Sayfa 172/356 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon
Arama sonucu : 2842 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1. temettüye bak, gören de nakit le bir şey yapacaklar diye düşünür

2. Temettüyü çok verip bedelsiz yapmasaydi bari. Bedelsiz ne işe yarar bilemedim..

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Arkadaslar bakin bu rapor yazan cocuklarin da birseyden anladigini sanmayin

12 aylik bilancoda yonetim biraz oynama yapmis, serefiye deger dusuklugu ve rusyadaki bazi gayrimenkullere deger dusuklugu karsiligi ayrilmis. Bu 2si toplam etkisi 250 mn gider (fazladan son ceyrekte yazilan). Yani bu karsiliklar olmasa, son ceyrek kari 800 milyon uzerinde olacakmis. Asil resim budur.

Bakin insaat isinde diger mutahhitler yuzde 7-8 kazansa opup basina koyar. Enka yuzde 20 yi bulmus faaliyet kar marji. Nasil oluyor. Muhendislik gucu ile oluyor. Katma degerli isler yapan cimtas sayesinde oluyor.

Bunlardan bahseden var mi raporlarda, yok.

faaliyet raporunu okumanizi tavsiye ederim.

4. Geçen yıl aynı dönemde aynı temettü ve bedelsiz vermiş ancak sonu hüsran. öneri UZAK DUR ytd.

5. Küçük yatırımcı dostu ENKA yönetimi hisse senedini kendi baskılıyor. İnanılır gibi değil. HSBC den alınan ve satılan hisselerle ilgili tüm işlemler ENKA yönetimine ait. Güneş balçıkla sıvanmaz. Küçük yatırımcıyı koruma adına bir gün önce aldığını ertesi gün aşağı baskılayarak fiyatsız veriyor. Amacı heralde 5 tl nin altı. Zavallılar. verecekleri 0.12 tl temettüye de göz diktiler.

6. Hisse geri alım programını boşuna mı yapıyor. Neymiş ? Küçük yatırımcıyı korumak istiyormuş, muş da muş. Vergi vermemek için bilançoya mal alıyor.

7. Acımasızca satıyorlar. Normal bi gyo gibi hareket etmesi hisseye haksızlık

8.  Alıntı Originally Posted by gz19 Yazıyı Oku
    Küçük yatırımcı dostu ENKA yönetimi hisse senedini kendi baskılıyor. İnanılır gibi değil. HSBC den alınan ve satılan hisselerle ilgili tüm işlemler ENKA yönetimine ait. Güneş balçıkla sıvanmaz. Küçük yatırımcıyı koruma adına bir gün önce aldığını ertesi gün aşağı baskılayarak fiyatsız veriyor. Amacı heralde 5 tl nin altı. Zavallılar. verecekleri 0.12 tl temettüye de göz diktiler.
    enka yönetimiyle spekin danışıklı döğüş yaptığını birkaç ay önce birkaç defa söylemiştim kardeş.bazıları bana '' bu yasal değil, böyle birşey mümkün değil.....'' gibi şeyler söylemişlerdi.üzülerek haklı çıktım. yavaş yavaş bizim gibi KY ların bunu farketmesi hem güzel hemde acı bir durum .bana bunu aylar önce'' Allah '' söyletmiş..... vesselam...

Sayfa 172/356 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •