Sayfa 216/356 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 2842 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1. Hisse yükselecekse düşükten almak isterler de yükseleceğine dair bir işaret mi var?
    Böyle yorumları neye dayanarak yapıyorsunuz anlamak mümkün değil.
    Daha önceki geri alımları 5.60 üstünden ve 5.40 lardan yaptılar. Ne kadar zarardalar bu alimlardan hesaplayın.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siyasi yorum yapmamaya özen gösteriyorum ancak borsanın öteki yüzü maalesef siyasete dayalı. Forumlarda, facebookta ve borsa ile ilgili kuruluşların yorum bölümlerinde okuduğum-anladığım kadarıyla çok ciddi bir ayrışma söz konusu. Ekonomik verilerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. Devletin vatandaşından aldığı vergilerden başka tutunacak dalı kalmadı. Olanları da özelleştirme ile sattılar ve satmaya da devam ediyorlar. Ülke ekonomisi siyasi yönetimin şekillendirmesi ile çeşitli arayışlara girdi ve bu arayışın sonunda samanı dahi yurt dışından ithal eder olduk. Tarım deseniz Konya ovası kadar yüz ölçümü olan Hollanda bizi cebinden çıkarır. Sanayi deseniz büyük otomobil şirketlerinin birleştirme bantları harici birşey yok gibi. Burda aselsan tai roketsanı ayrı tutuyorum onlar savaş ekonomisinin yansımaları zaten devlet yönetiminde. Kısaca tüketim toplumu olduk. Ülkede birşeylerin iyi gidiyor gibi görünmesi bence 16 yıldır bozulmayan istikrar ( gerçi seçimlerin ne kadar adil olduğunu gördük ) ülkemiz üzerinde kimin sözü geçtiğini bilmiyoruz. Köprü yapıyoruz bizim değil, tünel yapıyoruz bizim değil, hava limanı yapıyoruz 30 koca yıl bizim olamayacak örnekleri çoğaltmak mümkün. Tüketim toplumu olmanın ceremesini çekeceğiz ve bu siyasetle doğru orantılı. İstersek yapamaz mıydık alasını yaparız her konuda.. Ancak hiçbir güç daha güçlü bir Türkiye istemiyor istemeyecekler de. Zamanında bizi siyasetle dövdüler darbeydi 12 eylül falan biliyorsunuz. Sıra ekonomi ile dövmeye geldi. Ekonomik bunalımın sonuçları korkunç olur. Devlet çalışanlarının maaşlarını 2 ay yatırmasın bakın neler alacak. Cumhurbaşkanının tv ekranlarında yurt dışına para kaçırma konusu ile ilgili konuştuklarını biliyoruz hatta sizi buralarda yaşatmam dedi. Bahsi geçen çok ciddi rakamlar olmalı herhalde. Yoksa o rakamlar hani şu arapların paraları olmasın??
    Gelelim Enka ya, bu siyasi belirsizlik içinde elbet düzelir. Kökü temeli %11-12 lik payı var işlem gören. Şirket geri alım yaparak ayakta tutmaya çalışıyor en azından sahipsiz değil. Seçime kadar borsada geri çekilme olacak tabi seçim fiyatlanıyor. Burda devletin en büyük hatası açığa satışı durdurmalıydı ki bu kadar çıkış tolere edilebilsin. Bundan sonraki süreçte istikrar mı kazanır yoksa yeni bir oluşum mu kazanır bilemeyiz göreceğiz. Umarım ülkemiz ve bizler için hayırlısı olur. Yazdıklarım sadece beni bağlar.. Saygılarla

LG-H840 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tavsiye vermek haddime değildir, yazdıklarım sadece beni bağlar..
    'Başkasının çıkardığı yerden inemezsin, düşersin!'

3. Dostum daima kazanan patrondur. Somut bi dayanağım yok hissiyat diyelim.

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. 850 bin lot 3 günün hasılatı.

Ben tarihleri es geçmişim. Kusura bakmayın.

Son düzenleme : yelloz71; 04-05-2018 saat: 19:54.

5.  Alıntı Originally Posted by yelloz71 Yazıyı Oku
    850 bin lot bugünün hasılatı.

Bugün 355K almışlar. Bugünkü yükselişi anlamadım

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bilanço ile alakalı olabilir sanırım. Pazartesi açıklanacak diye biliyorum

7.  Alıntı Originally Posted by Hancı17 Yazıyı Oku
    Bilanço ile alakalı olabilir sanırım. Pazartesi açıklanacak diye biliyorum

10/05 değil mi?

Alıntı Originally Posted by engenius Yazıyı Oku
    10/05 değil mi?

Evet 10/5 miş yanlış hatırlamışım. Bu yükseliş bilanço ile alakalı ise 10 u na kadar devam etsin. ne güzel olur

Sayfa 216/356 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •