Sayfa 175/356 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon
Arama sonucu : 2843 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1. Hocam takasın %18 i HSBC de 118 milyon üzeri lot var bunlar yabancının mı? yoksa bir kısmı şirketin mi? ne kadarı yabancının ne kadarı şirketin bilmiyoruz. Tabii ki şirketin bu kadar çok lotu olan HSBC yatırım üzerinden alım yapması kafamızı karıştırıyor, bence hata yapıyorlar veya bilerek böyle yapıyorlar.

Alıntı Originally Posted by gz19 Yazıyı Oku
    Şirket tüm hisse alınlarını HSBC üzerinden alıp takasa da bu aracı kuruma atıyor. Yabancı işlemleri Deniz , meri, yatırım finans gibi aracı kurumdan yapıyor. Bilanço öncesi alıp ertesi gün satan HSBC tahtayı yönlendiriyor. Ne tesadüf değil mi ? Bilanço sonrası yabancı satmıyor. 2 gün sonra satmaya başlıyor fiyat düşünce. Call margin. HSBC sattığı gün bir gün önce aldığı ortalama fiyatın altında fiyatsız satıyor. Eğer HSBC yi satarken kullanıyorsa yabancılar, bunu bilemem. Takasa bakacağım. Ancak bu şimdiye kadar hiç olmadı. Benim gördüğüm Real time borsa işlemleri budur.

2.  Alıntı Originally Posted by gz19 Yazıyı Oku
    Takası incelediğimde, % 17 civarında HSBC Yatırım hesabında hisse var. Bugün Zaman satıştan inceledim biraz işlemleri, saat 12.57 de HSBC den HSBC ye özel emir 244.265 lot işlem olmuş, Bir de öğleden sonra bir işlem daha HSBC den HSBC ye 42.463 lot olmuş . Toplam 287000 lot. 600-287 o da 313 000lot. Yani şirket piyasadan nette 313 bin lot almış. Bu sadece bugün. Daha önceleri bilemem Dikkatimi çekti,inceledim. Takasa baktım; değişik aralıklarla ; çok detay olur diye tarih veremiyorum ; HSBC yatırımın aldığı toplam hisse geri alım programı kapsamındaki hisse sayısı , NEREDEYSE HSBC banka takasındaki satılan hisse sayısına eşit gibi. Aynı banka ve bankanın aracı kurumu olması birbirlerinden bi-haber olamayacağı, özel emirler hsbc den hsbc ye gibi. AKLIMDA deli sorular. Bu kadar hisse alımına rağmen senedin bir türlü istenilen performansı sağlayamaması, sağ cep- sol cep ilişkisinin kullanıldığı mı sorularını akla getirmiyor değil. Şirketin alımları sanki pek de yabancı olmayanların eş dostların satışları mı acaba ? Aklımda deli deli sorular. Hep sorduğum kendime ama bir türlü cevabını bulamadığım, berbat hisse performansı altında yatan neden bu mu ?acaba !!!! Tuhafffff
    Daha önce de yazmıştım. 6 Şubat. HSBC den alınan Hisse geri alım programındaki senetler her ne hikmetse HSBC den HSBC ye. Yani bugün bahsettiğim gibi sağ cepten sol cebe. Doğrudur; 5.81 den başlayan hisse geri alım programı. Satan HSBC ???( eş , dost ) alıcı Şirket . Sonuç: Zarar , çünkü bugün itibarı ile fiyat 5.30. Şirketin parası eş, dost ( her kimse ) un cebinde. Program bünyesinde 9 milyon lotu düşünerek matematik yapın. Kazanç ortaya çıkar. Şirket aldığı hisselerden kar edemez ve zarar eder. Vergi vermez, kar payı dağıtmaz. Bilançoyu küçültmenin bir başka yolu. Hisse aşağı , yine eş dost ( HSBC ) tarafından manasız şekilde baskılanır ve yeter seviyeden hisseler geri alınır.Kazanç= Şirkete satılan yüksek fiyattan hisse miktarı- yeterli seviyeden satılan miktar kadar alınan hisse toplamı. Hiç fena değil değil mi ? Bu arada şirket ortakları hisse satarken açıklama yapma zorunluluğu da kaldırıldı. Açıklama yapılacak ancak iş bittikten sonra. Uyanalım artık ! Hisse geri alım programı bu hissede hiç bir zaman küçük yatırımcıyı korumak amacı ile yapılmadı. İş ; Büyük yatırımcıyı korumak ve kollamak adına gerçekleşti. Hisse performansının yerlerde sürünmesinin nedeni budur. Bu komplo teorisi değildir. kafa patlatıp takas ve seans takip edilerek emek harcayarak ulaşılan bir sonuçtur.

3. temettü ve bedelsiz düşülünce fiyatı hesaplayabilecek var mı? bu spek bunları küçük yatırımcıya yedirmeyecek....

4.  Alıntı Originally Posted by ali1980 Yazıyı Oku
    temettü ve bedelsiz düşülünce fiyatı hesaplayabilecek var mı? bu spek bunları küçük yatırımcıya yedirmeyecek....
    bedelsiz + temettü yaklaşık 20 kr ediyor

SM-N9200 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Hesaplama için bölünmeden bir gün öncesi geleceği fiyatı görmek gerekir. Şahsıma bolundukten iki gün sonra almayı düşünüyorum. Bölünen kağıtlar en az 2 gün hesaba geçmeyeceği için düşürürler. YTD

6.  Alıntı Originally Posted by XtraderXTR Yazıyı Oku
    bedelsiz + temettü yaklaşık 20 kr ediyor

o zaman enkanın yıllardır yaptığı temettü, bedelsiz yedirmeme huyu gereği 5,40 tl-20krs =5,20 tl 10 krş da aşağı sarkma 5,10 lara gelir diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by NASRA Yazıyı Oku
    Hesaplama için bölünmeden bir gün öncesi geleceği fiyatı görmek gerekir. Şahsıma bolundukten iki gün sonra almayı düşünüyorum. Bölünen kağıtlar en az 2 gün hesaba geçmeyeceği için düşürürler. YTD
    mesele bilanço açıklandıktan sonra olan olay kardeş.

8.  Alıntı Originally Posted by ali1980 Yazıyı Oku
    o zaman enkanın yıllardır yaptığı temettü, bedelsiz yedirmeme huyu gereği 5,40 tl-20krs =5,20 tl 10 krş da aşağı sarkma 5,10 lara gelir diye düşünüyorum.
    aralık ayında verdiği temettüde hisse fiyatı sabit kalmıştı bu sefer düşer mi

Sayfa 175/356 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •