Sayfa 278/355 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328 ... SonSon
Arama sonucu : 2839 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1. İi buralar dutluk kimse yok
    ytd deli saçmasıdır

2. 928 bin lot daha almış patron bu yüzde 0.02 demek ve bugün kontrol ettim.Hisse geri alım ile şirketin yüzde 2.28 ini geri almışlar tabi şimdi 2.30 oldu bu oran eee bakıyorum dolaşımda yüzde 9.2 lik hisse kalmış bence bunlar resmen şirketi koteden çıkartmaya oynuyorlar gibime geliyor ki haklılar çünkü defter değeri zaten şuan 7.83 ee sen kaç liradan payları geri alıyorsun 6.90 veya altından bu tabiki onlar için ballı kaymak demek...Sadece seslice düşündüm...Yatırım tavsiyesi değildir...
    Yardımcı olduysam itibar puanı verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler .

3.  Alıntı Originally Posted by RaLz Yazıyı Oku
    928 bin lot daha almış patron bu yüzde 0.02 demek ve bugün kontrol ettim.Hisse geri alım ile şirketin yüzde 2.28 ini geri almışlar tabi şimdi 2.30 oldu bu oran eee bakıyorum dolaşımda yüzde 9.2 lik hisse kalmış bence bunlar resmen şirketi koteden çıkartmaya oynuyorlar gibime geliyor ki haklılar çünkü defter değeri zaten şuan 7.83 ee sen kaç liradan payları geri alıyorsun 6.90 veya altından bu tabiki onlar için ballı kaymak demek...Sadece seslice düşündüm...Yatırım tavsiyesi değildir...
    dolaşımda yüzde 9,2 lik miktarın kaldığı nerede yazıyor acaba dostum ?? bize söyleyebilir misin ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

9.19 halka aciklik

Halka açıklık düşük ama kottan çıkmak için hakim ortağın paylarının %95 olması gerekir diye biliyorum. https://spk.gov.tr/Duyuru/Goster/2010730/0 buradan okuyabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla hala uygulanıyor. Halka açıklık 95'in altına gelse bile 95 i sağlayan hakim ortağın yada birlikte hareket eden ortakların karar alması gerekir. ENKA özelinde bu durum söz konusu değil gibi(Hakim ortak yok şartı sağlayan).Ben geri alımı bir şirketin piyasada oluşan fiyata bir tepkisi olarak değerlendiriyorum.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Enes SENCER Yazıyı Oku
    Halka açıklık düşük ama kottan çıkmak için hakim ortağın paylarının %95 olması gerekir diye biliyorum. https://spk.gov.tr/Duyuru/Goster/2010730/0 buradan okuyabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla hala uygulanıyor. Halka açıklık 95'in altına gelse bile 95 i sağlayan hakim ortağın yada birlikte hareket eden ortakların karar alması gerekir. ENKA özelinde bu durum söz konusu değil gibi(Hakim ortak yok şartı sağlayan).Ben geri alımı bir şirketin piyasada oluşan fiyata bir tepkisi olarak değerlendiriyorum.
    Konudan tamamen bağımız söylüyorum. Bilgi olsun diye. Tara ailesi ile Gülçelik ailesi akraba zaten. ENişte KAyınço'dan yanılmıyorsam enişte tarafı olan Gülçelik ailesi zamanında vefat etmişti trajik bir şekilde. Demek istediğim o %90 küsur hisseyi tek bir kişide gibi düşünebilirsiniz. Bu ortakların hepsi "ortak" hareket eder. Sinan Tara beyin alacağı bir kararı onaylamıyorum diyecek bir hissedar yok o şirkette.

Aile hakkında bilgim yoktu sayın Foça Beyi, bilgi için teşekkürler. Şahsen ENKA gibi bir şirketin kottan çıkmasına üzülürüm, umarım öyle bir düşünceleri yoktur.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

Sevgili Enka artık 8-10x ler yolculuğuna başlasan da bitse şu karın ağrımız yetti da..

VOG-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tavsiye vermek haddime değildir, yazdıklarım sadece beni bağlar..
    'Başkasının çıkardığı yerden inemezsin, düşersin!'

Sayfa 278/355 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •