Sayfa 259/356 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309 ... SonSon
Arama sonucu : 2842 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1.  Alıntı Originally Posted by karaoğlan Yazıyı Oku
    Sn Ercan65 bu kağıdın alıcıları takasta yaklaşık toplam %70 e yakın olmak üzere city ve doçe.Geçen sene bu oran %65 lerin aşağısına indi ikinci çeyrek zarar açıklamıştı.Sonra gelen karla kağıt toparladı.Bu sene ikinci çeyrekte açıklanan kar harika.Ama bu karın çoğu yatırım faaliyetlerinden geldi.Operasyonel kar 3.çeyrekte güzel gelirse elbet bu bilanço fiyatlanacak.Hatta ilk iki çeyrek karı kadar son iki çeyrek kar açıklasa 4 milyara yakın kar açıklayacak.Ama kağıt defansif ve birçok yatırımcıyı bezdirir.Bu sene 6.16 gördü sanırım bir kez daha test etmesini bekliyorum.Yatırım tavsiyesi değildir.
    sn karaoğlan sanırım yazımda anlatmak istediğim şey bu değil başka bir konuya parmak basıyorum hisedar ların mağduriyetini farkına varılması için yapılan projeyi anlatıyorum baskı oluşturup hisseleri alma yöntemini anlatıyorum 20mly hisse 150 trilyon a kadar alırım demiş hisse başı 7.5 ytl ye gelir bekliyorlar millet versin sonraki projeyi uygulayalım gerçek mal almak isteyen zihniyet gider 7 ytl ye kadar ne varsa alır oraya 20 mly alış yapar senin benim cebimde gözü olma bizim bu borsada bir kulağımızın arksı kaldı yaşım 55 buraya harcadığım süre 28 yıl yatırım tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by ercan65 Yazıyı Oku
    sn karaoğlan sanırım yazımda anlatmak istediğim şey bu değil başka bir konuya parmak basıyorum hisedar ların mağduriyetini farkına varılması için yapılan projeyi anlatıyorum baskı oluşturup hisseleri alma yöntemini anlatıyorum 20mly hisse 150 trilyon a kadar alırım demiş hisse başı 7.5 ytl ye gelir bekliyorlar millet versin sonraki projeyi uygulayalım gerçek mal almak isteyen zihniyet gider 7 ytl ye kadar ne varsa alır oraya 20 mly alış yapar senin benim cebimde gözü olma bizim bu borsada bir kulağımızın arksı kaldı yaşım 55 buraya harcadığım süre 28 yıl yatırım tavsiyesi değildir
    Sn. Ercan size katılmıyor değilim.3-4 senedir enkayı takipteyim ve yaptıkları değişmedi.Bu şirket çok ağır hareket eder ve belli bir süre diliminde makul bir para kazandırır.Onun dışında uçup kaçma beklemek doğru değil bence.Ama zor zamanlarda da geri alım yaptılar.Bu kağıt defansif bir kağıt.Diğer yandan 10 milyon lot geri alımı bitirip bir hafta sonra 20 milyon lot geri alım açıklamaları bana şaşırtıcı geldi. Ya çok iyi kar açıklayıp bilançoya kadar toplayıp kağıdı yükseltecekler ki bunu şimdilik yapmadılar ya da çok kötü kar açıklayıp kağıt düşünce oralardan toplayacaklar.Sadece düşüncelerimdir asla yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by karaoğlan Yazıyı Oku
    Sn. Ercan size katılmıyor değilim.3-4 senedir enkayı takipteyim ve yaptıkları değişmedi.Bu şirket çok ağır hareket eder ve belli bir süre diliminde makul bir para kazandırır.Onun dışında uçup kaçma beklemek doğru değil bence.Ama zor zamanlarda da geri alım yaptılar.Bu kağıt defansif bir kağıt.Diğer yandan 10 milyon lot geri alımı bitirip bir hafta sonra 20 milyon lot geri alım açıklamaları bana şaşırtıcı geldi. Ya çok iyi kar açıklayıp bilançoya kadar toplayıp kağıdı yükseltecekler ki bunu şimdilik yapmadılar ya da çok kötü kar açıklayıp kağıt düşünce oralardan toplayacaklar.Sadece düşüncelerimdir asla yatırım tavsiyesi değildir.

kasadaki parayı temettü verip alınan temettü den vergi vermektense borsadan hisse senedi almak daha sonra yönetim kurulunda bedelsiz sermaye artışına gideceklerdir bu şekilde bedelsşz hissenin vergilendirmesi olmayacağı için iki taraflı kar saglanacak yatırım tavsiyesi değildir slmlar

4.  Alıntı Originally Posted by ercan65 Yazıyı Oku
    kasadaki parayı temettü verip alınan temettü den vergi vermektense borsadan hisse senedi almak daha sonra yönetim kurulunda bedelsiz sermaye artışına gideceklerdir bu şekilde bedelsşz hissenin vergilendirmesi olmayacağı için iki taraflı kar saglanacak yatırım tavsiyesi değildir slmlar
    Eyvallah.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Ortaklara hayırlı olsun

Kar Payı Avansı Ödemesi İşlemlerine İlişkin Bildirim
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/797784

Yönetim Kurulu, 28.03.2019 tarihinde yapılan 2018 yılı Olağan Genel Kurul'unda verilen yetkiye dayanarak, 01.01.2019-30.09.2019 tarihli ara dönem finansal tablolara göre oluşan net dönem kârından TTK'ya ve esas sözleşmeye göre ayrılması gereken yedek akçeler düşüldükten sonra kalan tutardan 700.000.000.- TL'sının 5.000.000.000 TL sermayeyi temsil eden hisse senedi sahiplerine dağıtılmak üzere 13.11.2019 tarihinden itibaren hisse başına brüt % 14,00 net % 11.90 oranında Kâr Payı Avansı dağıtılmasına karar vermiştir
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

1000 lotu olan ne kadar temettü alacak

Sayfa 259/356 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •