Sayfa 71/628 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 561 - 568 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

1. Kepez dikkat ediyorum Sen yazdigin zaman hisse dusus rallisi yasiyor. yazmasan okusan diyorum 6 Yildir yazdin olmadi izlesen olmazmi )

2. Özsermaye 57 milyon olmuş. Defter değeri 2.34 lerde. Şimdi yeni bilançolarda en kötü kar açıklamasa bile özsermaye ve defter değeri yeniden güncellenebilir. Bu sürekli bir artış grafiğinde özsermaye 70-75 milyona güncellenirse o zaman defter değeri 3 ün üstüne atar..Bu bence kardan daha büyük bir beklenti.. THY -1.422.000 ( eksi ) zarar açıkladı 4.5 lardaydı 7 yi gördü. Sade zararla ilgili bir ilişki kurarsanız hiç prim yapmaması lazım. Ama bu süre içinde öz sermaye büyümüş 17 milyar olmuş. işlem gördüğü piyasa değeri 9,3 milyar defter değeri 12,31 e yükselmiş. yani hala ucuz..Bu zararla prim yaparsa şaşırmamak gerekir. 6.72 den işlem görüyor. Emkel kar açıklamasa bile büyüyen bir şirket profili , ayağını daha sağlam yere basan bir şirket profili çiziyor. Borçları yok etmiş.kar açıklayıp açıklamaması bence artık ikinci planda . yatırımcı öncelikle parasını yatırdığında uzun vadeli yatırım yapabilirmiyim ona bakıyor. Şirket şu gidişatta uzun vadeli yatırım yapılabilir duruma geliyor .Buda yakın zamanda A grubunu işaret eder..Ben bu beklentiye daha çok güveniyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by KESKİNALİ Yazıyı Oku
    Kepez dikkat ediyorum Sen yazdigin zaman hisse dusus rallisi yasiyor. yazmasan okusan diyorum 6 Yildir yazdin olmadi izlesen olmazmi )
    Nerdeyse bilanço öncesi kasıtlı yazdın diyecen.. Yatırımcı 3 aylıkta kar beklentisini satın alıyormuş..pehh Yazmadan duramıyorum. 100 milyon yıllık sipariş almış. Bu Emkel mi diye haberi 2 kere okudum. Hatırlarsın biz bu emkele bulaştığımızda özvarlıklar -20 milyondu. Yıllık cirosuda 22 milyon cıvarı idi. Her şey 5 katına çıktı , pozitif yönde . sade hisse fiyatı 1/3 e düştü. yazmada dur..

4. [QUOTE=kepezmesut;410995]Nerdeyse bilanço öncesi kasıtlı yazdın diyecen.. Yatırımcı 3 aylıkta kar beklentisini satın alıyormuş..pehh Yazmadan duramıyorum. 100 milyon yıllık sipariş almış. Bu Emkel mi diye haberi 2 kere okudum. Hatırlarsın biz bu emkele bulaştığımızda özvarlıklar -20 milyondu. Yıllık cirosuda 22 milyon cıvarı idi. Her şey 5 katına çıktı , pozitif yönde . sade hisse fiyatı 1/3 e düştü. yazmada dur..[/QUOTE
    KEPEZ , THYyi ornek veriyorsun.THY yi yabancilar aliyor yukseliyor.Emkeli kim alacak da bi yerine ilistirecek. Alaninda ( bizler gibi ) burnundan fitil fitil getiriyor Huso Aga.Yillardir ozsermaye,kar vs dedin milletede sebep oldun.Senin saydiklarin Huso aga kagidi istedigi kadar topladiginda kullanilacak.o zamana kadar 5 sene daha gecer. Cunku bizim gibi yillarini emkelde curutmus olanlar satmiyor.Husonun da acelesi yok.Yillardir soyluyorum bu kagit icin tum teknik aciklamalar Huso aga tamam diyene kadar etkisizdir.Takaslarin bile bir anlami yok.al gulum ver gulum.

5. [QUOTE=Serhatediz;411087]
     Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    Nerdeyse bilanço öncesi kasıtlı yazdın diyecen.. Yatırımcı 3 aylıkta kar beklentisini satın alıyormuş..pehh Yazmadan duramıyorum. 100 milyon yıllık sipariş almış. Bu Emkel mi diye haberi 2 kere okudum. Hatırlarsın biz bu emkele bulaştığımızda özvarlıklar -20 milyondu. Yıllık cirosuda 22 milyon cıvarı idi. Her şey 5 katına çıktı , pozitif yönde . sade hisse fiyatı 1/3 e düştü. yazmada dur..[/QUOTE
    KEPEZ , THYyi ornek veriyorsun.THY yi yabancilar aliyor yukseliyor.Emkeli kim alacak da bi yerine ilistirecek. Alaninda ( bizler gibi ) burnundan fitil fitil getiriyor Huso Aga.Yillardir ozsermaye,kar vs dedin milletede sebep oldun.Senin saydiklarin Huso aga kagidi istedigi kadar topladiginda kullanilacak.o zamana kadar 5 sene daha gecer. Cunku bizim gibi yillarini emkelde curutmus olanlar satmiyor.Husonun da acelesi yok.Yillardir soyluyorum bu kagit icin tum teknik aciklamalar Huso aga tamam diyene kadar etkisizdir.Takaslarin bile bir anlami yok.al gulum ver gulum.
    Bu dunyanin ahiretide var demek gerek huso agaya.olumde var huso agam)Yasa bakmaz Bu olum İşleri gerci ama Benim yas 42 Ben Bu corbayi icerim agam Hemde kepceyle.elmi yaman beymi gorucez.ahada notunu al Bende Bolu Beyiyem.zalımlıksa bizde zalim oluruz.sanımız belli.burda artık temel teknik işlemez .alamadığı malın peşindeler.o sebeplen sinir harbi.adam aklınca bana 1 günde 120 bin yazıylada yazayım yüzyirmi bin kaybettirdi.1 bir günde 30 barem.hey yawrum hey yermi Bolu beyi bu ****likleri,yada başka Bi ifadeyle burnunuzdan fitil fitil getirmemi.o arsaların Bi dönümüyle gelin kapıma.

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben temel analizin ucuz gösterdiği veya mevcut olumluluğun devam ettiği hisselerde teknik grafiğine bakıp ya desteğinden ya direnci kırdığı yerden almanın daha doğru olduğunu düşünenlerdenim.
    Özellikle de dipte uzun süre yatay gidip olumlu temel gelişmelerle birlikte UV yatay direncini kıran hisseler ilgi alanında.
    Spekülatif müdahalelerle direncini kıran hisselere fazla yanaşmam. Bu hisselerle bazen ufak miktar al sat yaparim. Gece elimde tutmmaya bakarım.

Lenovo P1a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dogru yatirim bence bu. Ben hep Temel analizle calistim, baya bekleyip sabrimla karsiligini aldim ama Teknik sureyi kisaltip karsiligini artiriyor. Dogru Olay Bu kesinlikle. Tebrikler

7.  Alıntı Originally Posted by TECRÜBELİ Yazıyı Oku
    şimdi emkel kurumsal şirket kategorisine mi giriyor size göre, kar açıklayan bist 100 hisselerindeki düşüş sizin tezinizi çürütüyor. zaten örnek gösterdiğiniz hisseler de bile adel 3 yıl önceki fiyatı bist zirve yaparken göremedi, ford ise hala o seviyelerde. muhasebeci olduğunuz aşikar ama bistte tüm etkenleri kullanmadan sadece teknik, bilanço ile maalesef kar edilmiyor. Saygılar.
    Emkel benim bahs ettiğim kurumsal şirket katagorosine girmiyor..Bir nevi aile şirketi ve bu tür şirketlerde patron istediği şekilde hisseyle oynayabiliyor.Ya da bilançoda makyajlar yapabiliyor..Ama günahını alıp da Emkel patronu bunları yapıyor mu yapmıyor mu onu bilemem..Yalnız ben dört dönem satışlarını inceledim satış maliyetleri hep %70- 72 aralıgında iken buson bilançoda maliyetler %83.9 a çıkmış bu da brüt karı yemiş...Herkes biliyor ki bilanço kalem oynamalarında üzerinde en çok oynanan kalemlerden biridir..Ben Emkelin patronu bunu yaptı demiyorum..bu genel bir görüştür..Adelin ya da yazdığım şirketlerin 4-5 yıllık kazancına bakarsanız daha doğru bilgiye ulaşırsınız Adel 2009 da 065 kuruştan 2015 de 23 tl yi geçti..Yani 2009 da 6500 tl para yatıran birinin 6 yıl sonra yani 20015 te parası 230 bin tl oldu..yani 36 kat...2015 ten sonraki bilançolarda karda düşüş olunca hissede düzeltme başladı ..ama hala 18000-20000 aralıgında...vb...

8. Sanirim Emeklilik fonlari satiyor..

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 71/628 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •