Sayfa 117/587 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 929 - 936 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by sancaktar37 Yazıyı Oku
    Evet 17 Nisan hayırlısı kesenin ağzını acsalar iyi olur güven kazanmaları lazım ytdr

GM 5 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yüksek beklentiye girmemeni tavsiye ederim,benim tahminim 0.18-0.25 kuruş arası bir rakam olur,bedelsiz olur mu?Belki...

2. Asgari 0.25 e razıyım ytdr

3. Bazı yatırımcılarda şirketin kasasının dolu olmasından yana ozvarligi artsın diye düşünenlerde var ben karın yarısını dağıtan yarısını yedeklere ayıran şirketler benim tercihim ytdr

4.  Alıntı Originally Posted by sancaktar37 Yazıyı Oku
    Geçmiş yıl karı 79 milyon TL 48 milyon bu sene 127 milyon TL kasada bakalım ne verecekler 15 senedir sermaye aynı bedelsiz versede iyi olur biraz nakit biraz bedelsiz ytdr

kasada boyle bir para yok. kar nakde esit değildir.
    inşaat sektörünün durumu nedeniyle ihtiyatlı davranılacağını %20-25 civarı kar dağıtılacağını tahmin edyorum (20-25 kurus) .
    hisse üzerindeki baskı da sektöre ilişkin sanırım. yoksa gecmiş yıl performansının devamına inanılsa 7-8 lira olurdu.

5. Geçmiş yıl karı 79 milyon yazıyor dagitmadigi yıl sonu karı 47 milyon bu geçmiş yıl karından isterse şirket bir bedelsiz bile verebilir 0,25 çok değil fakat raziyiz ytdr

6.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,dün kap'a yapılan bildirimden sonra aklıma bir şey takıldı,yatırımcı ilişkilerinden Aysel Hatipoğlu'na da sordum ama bir cevap vereceğini sanmıyorum.Bu konuda fikri,bilgisi olan varsa lütfen yazsın.Aklıma takılan konu şu: bildirimde E.S.iç ve dış tic.AŞ ve E.S.America INC adlı şirketlerle karın bölüşümünde söz ediyor.Bu şirketler Polat Holding'e mi ait,yoksa Ege Seramiğe mi?
    Ben mi kötü niyetliyim bilmiyorum ama bu şirketler ayrı tüzel kişiliğe sahipse sanki Polat Holding'e doğrudan kar aktarma mekanizması mı acaba diye düşünmeden edemedim.Yoksa böyle bir yapılanmaya ne gerek var?Siz ne dersiniz?
    E.S AŞ ile ilgili
    Şirketten Bilgi alabildiniz mi

7. 0.25 e razımısınız ? yani hic olmamasından iyidir diyorsursunuz . 0.25 kurus %6 yaparki bu resmi enflasyonun ve yıllık mevduat getirisinin yarısı demek . bu ulkede resmi enflasyon ve alternatif maliyet mevduat oranı %12 olduguna gore en az 0.50 kurus vermeliki beklendigine degsin ..zaten temettunun amacıda budur enfasyondan yuksek bir getiri almaktır yoksa 1 yıl bos yere beklemis oluyorsunuz ha 0.25 kurus vercekse hic vermesin utanmadan daha iyi zira crdfa bile 1.40 tl lık fiyatıyla her yıl 0.20 kurus temettu vermekte yine soyluyorum egser temettu icin yanlıs bir hisse ..en guzel 2 temettu hissesi crdfa ve hektas tır . hos hektas bu yıl vermiyor ama goruyorsunuzki fiyatı yukseldi ..egser temettu vermiycem desin anında 2 gune fiyatı 3.50 ve birdaha yukselmekte bilmez dusus trendine girer ..temettu versede artık bu kagıt yukselmez bu hisse yi yukseltebilecek tek etken kaldı oda iyi bir bedelsiz ..%230 civarı bedelsiz potansiyeli var en azından %50 ustunde bedelsiz verirse o zaman kagıt yukselir ..yoksa elinde hic olmayan icin burdan alınması mantıksız ..mesela bende yok alıs noktam 3 tl olacak bu kagıtta..bu kagıdın sahipleri kucuk yatırımcı dusmanıyken bu kagıt yukselmez patron dedigin cem okullu gibi olur bakın adam 1 yılda isfinansalı 0.80 den aldı 2.10 ustune tasıdı adam gibi adam hissesine sahip cıkıyor egser patronları gibi kucuk yatırımcıyı somurum demiyor daha 1 ay olmadı 1.82 den girdim isfinsala %15 kardayım onu degilde bunu alsaydım sac bas yolacaktım borsa yukselirken ..bundan adam olmaz beklentim 3 tl iyi gunler
    Kɑbul edilen bir yɑnlışlık, kɑzɑnılmış bir zɑferdir

8. O denli de değil, 3 ü kesinlikle görmez demiyorum ama önce yalancıktan da olsa bir yükseliş yapması lazım. 4.05 leri destek yaparak bolinger bandını sıkıştırmaya başladı. Şimdi Egser zamanı. Genel Kurul çağrısı, ama bedelsiz ama temettü filan derken bu hisseyi yukarı iter.

Sayfa 117/587 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •