Sayfa 836/924 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Bereket versin hocam kimsenin burada diğerinin cebindeki paraya gözünü diktiği yoktur. Çok yükseldi diye birşey açığa satılmaz. Düşmeye başlarsa merak etme açığa satarız gün gelir. Ama birşey yükseldi diye açığa satıldığını sanmak büyük yanlış.

Eğer ihtiyacınız olmayan şeyler satın alırsanız, çok geçmeden ihtiyacınız olan şeyleri satmak zorunda kalırsınız.

Arkadaşlar akıl sağlığınız için bu konuya bence bakmayın...kimi almadığı hisseye yazıp durur, kimi anaparayi sattım gerisi tufan olsun umurumda degil der bı de buna açıklık şeffaflık olarak bakar.....cidden gülüyorum haaa....bi şeffaflık tan dem vuran başkasına saydirip duruyordu...komik yaaaa

3. 5 yıl taşıdıktan sonra 9 lardan veda ettim çok güzel primler yaptı kazananlara helal olsun forumda neler neler yazıldı gubrf için sona kadar gitmek cesurların sanatıdır ne yaparsanız yapın başkasının yazdıklarıyla değil kendi aklınızla haraket edin. kazancınız bol ve bereketli olsun

4.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    1)kardeşim burası borsa burada her zaman 2+2=4 değildir sizin yaptığınız hesaplamalara göre rtalb 2 liradan 50 liraya yükselemez bryat 60 liradan 660 lira olamaz halka arz olan hisseler halka arz olduğu fiyatın 5 katına çıkıyor 1 ay içersinde veya tersten düşünün halkbank 0.31 pd/dd koca garanti bankası 0.50 den thyao 0.30 değerden işlem göremez bırakın altını bakırı petrolu iddia ediyorum açın bakın 550 tane hisse senedinden 10 tanesi hariç hepsine bakın 1 yıllık getirisi yüzde500 den aşağı olan hisse yok zaten maden altın olmasaydı bu hisse gene 30-40 liradan işlem görecekti
    2)Hisseyi alın veya almayın beni ilgilendirmez yukarda arkadaş vioptan takaslardan filan bahsetmiş ona bir cevap gibide olsun bu madde bu hissede açığa satış yapabiliyorsunuz beyler bayanlar madem o kadar eminsiniz şiştiğinden basın şortu o zaman burada neden yaygara yapıyorsunuz ama size çok ilginç birşey soyleyeyim saniye saniye takas analizi yapan biri olarak 2 gündür açığa satış neredeyse 0 birtek bugün 120 bin lot civarı açığa satış oldu oda rekor işlem hacminde 0 sayılır
    3)altın madeni ile başlamışsın takas analize girmişsin sen kar oranı yüzde 70 diyorsun yarısı olsun boşver kabaca 50 milyar tl nin yarısı gitsin 25 milyar kalsın borsanın en büyük kar açıklayan şirket kchol oda 7 milyar TL yıllık daha devamını yazmıyorum

not siz istiyorsunuz ki defter değerinden düşük hisse fiyatı olsun hem maden olsun hem hikayesi olsun hem prim yapmamış olsun hem daha toplanmaya yeni başlanmış olsun

hem ayranım dökülmesin hem gtm sklmesn

Yok evladım öyle bir hisse şuanki borsada 4 yıl önce gelecektiniz o zaman hisselerde pd/dd oranları maksimum 1.5 liraydı

Şuan bambaşka bir dönemdeyiz ve bu dönemin bambaşka kuralları var

Son not bu yoruma bakıp hisse alım satım yapmayın ben yatırımcıyım bugün tavan oldu yarın taban olur belki ben bilmem taban olursa dahada alırım tavan olursa beklerim daha öncedende dedim ben yatırımcıyım
    şapka çıkartırım bu yoruma sanki bu şirket türkiyenin en büyük gübre şirketi değilmiş bu şirketin ayarında ege gübre var fiyatı 150 tl civarında geziyor ben bu kağıdı alırken biri 16 tl öbürü 14tl di ege gübre adamlar sadece gübre işinden 150 tl yaptı hisseyi kimse hesaba katmıyor bu durumu kaldiki altın madeninden 3 kuruş gelsin artısı değilmi bu şirketin

5. Yapılan prpjeksiypnlara bakıyorum da borsadaki fiyat bu hesaplara göre pahalı geliyor ancak bama göre 6 milyar dolar bugün ki rakam 3 yıl 5 yıl sonrasını düşünürsek aştın ons dolar fiyatları bambaşka fiyatlar çıkıyor hele 10 yıllık prpjeksiyonda rakamlar ne olabilir düşünün şimdiden fiyatlar mı bilemem ama ben en az 3 5 yıl tutma k için aldım 5 yıl için bile o 48 milyar TL en az 2 katı olarak düşünülemez mi sonuçta bu altın güvenli limanlardan en önemlilrrinden biri

6.  Alıntı Originally Posted by Mustafabasaran Yazıyı Oku
    Yapılan prpjeksiypnlara bakıyorum da borsadaki fiyat bu hesaplara göre pahalı geliyor ancak bama göre 6 milyar dolar bugün ki rakam 3 yıl 5 yıl sonrasını düşünürsek aştın ons dolar fiyatları bambaşka fiyatlar çıkıyor hele 10 yıllık prpjeksiyonda rakamlar ne olabilir düşünün şimdiden fiyatlar mı bilemem ama ben en az 3 5 yıl tutma k için aldım 5 yıl için bile o 48 milyar TL en az 2 katı olarak düşünülemez mi sonuçta bu altın güvenli limanlardan en önemlilrrinden biri
    Yilda cikaracagi altin yeralti sartlari dusunuldugunde 4 ton ancak...onunda ortalama yarisi masraf...800-900 dolar cikarma maliyeti...yillik 2 ton altin net kar diye dusunun...bu pastayi kim nasil paylasacak kismi onemli...yatirim yapacak imkani olmayan gubretasin tamamini almasi imkansiz..bir kuru ruhsatla bu is olmuyor burada net bir durum yok...yatirimci 100 ton altin cikmis gibi dusunerek fiyatliyor en az 15 yil surer...yeralti var dahada uzar gider...kolay degil altin cikarmak fireler olacak yeralti madenciliginde...

7. Kimseye sat demek buralar.pahalı demek
    Yanlış olur.
    Ben bugun vedaşlastım. Alanda kazansin isterim.
    Hissenin nereye gidecegini Allah bilir.
    Ne hisseler.biliyorum uctu gitti.
    Hikaye önemli gündemde tutulmak önemli insallah kalanlarda kazanır.

SM-J510FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    Yilda cikaracagi altin yeralti sartlari dusunuldugunde 4 ton ancak...onunda ortalama yarisi masraf...800-900 dolar cikarma maliyeti...yillik 2 ton altin net kar diye dusunun...bu pastayi kim nasil paylasacak kismi onemli...yatirim yapacak imkani olmayan gubretasin tamamini almasi imkansiz..bir kuru ruhsatla bu is olmuyor burada net bir durum yok...yatirimci 100 ton altin cikmis gibi dusunerek fiyatliyor en az 15 yil surer...yeralti var dahada uzar gider...kolay degil altin cikarmak fireler olacak yeralti madenciliginde...
    slm rex üstat. nasılsınız? yeni takibe almaya başladım bu hisseyi. al sat işine devam. bir şey soracağım. forumda hiç şirketin bu işler için bedelli sermaye artırımı konuşuldu mu? şirket bu iş için gerken parayı paydaşlarından alacaksa (alırsa) bu hissenin kaçtan bedelli bölünmesi gerekir. bunu hesab eden bir temel analizci var mı aramızda? bahsi geçti mi?
    Trend olan bir hisse senedini tutarlı bir şekilde belirleyemiyorsanız, kendinizi yanlış sinyallere dayanarak ticaret kararları verirken bulacaksınız. Bir ekonomist, dün tahmin ettiği şeylerin bu gün neden olmadığını yarın bilecek bir uzmandır. : )) Temel analiz ne alacağınızı, teknik analiz hangi fiyattan alacağınızı söyler...

Sayfa 836/924 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •