Sayfa 319/356 İlkİlk ... 219269309317318319320321329 ... SonSon
Arama sonucu : 2842 madde; 2,545 - 2,552 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1. ilk üç çeyrek karı 4.33M tl, borcu olmayan bir şirket. Parasını USD olarak tutsa, o günden bugüne o paranın sadece kambiyo geliri 2,25 kat artar. Asli işlerinden edindiği geliri de hesaba katarsak ki tamamına yakını dövizle, yıl sonu açıklayacağı kar üç çeyreğin 3 katı mı olur 4 katı mı olur bilemiyorum. Bu şartlarda önümüzdeki sene bedelsiz sermaye artışı kaçınılmaz. Yatırımcıya bir not olabilir. Cuma günü alıp salı günü kar edemedim diyen arkadaşlara da saygım var tabii. Ben şahsen uzun vadeli yatırım yaptığım için daha sakin kalmaya çalışıyorum.

2. verilecek temettü bile enkaı ye etki etmiyor.yabancı satısı bitmeden rahat huzur yok bizlere anlaşılan..

3.  Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    verilecek temettü bile enkaı ye etki etmiyor.yabancı satısı bitmeden rahat huzur yok bizlere anlaşılan..
    hocam garantili mevduat kur faizi vatandaşın yastık altındaki altını dövizi bankalara yöneldi altında ve dövizde yüzde 35 düşüş oldu şirketlerinde dövizi vardır ister istemez etkiledi enkaya uzun vadede güveniyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,776

5. Enka İki büyük sözleşme açıkladı. Ocak ayının başında 9 aylık kara bakıp avans temettü veriyor. Yıl sonu bilançosu katlamalı gelecek beklentisi var. Kağıt 18'e çıktığında işlem hacmi daha yüksekti. Şimdi başını kaldıramıyor. Vatandaşın yatırım tercihini anlamak mümkün değil.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

6. * Kazakistanda iş yapan borsa şirketleri: Aghol/Aefes, Enka, Tavhl, Ccola, Alark, Tkfen
    Özbekistan: Odaş, Aksa, Kontrolm

Sıcak akıllı para güvensiz ortamı sevmez.
    Zaten bu yüzden Doğu bloğu ülkelerine sıcak/akıllı para az giderdi, bu son Kazakistan iç savaşı ile Rusya coğrafyasından sıcak/akıllı para tanamen kaçabilrdikkat edilmekte yarar var..

7. Enka bildiri yayınlamış, Kazakistan'da personellerinde herhangi bir sorun olmadığı ve süreci takip ettiklerini yazmışlar.

Tekfen in Kazakistan da ne projesi var?
     Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    * Kazakistanda iş yapan borsa şirketleri: Aghol/Aefes, Enka, Tavhl, Ccola, Alark, Tkfen
    Özbekistan: Odaş, Aksa, Kontrolm

Sıcak akıllı para güvensiz ortamı sevmez.
    Zaten bu yüzden Doğu bloğu ülkelerine sıcak/akıllı para az giderdi, bu son Kazakistan iç savaşı ile Rusya coğrafyasından sıcak/akıllı para tanamen kaçabilrdikkat edilmekte yarar var..
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. şimdi ne yapıyoruz?

Sayfa 319/356 İlkİlk ... 219269309317318319320321329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •