Sayfa 859/924 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 6,865 - 6,872 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by Dr.Trend Yazıyı Oku
    Hocam QNBFB ve KENT hikayesi ayrı fiili dolaşımları %1 altında ondan fiyatlamalar suni zaten. Burada üzüldüğüm şu adam temel bilmiyor çıkıp kendinden emin şekilde konuşuyor. Bu yatırımcı profili kaybetmeye mahkum uyardığında da seni manipülatör ilan ediyor. Bilmiyor ki elindeki 2-3bin hisseyi almaya tenezzül etmeyecek biri var karşısında.

Borsada Pişmanlıkların Temettüsü Yoktur.
    Bilmiyor ki elindeki 2-3bin hisseyi almaya tenezzül etmeyecek biri var karşısında.
    benim bilmediğim ortada ben diyorumki OĞUZHAN ŞAHİNKAYA biliyor diyorum allah razı olsun adam benim 2 tl hissemi 86 tl yükseltti diyorum siz adama spekülatör diyorsunuz ben onu ortaya koyuyorum allah razı olsun diyorum adamdan

2.  Alıntı Originally Posted by Dr.Trend Yazıyı Oku
    Hocam QNBFB ve KENT hikayesi ayrı fiili dolaşımları %1 altında ondan fiyatlamalar suni zaten. Burada üzüldüğüm şu adam temel bilmiyor çıkıp kendinden emin şekilde konuşuyor. Bu yatırımcı profili kaybetmeye mahkum uyardığında da seni manipülatör ilan ediyor. Bilmiyor ki elindeki 2-3bin hisseyi almaya tenezzül etmeyecek biri var karşısında.

Evet fiili dolaşım oranları cok cok dusuk hisseler amma velakin borsada yeni bir dönem başlayabilir diye düşünüyorum ben. Daha büyük hisselerde de benzer hikayelerin oluştuğu bir dönem olabilir sanki. Belki de son 10 yılda borsada ciddi bir ralli yaşanmadı ve önümüzdeki dönem bu yaşanmaya başlayacak. 1999-2000 yıllarındaki gibi.Bakarsınız yine yatay devam edecek uzun yıllar gerçekten bunu bilebilecek bizim gibi küçük yatırımcı yoktur sanırım.

Cem Okullu nun tskb ve petkm gibi kağıtlara girmesi bana bunu düşündürüyor.Eskiden daha küçük kağıtlara girer çıkardı. Petkm cok değerli bir şirket benim nazarımda ama 173 milyon hisseyi alıp bunu da beyan etmesi ilginç geliyor. Tskb de ardında epey zararda küçük yatırımcı bıraktı, bakalım petkimde ne olacak.

Gubrf ozelinde hiçbir tahmin yapamıyorum bu sebeple. 500 e de gitse 30 liraya da düşse bana normal gelir açıkçası.

3.  Alıntı Originally Posted by osman1 Yazıyı Oku
    Bilmiyor ki elindeki 2-3bin hisseyi almaya tenezzül etmeyecek biri var karşısında.
    benim bilmediğim ortada ben diyorumki OĞUZHAN ŞAHİNKAYA biliyor diyorum allah razı olsun adam benim 2 tl hissemi 86 tl yükseltti diyorum siz adama spekülatör diyorsunuz ben onu ortaya koyuyorum allah razı olsun diyorum adamdan
    Ben kendisine bir şey demedim adam tabiikide parasına bakacak. Gayet güzel taşıdı zaten o olmasa hisseyi KY taşıyamaz. Ayrıca spekülatör olmakta bir sıkıntı yok zaten bizim ülkemizde temettü verimleri çok düşük olduğu için borsada spekülasyon para kazandırıyor. Borsada uzun süredir para kazanmak kadar haz aldığım bir şey varsa o da haklı çıkmak.

4.  Alıntı Originally Posted by eloy Yazıyı Oku
    Evet fiili dolaşım oranları cok cok dusuk hisseler amma velakin borsada yeni bir dönem başlayabilir diye düşünüyorum ben. Daha büyük hisselerde de benzer hikayelerin oluştuğu bir dönem olabilir sanki. Belki de son 10 yılda borsada ciddi bir ralli yaşanmadı ve önümüzdeki dönem bu yaşanmaya başlayacak. 1999-2000 yıllarındaki gibi.

Cem Okullu nun tskb ve petkm gibi kağıtlara girmesi bana bunu düşündürüyor.Eskiden daha küçük kağıtlara girer çıkardı. Petkm cok değerli bir şirket benim nazarımda ama 173 milyon hisseyi alıp bunu da beyan etmesi ilginç geliyor. Tskb de ardında epey zararda küçük yatırımcı bıraktı, bakalım petkimde ne olacak.

Gubrf ozelinde hiçbir tahmin yapamıyorum bu sebeple. 500 e de gitse 30 liraya da düşse bana normal gelir açıkçası.
    Kesinlikle fiyat konusunda hem fikrim bu saatten sonra 150 de olur 30 da ama kumardan farkı kalmadı durumun. TSKB/PETKM de tüm amaç kaldıraçlı viopçuları stop out ettirmek gibi duruyor. Ama üzücü olan şu bilinçsiz küçük yatırımcıların paralarını bu Speklere kaptırmaları yüzünden piyasada bu kadar dominant hale geldi bu adamlar. Kim ne derse desin bu tarz spekler birbirinin cebindeki paraya değil KY nin parasına göz dikerler. Daha bu adamlara Allah razı olsun diyenler var ona da diyecek birşey yok. Borsada eğer başkasının parasındaysa gözün fiyatı ona göre hareket ettiriyorsan hırsızsındır bu çok net.

5.  Alıntı Originally Posted by Dr.Trend Yazıyı Oku
    OCAK bist için çok zor geçecek. Büyük ihtimalle dünya içinde. Bir düzeltme hızlı gelebilir %15-20 bir düşüş şaşırtıcı olmaz.

elimdeki hisseler yıllık diplerde sıkıntı yok

6.  Alıntı Originally Posted by ozzy_34 Yazıyı Oku
    Kozalı kıyaslamak için baz alırsak .9 ayda 1.400 kâr getirmiş demekki 12 ayda 1.900 olabilir. bunuda sermayesine bölersek 12 katı kâr eder. fiyatda 97 tl.böl 12 ye 8.08 tl .eh gübrede sermayesinin 12 katı 4 milyar tl kâr getirirse kozalın fiyatında olur..En iyi olasılıkla (masrafı 3/1 kabul ederek)10 yılda 4 milyar dolarlık altın çıkacak bunuda 10 seneye böldükmü (10 senede çıkarsa)ortaya yılda 400 milyon dolar buda dolar kuruyla 7.6 tan çarpınca 2 milyar 300 milyon yıllık kâr demektir...koy 200 milyonda gübreden kârı . 2 milyar 500 milyon. sermayesinin 7.3 katı oluyor.EYYY GÜBRE getir 12 misli kâr al 97 tlyi tabi masrafları ,çıkarılabilecek yıllık kapasiteyi.yatırımları.işe ne zaman başlanacağını bilen tahmin eden varsa dinleriz...Kesinlikle al/sat/tut tavsiyesi değildir.
    paylaştığım bu yazımdaki kozal gübre arasında fark dolayısı ile 'ya kozal ucuz, ya gübre pahalı anlamınada geliyordu.. y.t.d .olarak tabiki. bunu çözenler şu anda kârdalar...

7.  Alıntı Originally Posted by ozzy_34 Yazıyı Oku
    paylaştığım bu yazımdaki kozal gübre arasında fark dolayısı ile 'ya kozal ucuz, ya gübre pahalı anlamınada geliyordu.. y.t.d .olarak tabiki. bunu çözenler şu anda kârdalar...
    gübref 60 iken de kozaldan pahalıydı reel olarak ama borsa öyle mantıkla çalışmıyor

8. sabah gider diye 86.70 atladık yoktan yere 30 bin zarar kagıt çıkmıyoda aşagı gelcek gibi.buralardan almak pek mantıklı degil miş beklicez artık

Sayfa 859/924 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •