Sayfa 582/924 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by kalimero Yazıyı Oku
    oooo hoşgeldin charlie chaplin. Biz de merak etmiştik nerede kaldın diye. Başlamışsın yine felaket tellalığına. Hisse 8 küsürlerde iken methiyeler düzüyorken şimdi 3 TL’de yerden yere mi vuruyorsun.
    benim yerden yere vurmama gerek yok durum ortada...biz çıkış yolunu anlatıyoruz...

2.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    benim yerden yere vurmama gerek yok durum ortada...biz çıkış yolunu anlatıyoruz...
    Allah razı olsun senden. Millet 5-6 TL maliyetle aldığı malı buradan satsın değil mi? İstediğin(iz) bu mu? Yok öyle yağma! Git bu hissenin speğini tanıyorsan ya da sen de bu düzenin içinde isen ona veya onlara artık satacak mal olmadığını söyle. Aşağıda mal alacaklar var. Benim gibi. Maliyetim 3 TL ve 3,40’ta dahi satmadım. 7-8 TL olmadan da satmam. Hisse belki de dipte ve altın madeni hikayesi, socar ile niyet anlaşması hikayesi, gübreye %100 zam gerçeği, doların düşmüş olma realitesi, alınan yatırım teşvikleri vs. varken satsın değil mi millet? Yok öyle yağma kardeşim. Başka kapıya

3. Geçenlerde tv de izledim deniliyor ki,
    Çiftçinin girdi maliyetlerini daha ucuza temin etmek için sebze tanzim çadırı gibi gübre-tohum-ilaç tanzim satış çadırı kurulma durumu varmış.
    Şimdi bu Gübretaş ürettiği gübreyi tarım kredi aracılığıyla satmıyor mu?
    Arada sadece tarım kredi koop var aracı yok bir şey yok fiyatları nasıl indirecekler anlam veremedim açıkçası.
    Ham madde fiyatlarının hepsi dolara endeksli olan bir üretim modeliyle zararına satış yapmaktan başka çaresi yok diye düşünüyorum.
    Hadi gübretaş zararına satış yaptı özel sektör üreticiler ne yapacak?
    Seçim kaygısı yüzünden oy için ortaya birşey atıyorlar altı tamamen boş fasa fiso. Yazık ki zamanında fosfat yatırımını yapsalardı bunlara hiç gerek kalmazdı.

4.  Alıntı Originally Posted by kalimero Yazıyı Oku
    Allah razı olsun senden. Millet 5-6 TL maliyetle aldığı malı buradan satsın değil mi? İstediğin(iz) bu mu? Yok öyle yağma! Git bu hissenin speğini tanıyorsan ya da sen de bu düzenin içinde isen ona veya onlara artık satacak mal olmadığını söyle. Aşağıda mal alacaklar var. Benim gibi. Maliyetim 3 TL ve 3,40’ta dahi satmadım. 7-8 TL olmadan da satmam. Hisse belki de dipte ve altın madeni hikayesi, socar ile niyet anlaşması hikayesi, gübreye %100 zam gerçeği, doların düşmüş olma realitesi, alınan yatırım teşvikleri vs. varken satsın değil mi millet? Yok öyle yağma kardeşim. Başka kapıya
    ben kimseye ne al derim ne sat derim...şirketin durumunu açıklarım işine gelmiyorsa kusura bakma lafontenden masal anlatamam sırf senin için....istiyorsan ömür boyu hisseni tut o senin tercihin...bu hisse 2,75 lere kadar düştü alım çılgınlığı başlamadı....niye başlasın ki sermayesinin 2-3 katı kar açıklayıp düşen hisseler varken....

5.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ben kimseye ne al derim ne sat derim...şirketin durumunu açıklarım işine gelmiyorsa kusura bakma lafontenden masal anlatamam sırf senin için....istiyorsan ömür boyu hisseni tut o senin tercihin...bu hisse 2,75 lere kadar düştü alım çılgınlığı başlamadı....niye başlasın ki sermayesinin 2-3 katı kar açıklayıp düşen hisseler varken....
    geç geç bu hikayeleri. Herkes biliyor sattım diyenlere doğru karar dediğini. Lafontenden masallar anlatıyorsun tam dediğin gibi. Nasıl ki hisse 8 küsürlerde iken methiyeler düzerek belki de millete mal pazarlıyorken şimdi de felaket tellalığı yapıyorsun belki de millete mal sattırmak için. hiçbir kredibiliten yok burada. Sattıysan bu hissen yoksa ne işin var burada her Allah’ın günü

6.  Alıntı Originally Posted by kalimero Yazıyı Oku
    geç geç bu hikayeleri. Herkes biliyor sattım diyenlere doğru karar dediğini. Lafontenden masallar anlatıyorsun tam dediğin gibi. Nasıl ki hisse 8 küsürlerde iken methiyeler düzerek belki de millete mal pazarlıyorken şimdi de felaket tellalığı yapıyorsun belki de millete mal sattırmak için. hiçbir kredibiliten yok burada. Sattıysan bu hissen yoksa ne işin var burada her Allah’ın günü
    Ben bildigim dogrulari anlatacagim senin ne dediginin bir onemi yok burasi herkese acik....sen diyorsun ki sattin o yuzden olumsuzsun hic alakasi yok...dogru ne ise o...sen bu sirketi sektoru tanimiyorsun....senin kimseyi etkileme kapasiten yok bilginde yok merak etme kendini fazla yorma...300 milyon vergi dairesine aciklanan zarar var sen gaz pesindesin amacin ne....

7. Adam cikmis sattin gittin niye bu forumda yaziyorsun diyor....bir kere sattigim bir hisseyi alamazmiyim tekrar...ben bu sirket yonetimi ve hukumetin tarim sektorune bakisini begenmedigimden sattim....sonucta tarim sektorunun on planda olmasi gerektigini dusundugumden hisseyi sektoru takip ediyorum....iyibir isaret gorursem sektore gubrf ye yatirim yaparim...

8.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    Adam cikmis sattin gittin niye bu forumda yaziyorsun diyor....bir kere sattigim bir hisseyi alamazmiyim tekrar...ben bu sirket yonetimi ve hukumetin tarim sektorune bakisini begenmedigimden sattim....sonucta tarim sektorunun on planda olmasi gerektigini dusundugumden hisseyi sektoru takip ediyorum....iyibir isaret gorursem sektore gubrf ye yatirim yaparim...
    Hayret o kadar tepki görüyorsun hala yazıyorsun seni çözemedim. Ben 2 senedir bu hissedeyim takip ediyorum. Tekfen Holding de de aynı şeyi yaşamıştım. Senin gibi birileri çıkıp tekfeni Yerden Yere vurdu ama şimdi görüyorum kağıd 25 liralarda. Ben 8 lira civarında satmıştı ve %100 kazanmıştı. Elbette tarıma bu hükümet tekrar görünecek

Sayfa 582/924 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •