Sayfa 24/78 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon
Arama sonucu : 624 madde; 185 - 192 arası.

Konu: Dolar Sadece Dolar Değildir

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    tarih dersinden kaldın ne yazık ki rumenigge.

Osmanlı da Turklerin konumunu en azından bu akşam daha net gormuş olmalısın.

o açıdan cumhuriyete müteşekkir olman gerekir, zira Turkleri ulus devlet haline getirdi ve eğitti, önem verdi.
    hocam biraz okuman gerekiyor küçümsemek için söylemiyorum
    kavramları özellikle çok okumalısın yahu cumhuriyet bir ulusu nasıl eğitir ve önem verir güldürdün beni
    son cümlene bir bak
    cumhuriyet nedir
    ulusla ne alakası vardır
    ulus devlet olmayan cumhuriyet olamaz mı
    demokrasi nedir
    neden ingilterede cumhuriyet yok iran da var
    vs vs
    lütfen biraz özen

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    insanlık tarihinde ,tek tanrılı dinlerden önce binlerce din varmış.

neredeler ?
    sahi nerdeler
    binlerce derken o tespiti yapan bir saysın bakalım o din isimlerini
    işkembeden atmış adam

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    hocam biraz okuman gerekiyor küçümsemek için söylemiyorum
    kavramları özellikle çok okumalısın yahu cumhuriyet bir ulusu nasıl eğitir ve önem verir güldürdün beni
    son cümlene bir bak
    cumhuriyet nedir
    ulusla ne alakası vardır
    ulus devlet olmayan cumhuriyet olamaz mı
    demokrasi nedir
    neden ingilterede cumhuriyet yok iran da var
    vs vs
    lütfen biraz özen
    yanlış biliyorssun hala.

cumhuriyet kuruldu ve ulus devlet modeli uzerinden kuruldu.

komikleşmeye başlıyorsun özensiz cevaplarla.

kitapları oku dememe rağmen ısrarla ezberinden konuşuyorsun. cevaplar sana önerdiğim kitaplarda.

ümmetçilik çok kötü bir mikroptur uluslara sızan. buna yardımcı olma. başımıza sayısız belalar geldi bu yuzden geçmişte.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

rumeniige, tarih konusunda sen biraz okuma yaptıktan sonra öğrenmek istediğin şeyleri yine konuşuruz. önerdiğim kaynaklar çok kıymetli eserlerdir.

bu arada dolar meselesi....

zaman zaman Hurriyet te Taha Akyol da değiniyor Osmanlı da paranın değeri ve faiz meselesine.

mesela onun arşivinden bak, çok yakın zamanda yine değindi konuya: Osmanlıda Kanuni Süleyman zamanında bile ülkedeki faizler avrupanın iki-üç katıymış. bunun nedenlerini anlatıyor kendisi kaynaklara dayanarak.

bu gerçekleri bilerek dolar konusu üzerinde ahkam kes. tarihten beri faizlerin yuksek çunku yeterince uretim yapmıyorsun. rasyonel aklı dışlamışsın. sloganla doların önemini azaltamazsın. kendi paranı güçlü yapmanın yollarını ara.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    rumeniige, tarih konusunda sen biraz okuma yaptıktan sonra öğrenmek istediğin şeyleri yine konuşuruz. önerdiğim kaynaklar çok kıymetli eserlerdir.

bu arada dolar meselesi....

zaman zaman Hurriyet te Taha Akyol da değiniyor Osmanlı da paranın değeri ve faiz meselesine.

mesela onun arşivinden bak, çok yakın zamanda yine değindi konuya: Osmanlıda Kanuni Süleyman zamanında bile ülkedeki faizler avrupanın iki-üç katıymış. bunun nedenlerini anlatıyor kendisi kaynaklara dayanarak.

bu gerçekleri bilerek dolar konusu üzerinde ahkam kes. tarihten beri faizlerin yuksek çunku yeterince uretim yapmıyorsun. rasyonel aklı dışlamışsın. sloganla doların önemini azaltamazsın. kendi paranı güçlü yapmanın yollarını ara.
    tamam hocam başka talimatın varsa onları hemen yapayım
    yaşın genç herhalde
    yukarıda yazıklarımı unutma
    yazmaya okumaya devam et ama sorgulamayı asla unutma
    buradaki en önemli husus takım fanatikliğine girme yazdığın her cümle fikir sana ait olsun
    selamlar

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    tamam hocam başka talimatın varsa onları hemen yapayım
    yaşın genç herhalde
    yukarıda yazıklarımı unutma
    yazmaya okumaya devam et ama sorgulamayı asla unutma
    buradaki en önemli husus takım fanatikliğine girme yazdığın her cümle fikir sana ait olsun
    selamlar
    kaçıyorsun ve kelime cambazlığı yapmaya çalışıyorsun.

net tezler ortaya koyamıyorsun, savruluyorsun..

dolar konusunda saplantını yenmene yardım ediyorum ve bu paranın güçlü olmasının rasyonel nedenleri olduğunu söylüyorum sana. ama bunları işine gelmediği için görmezden geliyorsun. talimatla yazı yazan kişilere benzeme, bu konuda kendini ilerletebilirsin. açık fikirli ve rasyonel olman yeterli.

beni başkalarıyla karıştırma. ev ödevini yapmadan temelsiz fikirler ortaya attığın için gülünç tezler ortaya çıkıyor.

7. Şimdi ben; devlete vergi vermemek için Malta'da şirket kursam .....

Din alimleri bu konuda ne düşünür ?

Bu örnekteki devletin adı da '' Ottoman Empire'' olsun ...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. 1839 yılından bu yana,
    Mustafa Kemal dönemi hariç,
    Sadrazamlarımızı hep BATI seçti.
    Mustafa Reşit Paşa'yı,
    İngiliz Stratford Canning seçmişti.
    Elçi İstanbul'da 49 yıllık sürede,
    Altı kere görev yaptı.
    T.A.

yemişim imparatorluğu
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 24/78 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •