Special Days Image
Sayfa 266/327 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316 ... SonSon
Arama sonucu : 2611 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: EMNIS - Eminiş Ambalaj

Yönetmeliklerine ve mevzuatına hakim değilim Sayın Thunderbolt, ama bir hissede yeniden değerlemenin on yıl sonra yapıldığı biliyorum.Yeniden değerleme yapma zorunlukları yok, ama bağımsız denetimden geçen bu finansal tablolarda gerçeğe uygun beyan vermek zorundalar.Bildiğim kadarıyla 2. çeyrekler de bağımsız denetime tabi değil belki 3. çeyrekte yeniden değerleme yapılır.Yine bir araştırayım.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

TTK 376;Son yıllık bilançodan, sermaye ile kanuni yedek akçeler toplamının yarısının zarar sebebiyle karşılıksız kaldığı anlaşılırsa, yönetim kurulu, genel kurulu hemen toplantıya çağırır ve bu genel kurula uygun gördüğü iyileştirici önlemleri sunar. (2) Son yıllık bilançoya göre, sermaye ile kanuni yedek akçeler toplamının üçte ikisinin zarar sebebiyle karşılıksız kaldığı anlaşıldığı takdirde, derhâl toplantıya çağrılan genel kurul, sermayenin üçte biri ile yetinme veya sermayenin tamamlanmasına karar vermediği takdirde şirket kendiliğinden sona erer. (3) (Değişik: 26/6/2012-6335/16 md.) Şirketin borca batık durumda bulunduğu şüphesini uyandıran işaretler varsa, yönetim kurulu, aktiflerin hem işletmenin devamlılığı esasına göre hem de muhtemel satış fiyatları üzerinden bir ara bilanço çıkartır...
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

Anılan hükümlerdeki ara bilanço çıkartma işlemi yapıldı anladığım kadarıyla. Denetim raporları şirketin ana finansal tabloları üzerinden hazılanıyormuş. Finansal raporda borca batıklığa ilişkin ara bilanço çıkartıldığının yer almaması kabul edilebilir bir durum ama faaliyet raporunda bu durumdan bahsedilmemesi en hafif tabirle lakaytlık, diğer ihtimali düşünmek istemiyorum. Eğer şirkette bu şekilde yönetiliyorsa 6O m küsür geçmiş yıllar zararına şaşmamak gerek.Hakkımızda hayırlısı ne diyeyim.

4.  Alıntı Originally Posted by Enes SENCER Yazıyı Oku
    Anılan hükümlerdeki ara bilanço çıkartma işlemi yapıldı anladığım kadarıyla. Denetim raporları şirketin ana finansal tabloları üzerinden hazılanıyormuş. Finansal raporda borca batıklığa ilişkin ara bilanço çıkartıldığının yer almaması kabul edilebilir bir durum ama faaliyet raporunda bu durumdan bahsedilmemesi en hafif tabirle lakaytlık, diğer ihtimali düşünmek istemiyorum. Eğer şirkette bu şekilde yönetiliyorsa 6O m küsür geçmiş yıllar zararına şaşmamak gerek.Hakkımızda hayırlısı ne diyeyim.
    Teşekkürler sayın enes sencer

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

SM-A107F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Intema (Finansal olarak Eminis e çok benzerdi ) sayın Thejackalav in iyi tanıdığı bir hisse
    Hep zarar açıklardı. Özkaynaklar 2019 a kadar genelde eksiydi
    KKimderdi Intema kar açıklayacak...özkaynaklar artı olacak....
    Geçen yıl ekim gibi patron bir hamle yaptı.
    Etkisi bu yıl gorunmye başladı.
    Eminis ..... ? Hamle oldu bence de...... etkisi?

6.  Alıntı Originally Posted by THUNDERBOLT Yazıyı Oku
    Intema (Finansal olarak Eminis e çok benzerdi ) sayın Thejackalav in iyi tanıdığı bir hisse
    Hep zarar açıklardı. Özkaynaklar 2019 a kadar genelde eksiydi
    KKimderdi Intema kar açıklayacak...özkaynaklar artı olacak....
    Geçen yıl ekim gibi patron bir hamle yaptı.
    Etkisi bu yıl gorunmye başladı.
    Eminis ..... ? Hamle oldu bence de...... etkisi?

Dostum...intema ec. Grubunda flamayı alacak bir hisse...gelecekte.
    Temellerini 2 yıl önce sn.Bülent Bey attı....ve oğluna emanet etti.
    Şunu söylemek yanlış olmaz eminiş yatırımcısı için... Takastaki bildiğin hisse orada olduğu sürece sorun yok. Nedeni ise şirketi onlar kurtaracak, burce ve burvada olduğu gibi.
    Ama yatırımcıları bedel ödeyecek 5/7 sene...
    Saygılar,bol kazançlar dostum.

craps, pawnstar, svilengrad
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

7. Sana şunu söylemek isterim...Beni bu işlere bulaştıran adam, 1990 larda....Bir aracı kurum kurmuştu o dönemler, şimdi Bodrum'da piyasalardan bağımsız yaşıyor.Bikaç milyon ec. İlaç, bikaç ec.yat...iş kur ve iş a hisseleri ile...sadece temettü alarak.
    Neden paylaştım bunu biliyormusun dostum....Hayatımda gördüğüm en duygusuz , iradeli, sabırlı ve vizyonlu adamdır... Bazen bana onu hatırlatıyorsun.
    Nedenini bilmiyorum.
    Bı gün 2000 li yılların başlarında yemeğe çıktık ,arada yaparız rahmetli babam ile akrandı, oğlu ilede arkadaş ve basket takımında oyuncuyduk.
    Bana derdiki ....oğlunu askere göndermişti....sen genç babanı kaybettin ,yogruldun...benimkini biz kavanozda büyüttük bitiremez o askerliği... Dedimki insan herşeye dayanır,öğrenir...taş olsa çatlar ama çatlayan insan duydun mu ?
    Şimdi İngiltere'de fon yönetiyor oğlu ..Ben ise bu pislik piyasalarda misket oynuyorum
    Dostum, doğru kağıtta çok kazanacaksın. Ama seni mutlu eden kazanmak olmayacak ,başarmak olacak.Saygılar

İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

8. Unutma , tahtada alış, satış işlemleri ve hareketsiz paylar oluşumun ve yatırımcı profilinin aynasıdır.
    Nasıl 3/4 yaşında bir çocuğu ifadelerin ile kandıramazsın ya...sezer,hisseder. Aynı onun gibi..cool:;

Sayfa 266/327 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •