Sayfa 552/628 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

1. arkadaşlar, bilanço ve yarın kağıdın durumuyla ilgili yorum yapabilecek arkadaş var mı? teşekkürler.

2. EMKEL - Emek Elektirk

Alıntı Originally Posted by paracı Yazıyı Oku
    bir yanlışlık olmasın dönem zararı 771.519 tl görünüyor,yine de kötü bilanço gelmiş

Esas olan elbetteki Mart ayında gelecek olan denetimden geçmiş konsolide mali veriler olacaktır. Lakin vergi beyannamesi de satışlar ve kar rakamları için fikir vermekte.. Faaliyetlerinden kar üretememiş, ayrıca cironun üçte birinden fazla kambiyo zararını nasıl becermişler kutlamak lazım şirketin yöneticilerini..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir..

3. Bence kimse buraya bişey yazmasında elindeki hissesi kaptırmasın bu hisseyi bimer ve cimer e tekrardan şikayet edebilirsiniz bu hileci sirket patronların in bu kadar soygun ve hırsız olduğunun bir kez daha dikkat çekilmesi gerektiğini görsünler daha önceden olan şikayetler e bir yenisi daha eklensin ki huso ve ailesi gerekli yaptırımı alsin

4. Sevgili arkadaşlar,eskiden 5-6 ay bu hissede uğraştım,2006 dan başlayan borsa hayatım boyunca bana en ilginç gelen hisse... 1.35 den alıp 2.00 e çıktığı halde hissede daha fazla beklentimin olması dolayısı ile satmamıştım ve 9 aylık bilançosunu gördükten sonra hisse 1.30-1.35 aralığında iken tereddüt etmeden satmıştım ve neden sattığımıda bu topicte yazmıştım..Geriye gidenler neden 2.00 da değilde 1.3-1,aralığında sattığımı okuyacaklardır..Tabi sattıktan sonra aldığım hisseleri de yazmıştım...Bilançoda okuduklarım ile hissenin yükselişini sördürmesi tam ters bir tezattı..Şayet 3.60 takibinde 3.4 lerden aldığım çemtaş 5.7 lere çıkmasaydı 1.44 lerden aldığım gentaş 193 lere çıkmasaydı koca yılım kazançsız geçecekti ve üzülecektim..Emkelde boşa geçen zamanı bu hisselerden fazlasıyla çıkardım..Bugün gelen karlara baktığımda Emkel de durum ne oldu bakmadan edemedim..Çünkü bana çok enterasan gelmişti.yığınla stoklar ve bir türlü stoklardan kar edemeyen bir şirket....Sonuç düşündüğüm gibi çıktı..Yalnız bugün 10 milyon üstünde bir işlem görmesi ve artıda kapatması da ayrı düşündürücü...Bilanço da aynı durum devam ediyor..Bürüt kar mükemmel ama bürüt karı tüketen faaliyet giderleri ve finansal giderler...ayrıca yönetim giderleri de bir hayli yüksek...Diğer taraftan pazarlama satış ve dağıtım giderlerinin bu kadar yüksek oluşu da ayrı bir sorun...Gerçek bilançosu gelince detaylı incelemek lazım....

5.  Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Sevgili arkadaşlar,eskiden 5-6 ay bu hissede uğraştım,2006 dan başlayan borsa hayatım boyunca bana en ilginç gelen hisse... 1.35 den alıp 2.00 e çıktığı halde hissede daha fazla beklentimin olması dolayısı ile satmamıştım ve 9 aylık bilançosunu gördükten sonra hisse 1.30-1.35 aralığında iken tereddüt etmeden satmıştım ve neden sattığımıda bu topicte yazmıştım..Geriye gidenler neden 2.00 da değilde 1.3-1,aralığında sattığımı okuyacaklardır..Tabi sattıktan sonra aldığım hisseleri de yazmıştım...Bilançoda okuduklarım ile hissenin yükselişini sördürmesi tam ters bir tezattı..Şayet 3.60 takibinde 3.4 lerden aldığım çemtaş 5.7 lere çıkmasaydı 1.44 lerden aldığım gentaş 193 lere çıkmasaydı koca yılım kazançsız geçecekti ve üzülecektim..Emkelde boşa geçen zamanı bu hisselerden fazlasıyla çıkardım..Bugün gelen karlara baktığımda Emkel de durum ne oldu bakmadan edemedim..Çünkü bana çok enterasan gelmişti.yığınla stoklar ve bir türlü stoklardan kar edemeyen bir şirket....Sonuç düşündüğüm gibi çıktı..Yalnız bugün 10 milyon üstünde bir işlem görmesi ve artıda kapatması da ayrı düşündürücü...Bilanço da aynı durum devam ediyor..Bürüt kar mükemmel ama bürüt karı tüketen faaliyet giderleri ve finansal giderler...ayrıca yönetim giderleri de bir hayli yüksek...Diğer taraftan pazarlama satış ve dağıtım giderlerinin bu kadar yüksek oluşu da ayrı bir sorun...Gerçek bilançosu gelince detaylı incelemek lazım....
    Gene kapdırdılar ( verdiler ayarı )yatırımcıya. lakin bunlar herkezin unuttuğu anda artık bundan bir cacık olmaz dediği anda bir şeyler yapacaklar gibi duruyor. o yüzden akışına bıraktım. kendileri senaryoyu yazıp kendileri oynuyor.

6. işin ilginç tarafı hissenin sağlam durması , farklı bir atraksiyon yapacağa benzer yada küçük yatırımcının bilmediği bir şeyler var. Ciddi mal toplamışlar.

7. Sirket TEİAŞ la olan anlaşmazlık cozmusler anlaşmalar yani 2017 yılında teslim edilmesi gerekli malların teslim edilmeyisi ve faturaya dokulememesinden dolayi zarar ettiklerini 2018 yılında malzemeleri parca parca teslim edeceklerini ocak ayında teslim edilenler ait fatura kestiklerini söylediler yani TEİAŞ la bir problemleri kalmadığını sorunu cozdukleruni söylediler

NE KADAR DOĞRU BILEMEM AMA OLAY BU

8.  Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    işin ilginç tarafı hissenin sağlam durması , farklı bir atraksiyon yapacağa benzer yada küçük yatırımcının bilmediği bir şeyler var. Ciddi mal toplamışlar.
    bence çok da sağlam durmadı, bir önceki bilanço dan sonra da günlüj yüzde 3 aşağıya geldi. 1,16 dan mal verdi gelene gidene..
    küçük yatırımcının bilmediği şey bu şirket sahiplerinin sahtekar olduklarıdır...

Sayfa 552/628 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •