Sayfa 257/355 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307 ... SonSon
Arama sonucu : 2838 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1.  Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    * * Enka İnşaat* *

* * Kapanış (TL) : 5.63 - Hedef Fiyat (TL) : 6.27 - Piyasa Deg.(TL) : 28150 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 1.39* * ?

* * ENKAI TI Equity- Öneri :TUT Get.Pot.%: 11.35 Analist:* [email protected]

* * ENKAI 2Q19 Sonuçları: Net kar güçlü yatırım gelirleri ile* beklentileri aştı.* * *

* * Enka İnşaat 2Ç19'da 1084 milyon TL net kar açıkladı (2Ç18: 9* milyon TL net zarar). Açıklanan rakam, bizim beklentimiz 869 milyon TL* ve 715 milyon TL piyasa beklentisinin üzerinde gerçekleşti. Beklentilerin üzerinde gelen 851 milyon TL tutarındaki yatırım* gelirleri ve düşük efektif vergi oranı tahminimizde sapmaya ve yüksek* net kar rakamına neden oldu. Güçlü net kara rağmen şirketin* operasyonel performansı zayıflayan enerji segmenti gelirleri nedeniyle* beklentilerin aşağısında kaldı. Yine de, belentilerden iyi gelen net* kar rakamına piyasanın olumlu tepki vermesini bekliyoruz. Hisse için TUT havsiyemizi koruyoruz. Sözleşmeleri biten üç elektrik santralinde* de üretimin durdurulması ardından Holding'in enerji işinde* belirsizlikler sürüyor.

* * Ek olarak şirket dönem karından kar patyı avansı dağıtmamaya karar* verdiğini açıkladı.* *
    Beklentilerin altında net kâr (-)
    Türk Hava Yolları, 2Ç19'da 452 mn TL seviyesindeki beklentimizin ve 258 mn TL düzeyindeki piyasa beklentisinin altında yıllık %70 düşüşle 133 mn TL net kâr açıkladı. Operasyonel performans piyasa beklentisine paralel gerçekleşse de bizim tahminimizden zayıf kalarak net kârdaki sapmanın ana nedeni oldu. Piyasa beklentisine paralel gelen operasyonel kârlılığa ve Şirket hisselerinin yılbaşından bu yana endeksin %31 altında performans göstermesine rağmen, net kâr seviyesinde beklentilerden zayıf gelen sonuçların hisse üzerinde baskı yaratacağını düşünüyoruz. Şirketin bugün TSİ 16:00'da gerçekleştireceği telekonferans sonrası tahminlerimizi gözden geçireceğiz.

yukarıda dün açıklanan iki hissenin beklentileri ve açıklanan sonuçları ekonomistler tarafından yorumu var
    bu haberlere göre normalde üstteki enka nın yeşil...alttaki thy nin kırmızı kapatmasını beklersin diimiii????
    ama bugün seans kapandı enka %1.95 kırmızı.... thy %0.75 yeşil kapatııı… haa açılışta enka %3 gibi yeşil...thy de %1.5 gibi kırmızı açıldı....
    bu sonuçlara göre
    üstteki güzel kar açıkladı diyerek yukardan açtılar (kaat uçacak algısı)...yurdum yatırımcısına dağıtarak yüzde 1.95 eksi kapadılar yani yurdum yatırımcısına yüzde 5 fanfini finfon
    alttakide kötü kar açıkladı diyerek aşağıdan açtılar (kaat aşağı gidecek algısı) ile yurdum yatırımcısından topladılar yani yurdum yatırımcısına yüzde 3 e yakın fanfini finfon…
    bu görüntüden ne anlıyorsanız borsadan o kadar anlıyorsunuz ….yurdum borsasının son görüntüsü maalesef buuu…
    adamlar nasıl iş yapıyorlar ...anladın sen onu...bence senin işin zor... ytd...
    hayali şeyler bunlar...gerçeklerle uzaktan yakından alakası yook...hele yatırım tavsiyesi hiç değil...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Prizren Kosova yada Ankara Turkiye
    Gönderi
    12
    Haber kaynağı:
    https://seenews.com/news/bechtel-enk...7bb8-259767213

Haberin google tercümesi:
    Kaynak: Sırbistan Altyapı Bakanlığı

BELGRAD (Sırbistan), 27 Ağustos (SeeNews) - Sırbistan altyapı bakanlığı, ülkenin topraklarında Avrupa ulaştırma Koridorları X ve XI'yi bağlayacak olan Morava Koridoru otoyolunun inşası için tek bir bağlayıcı teklif aldı.

Altyapı bakanlığından yapılan açıklamada, tek teklifin ABD inşaat mühendisliği grubu Bechtel ve Türk inşaat ve mühendislik şirketi Enka'nın bir konsorsiyumu tarafından verildiği açıklandı.

Bakanlık, teklif kriterlerinin karşılandığını doğruladıktan sonra, altyapı bakanı Zorana Mihajloviç başkanlığındaki bir çalışma grubunun hükümete bir rapor hazırlayacağını ve bakanlığın Morava Koridoru'nun inşası için stratejik bir ortak seçimi konusunda karar vereceğini söyledi.

Altyapı bakanlığı, 5 Ağustos'taki Morava Koridoru'nun yapımı için teklifler davet etti. İhaleye teklif vermek için son tarih 26 Ağustos'ta sona erdi.

Mihajloviç, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, Sırbistan otoyolun yapımına 800 milyon euro (889 milyon $) yatırım yapmayı planladığını söyledi.

112 km uzunluğundaki otoyolda her biri 15 metre genişliğinde dört şerit, her biri 5 metre genişliğinde iki acil durum şeridi, 84 köprü ve 29 katlı geçit bulunacak.

Koridor X, Avusturya'daki Salzburg'u Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Makedonya'dan geçen Yunanistan'ın Selanik limanına bağlayacak. Koridor XI, İtalya'nın Bari'sini Karadağ'ın Bar limanı ve Sırbistan'ın Belgrad'ı ile Romanya'nın Bükreş'ine bağlayan bir feribot / otoyol koridorudur.

5. kap ta geri alım açıklamadı var 10 milyon lot alınacak

SM-N9200 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Yabancı köşeye sıkışmış durumda deli gibi toplamış hissenize sahip çıkın

7. mantığınızı çalıştıralım arkadaşlar şirket pay alımı yapacak 10 000 000mn adet hisse aşşağı yapacak bunlar alış yapacak ken alışlarını tamamlamak için satış yapacağım salaktım çünkü gene spulakötör insaflı bizim gücümüz olsa bunları 7 tl den meletirdim bunlar hisse kiralamışlar kendileri veriyor kendileri alıyor bunları şikayet etmek lazım yatırım tavsiyesi değildir

8.  Alıntı Originally Posted by ercan65 Yazıyı Oku
    mantığınızı çalıştıralım arkadaşlar şirket pay alımı yapacak 10 000 000mn adet hisse aşşağı yapacak bunlar alış yapacak ken alışlarını tamamlamak için satış yapacağım salaktım çünkü gene spulakötör insaflı bizim gücümüz olsa bunları 7 tl den meletirdim bunlar hisse kiralamışlar kendileri veriyor kendileri alıyor bunları şikayet etmek lazım yatırım tavsiyesi değildir
    arkadaşlar bu komedi ne zaman biter yabancı takası hiç düşmüyor,toplam 470 milyon hisse yerli herkes sözleşmiş 17/09 dan beri 4.5mlyon mal satıyor size gerçekten normal mi geliyor bu kagıdın boşluğu bu pozisyonda kalırmıydı.ya bunlar bu firmayı satacak,ya yeni proje işi alacaklar,yada hisseleri yükseltip şirketin kasasını dolduracaklar.macd
    rsı ,momentum kopma noktasına geliyor hemen grafige müdale ediyorlar siz giderken biz dönüyorduk buamcalar salı pazarında ne işler yapıyorlar diye soruyordunuz yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 257/355 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •