Sayfa 114/356 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 2842 madde; 905 - 912 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1. dolar düşünce enkaıya satış gelyor.y.t..d.

2. Bugün patron alış yapmadi mi acaba. Kap a bir bildirim yok

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyoruz...

4. enka patronu alış yapmış hiç önemli değil arkadaşlar. patron ve spek danışıklı döğüş yapıyorlar.bende de enka var. ben inad ettim . enkadaki paramın tamamını kaybetme pahasına. beklerim . allah ömür - izin verirse 10 yıl 20 yılve ya daha uzun süre....vesselam....( arkadaşlar bana sende fil inadı var diyorlar...)

5.  Alıntı Originally Posted by ali1980 Yazıyı Oku
    enka patronu alış yapmış hiç önemli değil arkadaşlar. patron ve spek danışıklı döğüş yapıyorlar.bende de enka var. ben inad ettim . enkadaki paramın tamamını kaybetme pahasına. beklerim . allah ömür - izin verirse 10 yıl 20 yılve ya daha uzun süre....vesselam....( arkadaşlar bana sende fil inadı var diyorlar...)
    Genel beklentin ne yönde? Karamsar bir yorum yapmışsın. Yakın zamanda 6 yi göstermezler mı diyorsun?

6. Hisseye yeni girenler için bildiğim kadarıyla anlatayım,
    bu hisse uçup kaçmaz yavaş yavaş gider yani SASA gibi bir hareket yapmaz , hissenin yüzde 75 i yabancıda, halka açık kısımda yüzde 12, yani 552 milyon lot var, patron alacağım deyince alıyor, 10 gün içinde alımı bitirir, alım sonrası yüzde 5 - 10 gibi hisse fiyatı artar genelde,
    patron senin parana muhtaç değil çok zengin senin paranı ne yapsın zaten aldığı hisseleri satmıyor amacı halka açıklık oranını düşürmek ve hissenin usd piyasa değerini yükseltmek,
    hissede esas sorun sermayenin çok büyük olması, kar yüksek olsada yeterli olmuyor, bu hisse testere şeklinde gider ve birden yüzde 10 yükselir esas kazanç bu testerede alıp satabilirsen oluyor, misal 5.70 aldın 5.98 sattın tekrar 5.74 aldın 5.95 sattın gibi yani buda kolay bir şey değil.
    Mayıs ayından beri alıp satıyorum YTD.

7. 3 aylık takasta hissenin %85 i Citi+Deutche+Hsbc de olduğu görülüyor. Kalanı dağınık halde.
    Halka açıklık oranı %12 ve toplam 515 milyon lot var.
    Patron 4.6 milyon lot alacam diyor bu da %1 bile etmiyor.
    Ama yabancı oranı %75 lerin altına düşmediği için patronun alacağı hissenin yüzdelik oranı çok da az değil gibi görünebilir.

Hisse geri alımı tabii ki patronun paraya ihtiyacı olduğu anlamına gelmez. Patronun şirkete sahip çıktığı, şirketin güvenli olduğunu, spek in burada işi olmadığı anlamına gelir. İsteyen istediği gibi at koşturamaz, hisse ederinden düşük olursa müdahele ederim bak anlamındadır.
    Zaten hissenin beta değeri 0.5. Yani risk oranı çok düşük demek.

Benim görüşüme göre de kesinlikle Sasa performansı olmayacak. Ama düşüş miktarı da azalacak yakında ve hatta 6'nin üstüne çıkarak oralarda yer tutacak.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. haber düştüğü gün oluşan boşluğu kapatıyor. 5.60-5-65 aralığına kadar sarkma mümkündür.

Sayfa 114/356 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •