Sayfa 191/327 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon
Arama sonucu : 2611 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: EMNIS - Eminiş Ambalaj

1. Bugün biraz frigo topiğine baktım da eminişe benzer süreçlerden geçmiş
    Mesela
    1. Şirketin kaliteli ambalaj makinalarını gözaltı pazarına geçmeden birkaç gün önce bir firmaya satmışlar .Eminiş Tulipak la gıda ambalajlarını satıp ortak olmuştu
    2. Frigo Fabrikanın deposunu satıp geri kiralamır yine mantıklı. Ama eminiş tüm fabrikayı satıp kiralamıştı
    3. Frigo zarardan dolayı sermayesini 26 trilyondan 5 trilyona düşürmüş. Eminiş te 14 trilyondan 5 trilyona düşürmüştü
    4. Her ikisinde de ortaklar arada tahsisli sermaye artırımı yapmış.
    5. Feridun beyin hisselerine haciz geldiği gibi frigoda da bir ortağın hisselerine ipotek gelmiş

Son duruşmada borca batık durumu ortadan kalktığı için iflas erteleme süreci iptal olmuş.
    Nisan ayında eminiş kap a bir yazı göndermişti. Yeniden değerleme yapıldığında Türk ticaret kanununa göre borca batık değiliz dediler Yani mahkemenin tamam demesine kaldı iş.
    Tabii burada gözaltı pazarında olumlu örnekleri frigo gibi verdik ( yeşili yazmadım bile). Gözaltından kaybolan şirketler de var feniş genpower gibi ( Bunlarda yalnız iflas erteleme ya da konkordato olayı yoktu).
    Burada biz hangi tarafa yakınız? 120 gün sonra anlayacağız inşallah

Birazdan bir grafikle sonlandırayım

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

2. Ismini kapatsak eminis deriz

Hani üstte grafik haber bekliyor demiştim. Buda haberi beklemis

Inşallah bize de aynı bundaki haberler gelir

3. Bu da eminis

Kötü örnekleri de unutmadan her duruma razi ama ümitle bekliyorum

4. Olurda mahkemeden konkordatonun sonlanması kararı çıkarsa (Aman dikkat bu önemli) ve 2020 3 ve 6 aylık az bir kar gelirse
    ( gülmeyin Frigo da hep zarar yazardı iflas ertelemeden sonra iyi kar yazmaya başladı) 2020 eylül ekim gibi rakamlar aynı olmasa da şekilsel olarak benzer grafikleri koyup inceleyebiliriz

Değilmi sanki ikisi de aynı tornadan çıkmış gibi.

( Ha bu arada unuttum hem frigo yu hem eminiş i aynı denetim firması BDO denetim inceliyor( Eminiş bu 6 aylıktan itibaren onları seçti)
    Hiçbir anlamı yok ama aklıma geldi sadece. detaylara da bakalım dedim

5. Emeğinize sağlık. Şirkette sorun yok olsaydı bell holding ortak olmazdı. Sorun başka yerde. Allah hayırlı evlat versin

6. Aklıma takılan bu yeniden değerleme olayı nisandaki.
    Özkaynaklar artıya geçer diyor.
    6 aylik bilancoya baktım hala eksi
    Acaba yaparsak böyle olacak mı diyorlar. Yoksa mahkemenin onay vermesini mi bekliyorlar.
    Özelde malı müşavir bir arkadaşa sordum ama tam cevap veremeyeceğim kanuni bir süreç dedi. Olur da bir temel analizci kazara burayı okuyup bir cevap verirse memnun olurum

7.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    Emeğinize sağlık. Şirkette sorun yok olsaydı bell holding ortak olmazdı. Sorun başka yerde. Allah hayırlı evlat versin
    Rica ederim.Aslinda yazıp yazmamakta çok tereddüt ettim .sonuçta şu an risk altındayız. Unutmamak lazım bu sürede şirket nakit üretip on projeden bir kaç adım atması lazım mahkemeye kadar.
    UNUTMAMAK LAZIM risk var kazancimiz olabileceği gibi kaybimizda çok olur.

8.  Alıntı Originally Posted by thunderbolt Yazıyı Oku
    rica ederim.aslinda yazıp yazmamakta çok tereddüt ettim .sonuçta şu an risk altındayız. Unutmamak lazım bu sürede şirket nakit üretip on projeden bir kaç adım atması lazım mahkemeye kadar.
    Unutmamak lazım risk var kazancimiz olabileceği gibi kaybimizda çok olur.
    allah hayırlı evlat versin
    sonra sonu zor oluyor babanın da şirketin de

Sayfa 191/327 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •