Sayfa 503/628 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

1. Arkadaş sen kimsin aslanım maslanım ne iş biz gerekeni yaparız senin demene gerek yok üslubunu düzgün tut yeter

2.  Alıntı Originally Posted by SESBA Yazıyı Oku
    Arkadaş sen kimsin aslanım maslanım ne iş biz gerekeni yaparız senin demene gerek yok üslubunu düzgün tut yeter
    "Aslanım" kötü bir şey mi?

3. Sadece üslubunu ve hitap şeklini beğenmedim herkes senin demenle is yapmaz sen yazdın mi pekala

4.  Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Tüm yazılarım sayfada duruyor,Ben genelde fiyat hareketlerinden çok bilançusu üzerinde yazılar yazdım..Ve yazılarımın çoğunda bu şirketin tek ana sorunu ve geleceği stoklarını eritme üzerine kurulu...Yine yazılarımda 9 aylıkta stokların eriyeceği ve karını artırma üzerineydi bunu tüm yazılarımda belirtiyordum..Hiçbir yazımda bu hisse şuraya uçar buraya konar yazmadım..Senin neler yazdığın verdiğin uçuk rakamlar sayfada yazılı..Bir de ne yüzle konuşuyorsun biraz edep lazım...Burdaki insanlar senin neler yazdığını biliyorlar...Ben 9 aylık bilançoyu görünce kötüye giden bir tablo görüyorum ve bunu da dürüstçe yazıyorum..Senin gibileri hala rakamlar üzerinde konuşuyor...70 milyon stok 114 mil dönen varlık ve 94 milyon kısa vadeli borç şirketin geleceği bunlara bağlı.....Kendini şirket sahibi yerine koy ve düşün....Öyle uçuk rakamlar yazıp borsacılık yaptığını mı sanıyorsun..şirketi geleceğini çözersen para er geç gelir çözemezsen yok olur gidersin...Ha birileri senedi 2 tl ye de götürür 3 tl ye ama şirketin temeli bu hareketleri desteklemezse o fiyatlar 3 ten gelir 0.5 krş a da düşer borsa böyle fiyat hareketleri ile doludur..Yazabiliyorsan şirketin geleceği ile bilgi yaz ve nedenlerini yaz...Şirketin bilançosu ile ilgili elbette 9 aylıktan önceki görüşümde 9 aylığını gördükten sonra aynı tutarlılığımı korumam mümkün değil.çünkü 3 milyon zarar beklemiyordum çünkü 3 ayda öz sermayenin 4 milyon erimesini beklemiyordum çünkü 6 aylıkta olan 71 mil stoğun 9 aylıkta 70 mile düşeceğini beklemiyordum ..Aynı tutarlığı nasıl sürdüreyim..Sadece patron şöyle yaptı böyle yaptı diyerek ha bu patron belki değişir de 12 aylıkta huyu mu değişir diye mi düşüneyim...9 aylığa bile çok iyimser düşünerek geldim...Geçmiş bir yazımda bu şirkette sırf merak ettiğim bazı kalemler var onu görmek için bekleyeceğim dedim....Buca borcu göz ardı etmemin sebebi de oydu...Sadece yanıldım der ondan ders çıkarır çeker giderim...Borsa da da bunu normal bir hareket sayarım kendime dert bile etmem...1996 dan bu yana borsada kazandım da kaybettim de ama genel tabloda kazancım sürekli artmasaydı borsada bir saniye bile durmazdım...Emkelle maceramda çıkardığım ders evet hisseyi tam yerinde almıştım 1.35 den 2 tl ye bir çıkış ama bendeki beklenti daha fazla olduğundan tutmaya devam edişim çünkü 9 ve 12 aylığını göreceğim demiştim.. 9 aylık istediğim gibi gelmeyince 12 aylığından da pek umutlu değilim...Adamlar da malda bir şekilde bir yıkma çabasına girecekelerdir..Belki toplayıp arkasından haber falan da çıkarabilirler..İç talebe yönelik siparişler ve teiaşla ilgili bir haber yeter...Ama bu bilançodan ümitli değilim..Sana gelince kimseyi eleştirecek konumda değilsin...Hatta biraz yüzün varsa utanıp bir kenarda durman lazımdı..Konuyla ilgili bilanço üzerine yani temel bilgisi olan arkadaşların bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum..Şirketin temeli iyiye gidecekse er ya da geç fiyat da yükselecektir...Şayet şirketin mali yapısı kötüye gidiyorsa bunu yazmayacaksak körce hayal kurup şöyle olur böyle olur demenin bir anlamı var mı?Bunu tartışmaya açmak istedim şimdiye kadar sadece fiyat şöyle uçar böyle kaçar diyen hemen saldırdı..Lütfen tartışacaksak şirketin bilançosu üzerinden şirketin geleceğini tartışalım...Ha bilanço yalandır diyorsak gerektiğinde şirkette gidelim ..Kardeşim bunca borçla.bunca stokla nasıl düze çıkacaklarını soralım...
    94 milyon kısa vadeli borcu varsa muhtemel bu stokların hammadde alımıdan kaynaklıdır.Bunları eritmesi lazım. Bu konuda haklısın.

5. yatırımcı -x arkadaşımız. 94 milyonluk kısa vade gösteren borcu yapıştırabiliyormuyuz bunu inceleyelim. kısa ne kadar kısa stokları 15-20 milyona çekecek kadar elden çıkarsa yırtarmı paçayı sence? Paçayı yırtmazsa biz donu yırtacaz anlamına gelir. Bizde çekle falan dönüyoruz, bir tarafdan çekin günü geliyor, para geliyor, diğer çekin gününe kadar yatacak para falan oluyor, öyle yuvarlanıp gidiyoruz. Buda öyle bir durumdamı acaba? Ama tabi hiç bir şey şu gerçeği değitiremez. Benim bu hissede olma sebebimde bu sektörün aslında karlı olması. yılda 90-100 milyon bu sektörde ciro yapan bir firma , temiz 15-20 milyon her sene kar açıklar. kasıtlı yada , kasıtsız gerçekten çok kötü yönetiliyor. Bu trofolardaki sistemde kullanılan hammadde demr , döküm , porselen , sargı teli, yağlı yada yağız trafolar , ayıraçlar bunlara hep hammadde olarak gelir. demirin kğ 2.5 TL sen dökülmüş olarak 5 TL yi geçmez . bir trafo 6-7 Ton olsa butun bunun maliyeti hammadde kg üzerinden 30-40 binse maliyet 1000 KW satış fiyatları 200-250 bin civarıdır.. .100 milyon cirosu ola çoğu şirket bundan çok daha iyi karlar açıklıyor. Fakat bizim trafo hep patlıyor.
    Son düzenleme : kepezmesut; 19-11-2017 saat: 00:42.

6.  Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    94 milyon kısa vadeli borcu varsa muhtemel bu stokların hammadde alımıdan kaynaklıdır.Bunları eritmesi lazım. Bu konuda haklısın.
    Sirketin bu kotu durumu yeni mi cikti? Daha onceki bilancolarda belli degilmiydi neden insanlari daha once ikaz etmediniz gecmis bilancolarda durum boyle degilmiydi

GT-N7100 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by zekieren92 Yazıyı Oku
    Sirketin bu kotu durumu yeni mi cikti? Daha onceki bilancolarda belli degilmiydi neden insanlari daha once ikaz etmediniz gecmis bilancolarda durum boyle degilmiydi

GT-N7100 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hiç bir zaman kısa vadeli borçları bu seviyelerde görmedim. bunlar stok kaynaklı. Daha önce böyle yüksek miktarlarda stokda görmedim. Bunlar sürekli üretmişler çıkış yapılmamış.

8. https://e-sirket.mkk.com.tr/esir/Das...untuleme/11200
    Bilançoyu incelediğimde , kısa vadeli yükümlülüklerin toplamı zaten 2016 yılında 63883 , 2017 de 94297 olmuş. yani 30414 artış var.
    Fakat aynı zamanda stoklarda 36012 den 70563 çıkmış yani. 34.551.000 artış olmuş. Geçen sene bu şirket kar açıkladı. Geçen seneki stok pozisyonuna düşse , veya altına çekilse geçen seneki durumdan 6-7 milyon daha iyi duruma geliyor. ve hala 12 aylıkda kar açıklayabilme durumu devam ediyor. Ben öyle anladım. yatırımcı -x kardeş yani borç stok durumunu terazi gibi düşünsek ( bunları elden çıkabileceğini hesap edersek tabi, elden çıkarsa pozitif yönde bozulmuş. negatif değil.Stok borçdan daha fazla artış yapmış. TEİAŞ bence bunlardan uzun süredir mal çekmiyor. Demekki ondan dedi bu gavat arayı düzeltmeye çalışıyoruz diye, malları ne zaman çekeceksiniz diye sıkıştırıyorlar tahminim.
    Son düzenleme : kepezmesut; 19-11-2017 saat: 03:06.

Sayfa 503/628 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •