Sayfa 272/355 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322 ... SonSon
Arama sonucu : 2838 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    hasılat geçen sene ile aynı buna karşılık kârı 200 m artarak 836 milyon olmuş. bu olumlu. (önceki:600 m.)

bilanço da zarar yazan kısım: "2 milyarlık finansal yatırım giderleri kalemi" işte bunu çözemedim.? bilen var mı?

( bu kalem kapalı olan avm, ofis kira kayıplarından ötürü olan bir şey mi? yoksa menkul kıymet, gayrimenkul, arsa v.b yatırıma dönüşen kısımdan mı oluştuğunu anlayamadım. )
    Ben Özkaynak artışına yorumluyorum ama farklı fikiri olanları dinlemek lazım
    İşin Uzmanları dururken, Yatırım Tavsiyesinde bulunmak haddimize değil

Holding'in ilgili birimine bilanço ile ilgili birkaç soru yönelttim bakalım cevap gelecekmi eğer cevap gelirse verilen cevabı paylaşırım burada

Aylık takas bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by Zefiran Yazıyı Oku
    Holding'in ilgili birimine bilanço ile ilgili birkaç soru yönelttim bakalım cevap gelecekmi eğer cevap gelirse verilen cevabı paylaşırım burada
    Gelen Cevap:

YATIRIM FAALİYETLERİNDEN GELİRLER-GİDERLER

Yatırım faaliyetlerinden giderler hesabının 1.839.260 TL (31 Mart 2019: bulunmamaktadır)tutarındaki kısmı finansal yatırımlar değer kayıplarından, yatırım faaliyetlerindengelirler hesabının 176.986 TL (31 Mart 2019:141.518 TL) tutarındaki kısmı finansal yatırımlar faiz gelirlerinden oluşmaktadır.

5. Farklı bir bilgi vermemişler

Alıntı Originally Posted by Zefiran Yazıyı Oku
    Gelen Cevap:

YATIRIM FAALİYETLERİNDEN GELİRLER-GİDERLER

Yatırım faaliyetlerinden giderler hesabının 1.839.260 TL (31 Mart 2019: bulunmamaktadır)tutarındaki kısmı finansal yatırımlar değer kayıplarından, yatırım faaliyetlerindengelirler hesabının 176.986 TL (31 Mart 2019:141.518 TL) tutarındaki kısmı finansal yatırımlar faiz gelirlerinden oluşmaktadır.
    Bu bilgi bilançonun dip notlarında da var. Oradan kes yapıştır yapıp size göndermişler. Asıl bilgi ne tür bir finansal yatırım yapılmış, neden değeri düşmüş gibi detaylar olmalı. Bir de bilançoda dokuz milyar küsur yabancı para çevrim farkları diye bir kalem var çok acayip. Enka tüm sözleşmelerini dolar ile yapamıyor mu? Neden? Tüm bunlara rağmen özkaynakları en güçlü şirket görebildiğim.

Alıntı Originally Posted by eskibroker Yazıyı Oku
    Bu bilgi bilançonun dip notlarında da var. Oradan kes yapıştır yapıp size göndermişler. Asıl bilgi ne tür bir finansal yatırım yapılmış, neden değeri düşmüş gibi detaylar olmalı. Bir de bilançoda dokuz milyar küsur yabancı para çevrim farkları diye bir kalem var çok acayip. Enka tüm sözleşmelerini dolar ile yapamıyor mu? Neden? Tüm bunlara rağmen özkaynakları en güçlü şirket görebildiğim.
    Elbette Benim sorularımı cevaplamamışlar zaten, Ayrıntılı bir açıklama beklemekte zaten saflık olacaktı!!!

7. 04.06.2020 - 04.06.2020 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 5,44 - 5,47 TL
    fiyat aralığından 1.555.930 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış
    işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş.
    sermayesindeki paylarım/oy haklarım 04.06.2020 tarihi itibariyle %49,744 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına
    düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/849332

8. Libya' da ne yapabiliriz?

Sayfa 272/355 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •