Sayfa 513/628 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

1.  Alıntı Originally Posted by knox Yazıyı Oku
    2014 de olsa 15 de olsa sonuçta aklıbaşında kimse birileri diyor diye hisse Almamalı.Ben yabancı girişi ve stoklar yüzünden kapıt yükseldikçe alarak 1,73 maliyete çuktım.2 leri gördüğünde + 20 bin kardaydım.Sonra yarısını maliyetine düşğnce diğer yarısınıda 5 bin zararla çıktım.
    Toplamda kardan 25 bin zarar.
    Sorumlusu kim? Kepez mi?
    Bikaçgündürr ulaş pazarlanıyor.Şimdi gaza gelsem alsamsorumlusu borsa gündemmi.
    Kepez bu kağıdın müdavi yada pazarlayıcıysa o zaman onun dediklerinin tersini yapalım.Oda tutmazsa sorumlusu siz mi olursunuz?

Bizi birbirimize düşüren patron arkadaşlar.Gerisi hikaye.Kepez mepeze takılmayın.Eleman resmen hissesini yüksekten vermek için yabancı kılıfıyla yükseltip sattı.Bu ışıklar vs gibi aynı amaçla borsada olan diğer patronlar tarafındanda yapıldı yapılacak.
    Şimdi yükseliyorsafa aynı tezgah tekrarlıyor demektir.
    not: Kepezi mepezi tanımam etmem
    YTD
    sen bu kepezi tanimazsin birader.7 sene once meger sirket batma noktasindaymis bu yine hisse pazarladi.Sahsen ben o zamam bu sahsin yorumlarina kandim.salaklik bizde.Lakin hisseyi tanimayan bu forumu ilk okudugunda bu sahistsn etkilenmemesi imkansiz.İnsan bari ytd degildir yazar,sorumluuluk kabul etmez.Ben her zaman bu sahsa ve kagida guvenilmemesi gerektigini yazdim.30 endeksin gerisi yalan benim gozumde.Bu batsktan kurtarayim hayatta patron kagidina girmem

2.  Alıntı Originally Posted by Serhatediz Yazıyı Oku
    sen bu kepezi tanimazsin birader.7 sene once meger sirket batma noktasindaymis bu yine hisse pazarladi.Sahsen ben o zamam bu sahsin yorumlarina kandim.salaklik bizde.Lakin hisseyi tanimayan bu forumu ilk okudugunda bu sahistsn etkilenmemesi imkansiz.İnsan bari ytd degildir yazar,sorumluuluk kabul etmez.Ben her zaman bu sahsa ve kagida guvenilmemesi gerektigini yazdim.30 endeksin gerisi yalan benim gozumde.Bu batsktan kurtarayim hayatta patron kagidina girmem
    Kepez,nedir kimdir ön yargılı fikir yürütmek istemiyorum..Yalnız bu dandik hissede 6 yıl nasıl beklemiş bunu anlamak zor..Ben şirketin temel analizine göre 9 aylıkta kar beklerken birden 3 mil. zarar geldi..Patron bilançoyu kendisi ayarlayıp bize sunuyorsa neye göre hareket edeceğiz..9 aylıkta kar beklentisi havası yarattı bilançoda hisseyi yabancı alışları havasında 2 tl ye götürdü sonra zarar açıklayarak hisseyi 1.16 ya kadar düşürdü şimdi yine yabancı alışları havasında ki sözde yabancı payı tekrar %6 ya çıktı..Tekrar 12 aylıkta kar gelecek havası veriyor..Peki şimdi biz nerden bileceğiz bu sefer kar mı zarar mı açıklayacak tekrar..Bu patronun insafında olunca bir şey yazmak mantıklıda gelmiyor..

3.  Alıntı Originally Posted by Serhatediz Yazıyı Oku
    Valla ben bir iki aydır burdayım.Kepezide ,emkelciyide hisseye aşık , takım tutar gibi emkele gönül vermiş insanlar olarak görüyorum./ senedir falan kar etmeden burda duruyorlarsa başka bir rant peşinde olabilirler.Ama kimse kusura bakmasın ,burda yaptıkları yorumlar yüzünden zarar edenlere bir ders olmuştur bu durum.siz ne kadar uyarsanızda insanoğlu işine gelene inanır.Taki tecrübe edene kadar.
    Bir kaç gündür yazmıyor ama yatırımcı-x daha samimi geliyor bana.

Patron kağıtları içinde söylediğine %99 katılıyorum.
    %1 lik kısımı Kront ve Lütfü Yenel için ayırdım.Bende o hisseye aşığım

4. [QUOTE=oktaylo;1280272]Sayın YATIRIMCI-X

Açığa satış bilgilerine www.borsaistanbul.com adresinde her gün yayınlanmakta olan günlük bülten içerindeki tablolardan ulaşabilirsiniz.

Bugün 434.659 adet hisse açığa satılmıştır.

kaynak borsaistanbul.com[/QU
    Sayın Oktaylo bu sayfada bu yazdığınız bilgiye ulaşamadım..Yalnız orda haftalık güncel veri kısmında açığa satışlar lindkinden baktım..Başka link varsa yani günlük açığa satış linkini bulamadım...

5. [QUOTE=YATIRIMCI-X;1280973]
     Alıntı Originally Posted by oktaylo Yazıyı Oku
    Sayın YATIRIMCI-X

Açığa satış bilgilerine www.borsaistanbul.com adresinde her gün yayınlanmakta olan günlük bülten içerindeki tablolardan ulaşabilirsiniz.

Bugün 434.659 adet hisse açığa satılmıştır.

kaynak borsaistanbul.com[/QU
    Sayın Oktaylo bu sayfada bu yazdığınız bilgiye ulaşamadım..Yalnız orda haftalık güncel veri kısmında açığa satışlar lindkinden baktım..Başka link varsa yani günlük açığa satış linkini bulamadım...
    Hocam peki o gün açığa o miktar satıldı fakat aynı gün yine kapatılırsa yine bu değer mi gösteriliyor.

Yani net açığa satışı mı gösteriyor yoksa toplam açığa satışı mı gösteriyor.

Benim bildiğim kadarıyla toplam açığa satışı gösterir yani o gün kapatırsa hiç bir anlamı yok ki adam trade yapmış demektir.

Yanlış anlaşılma olmasın ben sadece bildiğimi yazıyorum ve yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.
    ''Yatırım tavsiyesi değildir.''

6. Ben bu kadar sure beklerken uzunca yatan hisselerde mutlaka iyibir prim yapar diye duşundum.Zira vestel yillarca yatti 65 krs tan 10 tl ye geldi .Bunun gibicok ornek var.Kar aciklamasi cok da onemli degil.Patronlar hisseyi topladiktan sonra yuksek fiyattan kakalamayi dusunurler.Bizim patronda sabikali oldugundan iyibir vurgun dusunuyordur( hala dusunuyor eminim)diye hisseleri tuttum.Bir bakmışım yıllar geçmiş .Bu saatten sonra biz zamana oynuyoruz.Başka hisseye geçsen sonuç ????. Bu hissede elinde yuksek miktarda ky var vede bunlar inatci cilti.Patronda toplayamadi.Bundan dolayi biktirma taktigini uzun tuuttu.Bu kagit 70 krs ken gunluk 50 bini bulmayan hacmi vardi.Simdi oooo.iyi top ceviriyorlar.Ama suanki dusuncem bu surunceme epey daha surecek.Cünkü kagıt üstünde değer ha 1 tl,ha 10 tl.Zaten millet şirkete guvenmediği için hisseyede girmiyo.Bence ortaklik vs olursa sirketi borsa degerinden satmak zorunda kalirsa hisseyi yukseltir diye dusunuyom.O yuzden stok,zarar vs. artik onemsemiyorum.İnsallah kıçı sıkışırda ortak almak zorunda kslır.(Gerçi Arasları aldı ondanda bişey çıkmadı)Bu yazdıklarım samimi düsüncelerimfdir.Yt.dir.Niyetlenen kesinlikle bulaşmasın.yeni girip Az zararda olan beklemeden çıksın derim. ALLAH. bu şirretlere tok gozlülük nasip etsin.

7. Hisse bugün 22 mart 2017 de ilk asıl alışımı yaptığım 1.35 fiyatına 8 ay sonra yeni ve tekrar geldi..Oysa 1.35 den ilk aldığımda hedefim 2.0 dı ve orayı gördüğü halde satmadım..Sebebi de 9 aylıkta en az 1.5 ya da üstü bir kar eder ve hisse düzeltme yapsa da önü açık olur...Bazen de ya bu hisse 2000 yılında yani 17 yıl önce 5.6 tl nin üstünü görmüş bu hisseyi piyasa neden görmüyor diye...
    Bazen de bu şirket bundan sonra düzelecek ve piyasa da bunu görecek diye düşünüyordum..müthiş bir ciro,milyonlarca stok görünüyor bilançoda ama bir yerde kara dönüşmeleri lazım diye düşünürken bilanço geldi 3 milyon zarar..Stoklar yine 70 milyon.50 milyon ciro ve zarar...Kaan a hak verdim ..bazen küfür ediyordu kızıyordum ona...
    Velhasıl adamlar 17 yıldır yatırımcıyı düşünmemişler kaz gibi yolmuşlar...Bu yıl neden farklı olsunlar ki...21 yıllık bir borsacı olarak ben de nasibimi aldım...Birileri hisseyle ilgili bana bir şey sorarsa hiç bir cevabım yok...Sadece patron bilir derim..Hepimiz burda boş teneke çaldık durduk..Ben 8 ay boş teneke çaldım..Valla bu 6-7 yıldır burdayız diyenlere akıl sır erdirmek zor...Hani şirket karlı olur kazandırır elin varmaz satmaya...Malın değerli olur vermek istemezsin...şimdi düşünüyorum patron 12 aylıkta ne açıklayacak...
    17 yılda küçük yatırımcıyı düşünmeyen bir karekter insafa mı gelir mi bilemem..Ancak malın çoğunluğu ellerinde olursa bakın o zaman nasıl karı gösterirler.Yıllarca hissede sürünenler de bunca zararla elleri satmaya gitmiyor galiba..Gerçekten hep uzun süre beklemek ve hem de zararla satmak en zor satış biçimidir..(YTD)

8.  Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Hisse bugün 22 mart 2017 de ilk asıl alışımı yaptığım 1.35 fiyatına 8 ay sonra yeni ve tekrar geldi..Oysa 1.35 den ilk aldığımda hedefim 2.0 dı ve orayı gördüğü halde satmadım..Sebebi de 9 aylıkta en az 1.5 ya da üstü bir kar eder ve hisse düzeltme yapsa da önü açık olur...Bazen de ya bu hisse 2000 yılında yani 17 yıl önce 5.6 tl nin üstünü görmüş bu hisseyi piyasa neden görmüyor diye...
    Bazen de bu şirket bundan sonra düzelecek ve piyasa da bunu görecek diye düşünüyordum..müthiş bir ciro,milyonlarca stok görünüyor bilançoda ama bir yerde kara dönüşmeleri lazım diye düşünürken bilanço geldi 3 milyon zarar..Stoklar yine 70 milyon.50 milyon ciro ve zarar...Kaan a hak verdim ..bazen küfür ediyordu kızıyordum ona...
    Velhasıl adamlar 17 yıldır yatırımcıyı düşünmemişler kaz gibi yolmuşlar...Bu yıl neden farklı olsunlar ki...21 yıllık bir borsacı olarak ben de nasibimi aldım...Birileri hisseyle ilgili bana bir şey sorarsa hiç bir cevabım yok...Sadece patron bilir derim..Hepimiz burda boş teneke çaldık durduk..Ben 8 ay boş teneke çaldım..Valla bu 6-7 yıldır burdayız diyenlere akıl sır erdirmek zor...Hani şirket karlı olur kazandırır elin varmaz satmaya...Malın değerli olur vermek istemezsin...şimdi düşünüyorum patron 12 aylıkta ne açıklayacak...
    17 yılda küçük yatırımcıyı düşünmeyen bir karekter insafa mı gelir mi bilemem..Ancak malın çoğunluğu ellerinde olursa bakın o zaman nasıl karı gösterirler.Yıllarca hissede sürünenler de bunca zararla elleri satmaya gitmiyor galiba..Gerçekten hep uzun süre beklemek ve hem de zararla satmak en zor satış biçimidir..(YTD)

Burdan maliyeti yakalyıp bizleri bıraktığınızı mı çıkarmalıyız.

Sayfa 513/628 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •