Sayfa 844/924 İlkİlk ... 344744794834842843844845846854894 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 6,745 - 6,752 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    10 yila cikarmasi imkansiz...20 yil deyin....100 ton demeyin yarisi kesin yarisi muhtemel deniyor....100 ton olsa bile yilda 5 tonu gecmez uretim.....cikarma maliyeti yeralti madenciligi var min. 900 dolar...yani yillik cikarilabilecek 5 ton max.altinin 2.5 tonu kar olur...yillik bugunun parasi ile en iyi senaryoda 800-900 milyon kar olur...bu pasta kime ait olacak soru bu...bu pasta gubretasin olmayacak bence..gubretasin bu isletmeyi kendi imkanlari ile cikarmasi zor...mutlaka biri ile calisacak....yarisi gubrf ye kalsa bile zor suan hisse hayalleri fiyatliyor....burada benim dusuncem yuksek bedelli gelir birileri hisse dususune fena yakalanir ustune birde sirkete para vermek zorunda kalir...burada hisse dususune yakalanip bedelliye katilmak zorunda kalma durumu olanlar icin kabus olacak...hissenin nereye cikacagini kimse bilemez spek haricinde....bugun kazma vursalar 3 yil sonra altin cikar birde o kisim var...3 yil hep gider...
    Sayın Rex 15 ten beri gübre takip ederim siz o zamanda hisse için olumsuz ysziyordunuz hisse 90 Lara gelmiş hala olumsuz yaziyorsunuz.. keşke o zaman pahalı şişik demek yerine alıp şimdi satsaydiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by yaanasip Yazıyı Oku
    şahsi düşüncem bedelli yapacaksa her zamanki gibi parayı küçük yatırımcıya yıkmak isteyeceklerdir. o kadar parayı bir babayiğit karşılamak isteseydi bu saatten sonra bu hareketler olmazdı diye düşünüyorum. alan almıştır zamanında. hayırlısı olsun. nasip her şey. bağımsız denetim şirketindekiler hisse aldılar mı acaba? hani geçen size bir soru sormuştum. sanırım cevabı verecek bu insanlar.
    https://www.grantthornton.com.tr/yoneticilerimiz/
    Bedelli yapacak mı çünkü 32 mil.lot bir şahısta yani sadece küçük kısmı ky de o zaman bedelli yapacaksa ky ye nasıl yıkacak anlamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    10 yila cikarmasi imkansiz...20 yil deyin....100 ton demeyin yarisi kesin yarisi muhtemel deniyor....100 ton olsa bile yilda 5 tonu gecmez uretim.....cikarma maliyeti yeralti madenciligi var min. 900 dolar...yani yillik cikarilabilecek 5 ton max.altinin 2.5 tonu kar olur...yillik bugunun parasi ile en iyi senaryoda 800-900 milyon kar olur...bu pasta kime ait olacak soru bu...bu pasta gubretasin olmayacak bence..gubretasin bu isletmeyi kendi imkanlari ile cikarmasi zor...mutlaka biri ile calisacak....yarisi gubrf ye kalsa bile zor suan hisse hayalleri fiyatliyor....burada benim dusuncem yuksek bedelli gelir birileri hisse dususune fena yakalanir ustune birde sirkete para vermek zorunda kalir...burada hisse dususune yakalanip bedelliye katilmak zorunda kalma durumu olanlar icin kabus olacak...hissenin nereye cikacagini kimse bilemez spek haricinde....bugun kazma vursalar 3 yil sonra altin cikar birde o kisim var...3 yil hep gider...
    kendi imkanlarımızla diyor.

https://www.bloomberght.com/gubretas...edildi-2271234

4.  Alıntı Originally Posted by GOLF Yazıyı Oku
    Zor ama olursada en fazla 900 milyon gibi kar gelir...gubre isinden kar zarar olayi cok oynak...kur degisimlerinden carpiliyor sirket...bazen bilancoyu asagi cekebilir bazen artirabilir...tarim kredide para vardiysa mazi dagi fosfat madenini niye cengiz holdinge biraktilar...cengiz holding birde gubreci oldu hemde pahali gubre sahibi...

5. Hissenin RSI değeri epeyce çıkmış(97,3) bu yarınki hareketlerini nasıl etkiler, bu konuyla ilgili görüşü olan var mı?

6.  Alıntı Originally Posted by esoes Yazıyı Oku
    Bedelli yapacak mı çünkü 32 mil.lot bir şahısta yani sadece küçük kısmı ky de o zaman bedelli yapacaksa ky ye nasıl yıkacak anlamadım.
    Bu işler bildiğim kadarıyla önce biriktirilir sonra dağıtılır. Bu gün x aracı dağıtır y toplar gibi yapar ertesi gün y dagitir, z toplar habire takas takibi yapılır durur. 500 TL olursa kime dagitacak. Ben fiyat olarak düşündüm aklıma bu geldi . Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece şahsi görüşüm.
    Trend olan bir hisse senedini tutarlı bir şekilde belirleyemiyorsanız, kendinizi yanlış sinyallere dayanarak ticaret kararları verirken bulacaksınız. Bir ekonomist, dün tahmin ettiği şeylerin bu gün neden olmadığını yarın bilecek bir uzmandır. : )) Temel analiz ne alacağınızı, teknik analiz hangi fiyattan alacağınızı söyler...

7. Yine tavan olursa 4.2 Milyar USD değerine gelecek. Bundan sonraki her tavanında değeri yaklaşık 400 milyon USD artıyor. Bugün de dahil 3 kez daha tavan olursa şirketin değeri Salı günü 5 Milyar USD'ı aşacak. YTD

8.  Alıntı Originally Posted by yaanasip Yazıyı Oku
    Bu işler bildiğim kadarıyla önce biriktirilir sonra dağıtılır. Bu gün x aracı dağıtır y toplar gibi yapar ertesi gün y dagitir, z toplar habire takas takibi yapılır durur. 500 TL olursa kime dagitacak. Ben fiyat olarak düşündüm aklıma bu geldi . Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece şahsi görüşüm.
    500 TL ye kimseye satamaz tabiikide ama para varsa 500 götürüp açıkcı sıkıştırabilir. Açık oranları artmaya devam ettiği sürece tahtacının parasına bakar. Bir yerden sonra karşılıklı işlemlerde kafasına çok satış yemeye başlarsa (Örn. Endeks satış yerse/ ons altın sağlam satış yerse/ hisse fiyatı çok şişerse) o zaman döndüremez ve o da tabana satışları koymaya başlar. Şuan döndürdüğü 500k lotlara indi farkettiyseniz önceden tek aracıdan 600-800 k alış yapıyorken tavana 5m mal yıkıyorken artık tavana karanlık odada 1m lot yığabiliyor büyük satışta da tavanı açıyor emir kaldırıp. Bunların hepsi hareketin sonlarına geldiğimize dalalet. Bir diğer yandan da 50-45 arasında maliyetlenenler 80-90 arasında malı boşaltacaklardır. O yüzenden ben yarın açılışta tavan olmazsa Short deneyeceğim bakalım en azından gübreden gelen gübreye gider. Bu dediklerim sadece duruma bir piyasa oyuncusunun nasıl baktığını görmeniz içindir. Kesinlikle yatırım açısından bir tavsiye niteliği taşımaz.

Eğer ihtiyacınız olmayan şeyler satın alırsanız, çok geçmeden ihtiyacınız olan şeyleri satmak zorunda kalırsınız.

Sayfa 844/924 İlkİlk ... 344744794834842843844845846854894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •