Sayfa 157/356 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257 ... SonSon
Arama sonucu : 2842 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1. Bugün 423 bin lot almış şirket, geri alımdan 500 bin lot kaldı

2. Yillardir bedelsiz sermaye artisina gidilen bu hissede yine duzenli olarak bedelsiz artisi devam eder mi acaba . Bedelsiz artisi neden her yil yapilmaktadir. Sermayesi cok guclu yinede artis yapmasinin nedeni nedir . Syg

SM-G570F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bedelsiz arttırmasının nedeni likit kalma arzusu ( parasını kimseye yedirmemesi ki; bu da hisse performansından da anlaşılıyor ) Temettü verdiği karının yanında devede kulak. O da verdiği gibi gidiyor. ( bakınız bir yıllık hisse grafiği ) Bazı arkadaşlara bunu izah ettiğim zaman söylemediklerini bırakmadılar. Aldıkları üç kuruşluk temettü ile ağızlarına bir parmak bal çalınmış. Kendilerini aldatıyorlar. Bir kez daha yineliyorum. Bu şirketi proje stoğu azaldı. Sdece likit kalıp hisse toplamak ve mevcut projelere finansman aktarıyorlar. Bu sürdürülebilir değil. Borsalarda f/K dan ziyade şirketin geleceğine yatırım yapılır. Ben yeni bir büyük proje alma olasılığına yatırım yapıyorum ve yakında da haberini bekliyorum. Y.T.D.

4. CKK - cengiz Kalyon Kolin Akkuyu Santralinden çıktılar. ( %49 pay ) Rosatom yeni Türk girişimciler arıyor. Bu neden ENKA olmasın ? Özel ilişkiler de dikkate alındığında akla mantığa çok uygun. Rusya Türkiye uçak krizinin çözümünde Tarık Şara nın yaptığı büyük katkı da unutulmamalı. Hadi biraz kafa patlatın bakalım. Böyle bir hayalim var ve peojeye de çok yakışacağını düşünüyorum. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. Enka yı da ikna etmeleri gerekiyor tabii, bazı nedenlerden dolayı.!!!! Y.T.D.

6. Kerkük Ceyhan boru hattı ihalesi varmış ama yid şeklinde

SM-N9200 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bu ihalede yoklar. ENKA yı ikna etmeleri de gerekiyor derken bunu kastediyorum. Akkuyu da kararın büyüğü Rus Rosatom devlet kuruluşuna ait

8. ENKA yıllardır Türkiye de iş almıyor almak istemiyor. Bunu biliyorum. İkna !!!

Sayfa 157/356 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •