Sayfa 317/356 İlkİlk ... 217267307315316317318319327 ... SonSon
Arama sonucu : 2841 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1.  Alıntı Originally Posted by Hancı17 Yazıyı Oku
    Üstte yazdıklarım hepimizin bildiği '' sabaha bi saçmalık olmasa bari '' üzerindeydi aslında karamsarlık olarak algılamamak gerek.. Durum belli fazla söze hacet yok!
    Gelelim sorunuza,
    Malumunuz %8.99 un %90'a yakını bu arkadaşların elinde rakam bazen %70- %85 arası geziyor. Bu topluluğun saklama hakkı bulunan kurumlar olması nedeniyle ne kadarının gerçekte yabancının elinde olduğunu asla bilemeyiz. Ben bu rakamın da en az %50-70 lik bir kısmının şirketin kontrolünde olduğunu düşünüyorum. ( Birde bunlar arası virman işi var bi ara takmıştım o mevzuya gayya kuyusu gibi çıkamadım içinden..) hissenin bu kadar sığ olmasını başka türlü açıklamak mümkün değil( bi tane daha var ama şaibeli) yada benim aklıma yatan bu.
    Burda asıl can alıcı soru şu, neden?
    Rahmetli Şarık beyden sonra ne değişti? Bunları çözmek lazım. Şirketin mevcut iktidarla kafaları uyuşmuyor bu bilinen bi durum. Enka'nın bir nevi savunma mekanizması haline geldi bu hisse toplama olayı. Hisseyi bölmemeye çalışıyorlar. Daha doğrusu asıl korku veya amaçları bir gün birileri hisseye destursuz girerse engel olabilmek. Sermaye miktarını da arttırmaya gitmelerinin sebebi bu. Düşük oranlı yüksek hisse senedi sayısı! Yani derinlik... Müdahale etmekten kendileri de yoruldu. Geçen yıllarda sanırım saçma seçim işleri döndüğü zaman deutsche bank bir günde 40 milyon lot sattı. Aynı gün açılış fiyatından kapattılar. Deutsche açığa satmıştı acayip zarar ettiler! O günden beri yabancı tahtada 3-5 yol buluyor. Zaten açığa satış işide nakavt! Peki bize ne sunuyor?
    Enka yatırımcısını düşünmez! Enka'nın büyüklüğünü biz değil yabancılar biliyor. Enka faaliyetlerini sürdürebilmek adına borsada. Forsunu da çizdirmemeye uğraştı yıllarca. Hissedarlarına kazandırdı mı evet ama diğer sanayi hisseleri yanında pek albenisi yok(tu). Viop haberi geldi bu gün biliyorsunuzdur. Bence bu iş biraz ortalığı bulandırır. Bu talep şirketten geldiyse başka türlü düşünmek lazım gelmediyse de.. Düz mantık gidelim. Ben olsam bu hisseyi rahat bırakacaksam elimdeki lotları arttırır piyasaya da az bişey bırakırım. Fiyat artar önce ben sonra herkez kazanır oranla tabi.. Fiyat düşerse de küçük rakamlarla işi kurtarırım. Bunlar bilerek bir fiyat hedefine göre yapılacak işler değil. Ne düşündüklerini nereye varmaya çalıştıklarını bilmiyorum. Ama ekonominin temel ilkesi. Arz az ve talep çoksa fiyat artar.. 9.79 a kadar ki hareketi incelediğimizde bu çıkıyor. Telep olursa ve dizginlenmezse çok çok rahat gidebiliyor..
    Tamamen niyetlerine kalmış bir fiyatlama var. Bilanço dolar bazlı tutuluyor oradan da sıkıntı yaşamıyorlar. Dolar uçmuş çakılmış hiç sorun değil. Adamların TL ile işi yok ki! Bu yatırımcıya biraz daha sağlamlık hissi veriyor. Arada yabancı ucuz dolar almak için çıkıyor hisse düşüyor bazen de tam tersi. Bizdeki bu yabancı para votalitesi borsayı şamar oğlanına çevirdi. Enkada bu bariz belli oluyor top koşturanlar hep aynı.. Sizin benim gibi minnak yatırımcı da temettü bedelsiz peşinde kıvranıyor. Son olarak,
    Umarım şirket istediği ve bu yeter artık dediği rakamları elde etmiştir ve hissenin yakasını bırakır!
    Not: pek sevgili yöneticilerine vakti zamanında bi mail attım döndüler de sağ olsunlar. Dediğim şuydu, siz koca enkasınız ama fiyatınız sizi yansıtmıyor. Hisse fiyat grafiğine bakan 4-6 lira arasında sıkışmış görüyor. Hele yabancı külliyen zararda! Ne zaman bu dolar fiyatlamasını bırakacaksınız diye sormuştum. Maili yazdığım zamanlarda dolar alsaymışım keşke neyse! Tabi mail padişah fermanına yakındı, çok içerlemişim.
    Cevapları ilgime teşekkür etmek oldu ama kulaklarına da kar suyu kaçırdım sanırım.

Umarım sorunuza yanıt olmuştur.

O yazıyı yazarken Marsı düşünüyordum galiba.. Tüm bu karmaşa, yalan dolan, fesatlık vs nin olmadığı bi yer her memleketten güzeldir bence...

VOG-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hancı 17 hocam vaktiyle güzel bir yazı yazmıştınız. Nasıl görüyorsunuz gidişatı

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by bocjo Yazıyı Oku
    Hancı 17 hocam vaktiyle güzel bir yazı yazmıştınız. Nasıl görüyorsunuz gidişatı

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu piyasada kim ne söylerse bence savurmuş olur ancak naçizane fikrim, usd fiyatlaması ve kur uçurumu ağır sanayiyi yabancı dolaylı kırbaçlıyor. Açıkçası bu tür hareketleri sermaye arttırımlarından sonra bekliyordum. Yatırımcılar yada bu işi bilenler yabancı paralar ve enflasyon karşısında ezilmemek için enka gibi geliri usd veya euro bazlı şirketlere dahası kasası yabancı para dolu, borçsuz ve sürdürülebilir iş hacmi olan şirketlere kayıyor. Dikkat ederseniz çok afaki hacimler yok, hisseyi alanda satmıyor tam istediğim.. Bölünme temettü vs sonrası kısaca önümüzdeki 5 yıl içinde taşlar kayalar yerine oturur diye düşünüyorum. Taksitle tank almış gibi düzenli enka hissesi alan adam finalde ihya olur.. Bu arada tahtayı hiç izlemiyorum kim ne yapar bilmiyorum aylık takasa bakarım bazen o da çok önemli değil. Tamamen kendi beklentim olmakla berlikte enkanın hak ettiği yerlere gelmesi yukarıda bahsettiğim adımlar sonrası gibi görünüyor bana...
    Saygılar

Tavsiye vermek haddime değildir, yazdıklarım sadece beni bağlar..
    'Başkasının çıkardığı yerden inemezsin, düşersin!'

Şu keçi inadını bırakıp hisseyi 1.5 $ yapsanız artık diyorum.. bofayı kendinize musallat etmek gibi bi neyetiniz mi var yoksa

4. Ne bereketli bir kâğıt )😇😇

5.  Alıntı Originally Posted by thot10 Yazıyı Oku
    Ne bereketli bir kâğıt )����
    s
    yaa evett sorma

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,748
    06/12/2021 - 06/12/2021 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 16,28 - 16,35 TL fiyat aralığından 100.000 TL
    toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu
    işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 06/12/2021 tarihi itibariyle %0,422 sınırına ulaşmıştır
    /aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır
    09/12/2021 - 09/12/2021 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 16,54 - 16,55 TL fiyat aralığından 250.000 TL
    toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu
    işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 09/12/2021 tarihi itibariyle %0,427 sınırına ulaşmıştır
    /aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.
    Ad Soyad / Ticaret Unvanı : MEHMET SİNAN TARA
    Tüzel Kişi Adına Bildirimi Yapanın Adı Soyadı :
    Görevi : Yönetim Kurulu Başkanı
    Adamlar geri alım yapıp duruyor.
    Enka borsanın yatırımcısını üzmeyen ender kağıtlarından biridir.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/983159
    Hayırlı olsun.. Güzel rakam

8.  Alıntı Originally Posted by Hancı17 Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/983159
    Hayırlı olsun.. Güzel rakam

500 milyon euro*16tl desek 8miyar tl eder.
    %25 karla çalışıyor desek 2milyar tl eder bugünün parasıyla.
    Buyıl 3.çeyrekte 2.5 milyar tl gibi kar olmuştu konsolide..ki 9 aylıkta bütün 4.5milyar tl gibi kar vardı..
    ...
    ...
    Bu açıdan bakınca bence harika rakam..

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 317/356 İlkİlk ... 217267307315316317318319327 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •