Sayfa 2/78 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Arama sonucu : 624 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Dolar Sadece Dolar Değildir

1.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    sayın trol dreamworld
    cebinde taşıdığın doları kendi vicdanına açıklayamamanın çaresizliği ile yazdığın net olarak
    anlaşılan yazıdan bir şey anlaşılmıyor
    ben de altın var..dolar yerine altın alıyorum..bir nasihate uydum

sen o satafatlı yasamlarınızdan vazgecek misiniz vazgeçmeyecek misiniz? buna cevap ver.

Alıntı Originally Posted by aktar_ismail Yazıyı Oku
    Döviz fiyatlarınin yukselmesinin temel nedeni cari açık sorunudur ve bu nedeni biz olduğumuz bir sorundur, bu sorunu batılı ülkeler bize dayatmadı.
    İlk olarak hatayı kendimizde arayalım sonra başka yerlerde ararız.
    temiz kalpli bir yaklaşım
    doların söylediğin nedenlerden dolayı artışına bir itirazım yok

Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    ben de altın var..dolar yerine altın alıyorum..bir nasihate uydum

sen o satafatlı yasamlarınızdan vazgecek misiniz vazgeçmeyecek misiniz? buna cevap ver.
    rumeniggenin şatafatlı bir yaşam sürdüğünü mü düşünüyorsun

Hadi yurtdışından alınan dolar kredilerinden sendikasyon vb. bahsetmeyelim..bir hayli yekun tutuyor ama olsun..

Satarak, yani özelleştirme ile gelen dolarlardan yine bahsetmeyeyim..

İçerideki özel banka, şirket vb. hazır kurulu işletmelerin satışlarından gelen dolarlardan da bahsetmeyeyim..

AB'yi kandırarak, vede IMF'i çıpa yaparak içeride doğrudan yatırıma gelen dolarlardan yine hiç bahsetmiyeyim..kaldıki bunların bir kısmı faydalıdır, hiç şüphe yok..

Ancak de bakem futbolcu kardeş; 130 milyar dolar sıcak parayı, sizinkilerin kibarca deyişiyle portföy yatırımlarını, kim soktu bu memlekete?

Normalde yazmazdım da..bir şeyler öğrende rezil olma buralarda diye yazıyorum ha..

anladın sen..doları geç..euro da rekor kırıyor.sterlinde..sorun dolar degil. çarpıtma..satafatlı yasamlar ne zaman bitecek sizde???

Uganda şilini ve Kenya şilini karsıında neden deger kaybeder TL..
    açık ve net cevap ver
    dolar sence uganda ve Kenya parasa gibi masum bir para birimi mi

6. sen samanı ithal et. çiftçiye mazot destegi verme ama pahalı yatlardan vergi alma (pırlantada bile sıfır) sonra su para birimi silah vs. geçiniz efendim. geçiniz.

ne zaman satafatlı yasamlar biter?

7.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    Doların masum bir para birimi olmadığına dair diğer bir done ise amerikanın kanlı ve sömürgeci tarihidir
    aferin sana

ne oldu
    bir şey mi oldu da anladınız bunu
    e sürekli abd nin kıçını öpen ben miydim.
    hayatınız palavra.

Satafatlı yasamlar ne zaman bitecek? ne zaman saman uretecegiz? ne zaman hayvancılıgı hareketlendireceksiniz? ne zaman çiftçiye hakettiği kazancı saglayacaksınız? memlekette herkes betoncu olmus. neden? inanılmaz karlar var. emlak da balonun dik alası var. patlayacak.

ne zaman kentsel donusum rant donusumu olmayacak? ne zaman sehirlerin ruhları olacak? ne zaman satafatlı yasamlar hak edilen yasamlar olacak? ne zaman enflasyon inecek?

sterlin rekor kırmıs, euro rekor kırmıs,

Uganda şilini ve Kenya şilini neden TL karsııdan deger kazanıyor. bak Uganda ve Kenya diyorum hadi ab yi usa yi geçtim.
    her şeyi birbirine karıştırıyorsun
    devletin/hükümetin temel yatırımlar yaparak (otoban, hızlı tren, köprü vs) özel kesimin önünü açması hata mı
    bu konu çok farklı
    esas konumuz
    DOLARIN ULUSLARARASI SÖMÜRÜ KIRBACI olduğudur

Sayfa 2/78 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •