olmayan kurumlar kadük hale geldiği için denetleme de bitti. Ülkede parlemento bitti yahu. 600 tane vekil sabah geliyor akşam gidiyor. Anayasa mahkemesi üyeleri emir eri olmuş. Böyle bir sistemden güzel birşey çıkar mı?

7. endeks yüzde 2 primlendi, bu uyuzda tik yok...
    endeks düşerken en önden koşmazsan adam değilsin

Buralarda tepmesi lazım gibi, tepmezse hakikaten magmaya ulaşır.

Sayfa 631/924 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •